Kovos dėl UEFA Taurės tęsiasi © Eurofootball.lt
Trečiadienį po žiemos pertraukos pirmosiomis šešioliktfinalio rungtynėmis atsinaujino kovos dėl UEFA Taurės.

Didžiausią žingsnį lik aštuntfinalio žengė "Udinese", namuose 3-0 sutriuškinusi "Lens". Šia pergale prie "Udinese" vairo Europos turnyruose debiutavo naujasis Italijos klubo treneris Lorisas Dominissini. Šeimininkus į priekį 35 minutę išvedė A.di Natale, tačiau šių rungtynių žvaigžde tapo dvidešimtmetis brazilas Paulo Barreto, antrajame kėlinyje įmušęs du įvarčius.

Didelį žingsnį link aštuntfinalio žengė ir "Strasbourg" bei Sankt Peterburgo "Zenit", iškovoję pergales svečiuose 2-0. Pastarosios ekipos sudėtyje rungtynėse su Trondheimo "Rosenborg" Lietuvos rinktinės puolėjas Robertas Poškus registruotas nebuvo.

Du įvarčiai pačioje rungtynių pabaigoje leido Donecko "Shakhtar" išsaugoti viltis patekti į kitą etapą. Nors prancūzai "Lille" pirmavo net 3-0, brazilo Brandao ir rumuno Cipriano Maricos įvarčiai 89 bei 91 minutėmis leido "Shakhtar" sušvelninti rezultatą ir svečiuose pralaimėti 3-2. Dabar atsakomosiose rungtynėse Ukrainos klubui užtenka minimalios pergalės 1-0 tam, kad patektų į aštuntfinalį.

Svarbią pergalę svečiuose iškovojo "Roma" klubas, nuo 27 rungtynių minutęs žaidęs dešimtyje, kadangi už smūgį priešininkui alkūne iš aikštės buvo pašalintas 22-ių saugas Daniele De Rossi. Vis tik tai nesutrukdė pastaruoju metu puikią formą demonstruojantiems Italijos sostinės klubo futbolininkams palaužti Belgijos čempionus, o pergalingą įvartį artėjant rungtynių pabaigai įmušė Simone Perrotta. Verta paminėti, kad rungtynės galėjo lengvai pasibaigti lygiosiomis, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje vartininką įveikęs ispanas Javieras Portillo pataikė į virpstą.

Daug dėmesio sulaukė rungtynės Sevilijoje, kuri vietos "Betis" 2-0 įveikė Alkmaaro "AZ". Atkakliose rungtynėse šeimininkai į priekį išsiveržė tik 70 minutę, kai po puikaus Joaquino perdavimo pasižymėjo prieš septynias minutes po keitimo pasirodęs brazilas Diego Tardelli. Po devynių minučių rezultatą pasinaudojęs grubia gynėjo klaida padvigubino kitas brazilas Robertas.

Neblogas galimybes patekti į kitą etapą turi abu Bukarešto klubai: "Rapid" svečiuose minimaliu rezultatu įveikė devyniese rungtynes baigusius Berlyno "Hertha" futbolininkus, o "Steaua" svečiuose net 3-1 įveikė "Heerenveen" klubą iš Olandijos.

Ketvirtadienį bus žaidžiami likę trys susitikimai: "Stuttgart" - "Middlesbrough", "Slavia" - "Palermo" bei "Thun" - "Hamburger SV". Atsakomosios dvikovos bus žaidžiamos po savaitės, vasario 23 dieną.

Pirmųjų šešioliktfinalio rungtynių trečiadienį statistika

"Udinese" 3 - 0 "Lens"
35` [1 - 0] Antonio Di Natale
61` [2 - 0] Paulo Barreto
82` [3 - 0] Paulo Barreto

Trondheimo "Rosenborg" 0 - 2 Sankt Peterburgo "Zenit"
22` [0 - 1] Andrei Arshavin
32` [0 - 2] Aleksandr Kerzhakov

"Bolton" 0 - 0 "Marseille"

Lovečo "Litex" 0 - 2 "Strasbourg"
2` [0 - 1] Ulrich Le Pen
82` [0 - 2] Amara Diane

"Club Brugge" 1 - 2 "Roma"
44` [0 - 1] Gunther Vanaudenaerde
61` [1 - 1] Javier Portillo
74` [1 - 2] Simone Perrotta

27` iš aikštės pašalintas Daniele De Rossi ("Roma")

Berlyno "Hertha" 0 - 1 Bukarešto "Rapid"
68` [0 - 1] Valentin Marian Negru (11 m.)

74` iš aikštės pašalintas Kevin-Prince Boateng ("Hertha")
85` iš aikštės pašalintas Alexander Madlung ("Hertha")

"Basel" 1 - 0 "Monaco"
78` [1 - 0] David Degen

"Heerenveen" 1 - 3 Bukarešto "Steaua"
24` [1 - 0] Arnold Bruggink
29` [1 - 1] Nicolae Dica
76` [1 - 2] Dorin Goian
78` [1 - 3] Sorin Paraschiv

Bratislavos "Artmedia" 0 - 1 Sofijos "Levski"
9` [0 - 1] Emil Angelov

Gelzenkircheno "Schalke" 2 - 1 Barselonos "Espanyol"
34` [0 - 1] Luis Garcia
67` [1 - 1] Marcelo Bordon
88` [2 - 1] Fabian Ernst

Sevilijos "Betis" 2 - 0 Alkmaaro "AZ"
70` [1 - 0] Diego Tardelli
79` [2 - 0] Robert

Maskvos "Lokomotiv" 0 - 1 "Sevilla"
75` [0 - 1] Jordi Lopez

"Lille" 3 - 2 Donecko "Shakhtar"
19` [1 - 0] Nicolas Fauvergue
57` [2 - 0] Geoffrey Dernis
77` [3 - 0] Peter Odemwingie
89` [3 - 1] Brandao
90` [3 - 2] Ciprian Marica