Kur žaidžia talentingiausi pasaulio futbolininkai? (straipsnis)

Portalas 101greatgoals.com jau penktus metus iš eilės paskelbia 101 talentingiausių pasaulio futbolininkų sąrašą. Šiemet tarp šių žaidėjų galėjo patekti visi jaunesni nei 21-erių metų futbolininkai.

Kokios šalies klubams priklauso daugiausiai talentingų futbolininkų? Kokios ekipos savo sudėtyje turi daugiausiai šiam sąrašui priklausiančių žaidėjų? Atsakymai į šiuos klausimus ir dar daugiau - šiame „Eurofootball.lt“ straipsnyje.


Kokių valstybių komandos turi daugiausiai talentingų žaidėjų?

1. Anglija – 28

2. Ispanija – 18

3. Vokietija – 10

4-5. Italija – 8

4-5. Olandija – 8

Šiame sąraše esantys žaidėjai taip pat atstovauja šių šalių komandoms – Prancūzija (5); Belgija, Brazilija ir Portugalija (po 3); Argentina ir Serbija (po 2); Austrija, Danija, Izraelis, Kazachstanas, Lenkija, Meksika, Nigerija, Norvegija, Šveicarija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Jungtinės Amerikos Valstijos (po 1).

Akivaizdžiai daugiausia šio sąrašo atstovų turi Anglijos „Premier“ lygos klubai. Antroje ir trečioje vietoje likusios Ispanijos ir Vokietijos lygos, kartu sudėjus turi tiek pat tarp talentingiausių žaidėjų pakliuvusių jaunuolių, kiek viena Anglijos lyga.

Sunkiausiai iš didžiųjų lygų sekasi Prancūzijai. Jų gretose vos penki tarp talentingiausių pakliuvę žaidėjai, o juos lenkia ne tik keturios pirmaujančios pasaulio lygos, bet ir Olandijos „Eredivisie“ pirmenybės.

Kuriems klubams priklauso daugiausiai šio sąrašo žaidėjų?

4-7. „Arsenal“ (4 žaidėjai – Hectoras Ballerinas, Danielis Crowley, Jeffas Reine-Adelaide ir Gedionas Zelalemas);

Visus keturis savo atstovus šiame sąraše, „Arsenal“ klubas įsigijo jiems dar nesulaukus pilnametystės. Vienintelis jau dabar prasibrovęs į startinę Londono ekipos sudėtį – Hectoras Ballerinas. Kiti žaidėjai rungtyniauja komandos jaunimo ekipoje, arba yra skolinami žemesnių lygų klubams.

4-7. „Barcelona“ (4 žaidėjai – Muniras El Haddadis, Alenas Halilovičius, Sergis Samperas ir Lee Seung-Woo);

Du iš keturių tarp talentingiausių žaidėjų pakliuvusių žaidėjų, praėjo visus „Barcelona“ klubo jaunimo lygmenis. Muniras El Haddadis jau žaidžia pagrindinėje „Barcos“ sudėtyje, o Sergis Samperas savo šanso laukia atstovaudamas antrąjai ekipai. Kitokia situacija su žaidėjais įsigytais iš kitų komandų - Alenas Halilovičius yra išnuomotas į „La Liga“ pirmenybėse žaidžiantį „Sporting Gijon“ klubą, o kebliausia yra Lee Seung-Woo situacija.  „Korėjos Messi“ tituluojamas žaidėjas dėl pažeistų FIFA taisyklių įsigyjant jį, komandai negali atstovauti oficialiose rungtynėse ir į aikštę pirmą kartą galės žengti tik sausį, kai sulauks pilnametystės.

4-7. „Manchester City“ (4 žaidėjai – Jasonas Denayeras, Kelechi Iheanacho, Patrickas Robertsas ir Raheemas Sterlingas);

„Manchester City“ strategas Manuelis Pellegrini šį sezoną yra linkęs suteikti galimybių savo talentams. Iš keturių šiame sąraše atsidūrusių žaidėjų, šį sezoną šanso pagrindinėje sudėtyje negavo tik gynėjas iš Belgijos Jasonas Denayeras. Tačiau turbūt tai yra vien dėl to, jog jis yra išnuomotas į „Galatasaray“ klubą, o jame jau spėjo sužaisti ir tris susitikimus Čempionų lygoje. Didžiausio trenerio pasitikėjimo neabejotinai sulaukia Raheemas Sterlingas, kuris šią vasarą už įspūdingą 62,5 milijono eurų sumą prisijungė iš „Liverpool“ klubo.

4-7. „Manchester United“ (4 žaidėjai – Memphis Depay`us, Adnanas Januzajus, Anthony Martialis ir Luke`as Shaw);

Visi keturi „United“ jaunieji žaidėjai šiemet buvo išbandyti pagrindinėje „United“ sudėtyje. Tiesa, Januzajus vėliau buvo išnuomotas į Dortmundo „Borussia“, Shaw gavo traumą, o Depay`us prarado vietą startiniame vienuoliktuke, tad vieninteliu tvirtu pagrindinės sudėties žaidėju galima laikyti tik Martialį. Šiemet įsigytas Prancūzas per pirmus du „Premier“ lygos susitikimus pelnė tris įvarčius ir nuo to laiko neužleido startinės vietos „United“ sudėtyje.

