"Kaunas" draugiškame mače sutriuškino "Sūduvą" © Eurofootball.lt
Penktadienį draugiškose rungtynėse Vilniaus "Sportimos" manieže pasiruošimą naujam sezonui pradedantis "A lygos" vicečempionas FBK "%c00030" ir trečią vietą praėjusiais metais Lietuvos čempionate užėmusi Marijampolės "%c00125" sužaidė draugišką mačą. Pergalę rezultatu 3-0 iškovojo Kauno klubas.

"Kaunas", savo sudėtyje neturėjęs Bosnijoje dėl motinos mirties užsibuvusio Edino Pehličiaus, ir tik traumą neseniai išsigydžiusio Arkadiušo Klimeko, visą pirmąjį kėlinį turėjo iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 13-ą minutę, kai po tolimo perdavimo kairiajame krešte atsidūręs laisvas Tadas Papečkys susistabdė kamuolį ir smūgiavo tiksliai į tolimąjį vartų kampą.

Ne stipriausios sudėties, beveik be visų savo legionierių, rungtyniavusi "Sūduva", kurios gretose jau buvo neseniai iš "Žalgirio" perėjęs saugas Karolis Jasaitis, savo žaidimą grindė kontratakomis, tačiau nepaisant keletos sukurtų pavojingų greitų išpuolių marijampoliečiams pasižymėti nepavyko.

Antrajame kėlinyje "Kaunas" išbėgo į aikštę beveik visiškai kitos sudėties, nes buvo pakeisti net septyni žaidėjai, tačiau vaizdas aikštėje nepasikeitė ir toliau dominavo šalies vicečempionai, kurių atakos grandyje rungtyniavo iš peržiūros Škotijoje grįžę R.Beniušis ir A.Velička.

Būtent pastarasis duetas daugiausiai ir prisidėjo prie dar dviejų "Kauno" įvarčių - 83 minutę po R.Beniušio perdavimo rezultatą pagaliau padvigubino varžovų gynybą ilgai draskęs A.Velička, o prieš rungtynių arbitrui Pauliui Malžinskui paskelbiant mačo pabaigą pasižymėjo perdavimą iš savo partnerio puolime gavęs R.Beniušis.

Po pagrindinių komandų susitikimo ant atnaujintos "Sportimos" maniežo vejos išbėgo ir antrosios ekipų sudėtys. Šį kartą intrigos buvo dar mažiau - galingesnė "Kauno" komanda nepaliko didesnių vilčių savo oponentams ir sutriuškino juos rezultatu 5-0. Nugalėtojų gretose kartą pasižymėjo puolėjas Artūras Rimkevičius, po du įvarčius pelnė saugai Marius Kižys ir Nerijus Mačiulis.

"Kaunui" tai buvo paskutinė repeticija prieš kitą savaitę Maskvoje prasidėsiančiam kasmetiniam Sandraugos taurės turnyrui. Lietuvos klubas žais D grupėje kartu su Jerevano "Pyunik" (Armėnija). Soligorsko "Šachtior" (Baltarusija) ir be konkurencijos rungtyniausiančia Rusijos jaunimo (iki 19 metų) rinktine.