2-3. „Ajax“ (5 žaidėjai – Riechedly Bazoeris, Anwaras El Ghazis, Viktoras Fischeris, Arkadiuszas Milikas ir Jairo Riedewaldas);

Visada garsėję savo puikiu darbu su jaunais žaidėjais, „Ajax“, atrodo, kad ir toliau yra pasiryžę į garsiausius Europos klubus siųsti vieną po kito savo gretose išugdytų žaidėjų. Turbūt nieko nestebina, kad visi penki žaidėjai yra tvirti pagrindinės sudėties atstovai Olandijos klube, o Fischeris, Milikas ir El Ghazi yra trys rezultatyviausi klubo žaidėjai. Būtent Anwaras El Ghazis yra puikiausias pavyzdys, kaip gerai veikia „Ajax“ klubo telentų ieškojimo ir jaunų žaidėjų parengimo sistema. Prieš du metus į klubo jaunimo ekipą atvykęs vos už penkis tūkstančius eurų, dabar futbolininkas jau yra vertinamas bent 1000 kartų didesne suma ir jau spėjo debiutuoti Olandijos nacionalinėje rinktinėje.

2-3. „Atletico“ (5 žaidėjai – Angelis Correa, Jose Gimenezas, Andre Moreira, Saulas Niguezas ir Oliveras Torresas);

Madrido „Atletico“ vyriausiąjį trenerį galima pagirti už tai, kad sugeba pasiekti gerų rezultatų į aikštę nebijodamas leisti jaunųjų komandos žaidėjų. Keturi šiame sąraše atsidūrę žaidėjai nuolatos gauna progų „Atletico“ pirmojoje komandoje, o vienintelis žaidėjas, kuriam tokia proga nebuvo suteikta – vartininkas Andre Moreira. Šis futbolininkas patirties semiasi nuomos pagrindais išvykęs į gimtąją Portugaliją.

1.  „Chelsea“ (6 žaidėjai – Kenedy, Rubenas Loftus-Cheekas, Nathanas, Baba Rahmanas, Dominicas Solake ir Kurtas Zouma).

Nors Jose Mourinho turi daugiausiai į šį sąrašą patekusių jaunuolių ir keturis iš jų jis jau išbandė ir pirmojoje komandoje, vienintelis jaunas žaidėjas turintis trenerio pasitikėjimą yra Kurtas Zouma. Kiti trys pagrindinėje komandoje registruoti žaidėjai savo progų sulaukia daug rečiau. Rahmanas du kartus pasirodė startinėje „Chelsea“ sudėtyje, o likę du žaidėjai – Kenedy ir Loftus-Cheekas, sulaukė vos po porą progų į aikštę žengti po keitimo. Atsižvelgus į tai, kaip prastai sekasi „Chelsea“ klubui šį sezoną, dažniau į aikštę leisti šiuos talentingus žaidėjus tikrai nebūtų pats blogiausias Mourinho sprendimas. Vargu, ar šie jauni ir ambicingi žaidėjai atrodytų prasčiau už dabar buksuojančius daug labiau patyrusius jų kolegas.

Kiti įdomūs pastebėjimai apie šį sąrašą

Vieno iš šiame sąraše atsiradusių futbolinkų talentą neseniai galėjo pamatyti ir Lietuvos jaunimo rinktinė, žaisdama prieš Italijos bendraamžius. Tarp 101 talentingiausių žaidėjų pakliuvęs „Sassuolo“ atstovas Domenico Berardi savo talentą atskleidė ir šiame susitikime, pelnęs įvartį į Lietuvos jaunimo rinktinės vartus;

Vienintelė Lietuvos kaimyninė valstybė, kurioje žaidžia futbolininkas patekęs į šį sąrašą – Lenkija. Bartalomiejus Dragowskis yra Fedoro Černycho bendraklubis „Jagiellonia Bialystok“ klube. Šią vasarą žaisdamas Europos lygos atrankos varžybas, jaunasis vartininkas buvo neįsprendžiama mįslė ir „Kruojos“ futbolininkams, kurie per du susitikimus Dragowskio nuginkluoti nesugebėjo;

Neabejotinai pats egzotiškiausias klubas, kurio gretose yra tarp 101 talentingiausio žaidėjo patekęs atstovas, yra – „Ultimate Strikers Academy“ komanda iš Nigerijos. Jiems priklauso šiemet Pasaulio jaunimo iki 17 metų pirmenybėse dominavęs Victoras Osmihenas. Kadangi 10 įvarčių čempionate pelnęs šešiolikmetis yra puolėjas, klubas turbūt ne veltui pasirinko būtent tokį pavadinimą;

Iš viso į šį sąrašą pakliuvo 55 klubų atstovai, o 22 komandos jame turi bent po 2 atstovus;

Kaip talentingi žaidėjai išsidėstę pagal kontinentus? Penki į sąrašą pakliuvę žaidėjai žaidžia Pietų Amerikoje, po du Azijoje ir Šiaurės Amerikoje, o vienas rungtyniauja Afrikoje. Nė vieno atstovo neturi Australijos žemynas, o likę žaidėjai, kurių net 91, rungtyniauja Europoje;

Kiek šio sąrašo atstovų turi kiti žinomi klubai? Madrido „Real“, „Liverpool“, „Tottenham Hotspur“ ir „Milan“ priklauso po tris; „Paris Saint-Germain“, „Bayern“ ir „Juventus“ po du; o Dortumundo „Borussia“ klubui vienas iš 101 talentingiausių Pasaulio futbolininkų. Dvi iš trijų Italijos „Serie A“ pirmaujančių ekipų – „Roma“ ir „Inter“ savo gretose neturi nė vieno žaidėjo iš šio talentingiausių futbolininkų sąrašo.

Tautvydas Sakalauskas

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...