Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė bosnius © Eurofootball.lt
Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė, nepaisant dėl neseniai patirtos avarijos netekusi keletos pagrindinės sudėties žaidėjų, antradienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione Europos čempionato atrankos rungtynėse minimalia persvara nugalėjo Bosnijos ir Hercogovinos bendraamžių ekipą ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame tarpusavio susitikime.

Kitose 7 grupės rungtynėse Ispanija namuose dviejų A.Iniestos įvarčių dėka nugalėjo Serbiją ir Juodkalniją ir su 17 taškų tapo lydere. Tiesa toks ispanų pirmavimas greičiausiai yra laikinas, nes šiandien vakare laimėjusi prieš San Mariną pirmą poziciją gali užimti Belgijos rinktinė.

U-21 Lietuva 1 - 0 Bosnija ir Hercogovina U-21
70' [1 - 0] Artūras Rimkevičius

84' Sejad Salihovič (Bosnija ir Hercogovina) pašalintas iš aikštės

Malinauskas, Skroblas, Žaliukas, Bagužis, Sokolovas, Miceika, Kalonas, Navikas (88' Šidlauskas), Lukša (70' Činikas), Pilibaitis, Rimkevičius (81' Vičius)

Šeimininkai mačą pradėjo agresyviai ir 7 minutę labai arti įvarčio buvo M.Kalonas, atsidūręs baudos aikštelėje, suklaidinęs vieną gynėją, tačiau smūgiavęs visiškai šalia virpsto. Bosnių vartų šturmas tęsėsi, ir netrukus vartininkui atrėmus A.Rimkevičiaus smūgį puikią galimybę praleido V.Lukša, iš krašto nepataikęs į tuščius vartus.

Įpusėjus kėliniui pargriovus A.Rimkevičių teisėjas maždaug 25 metrai nuo vartų skyrė baudos smūgį, ir jį ėmusio realizuoti M.Kalono muštą kamuolį pirštų galais už vartų nukreipė varžovų vartininkas. Lietuviai žaidė gražų atakuojantį futbolą, ir praėjus dar kelioms minutėms po perdavimo iš krašto L.Pilibaitis galva atmetė kamuolį V.Lukšai, bet šio smūgis iš 15 metrų buvo kiek netikslus.

Bosniai bandė žaisti kontratakomis, tačiau šeimininkų ekipos gynyba rungtyniavo patikimai ir vis atsimušdavo nuo varžovų atakų. Tuo tarpu lietuviai bandė atakuoti iš toli, tačiau nei L.Pilibaičio, nei A.Rimkevičiaus šūviai iš toli skriejo pro šalį, tad pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Prasidėjus antrajam kėliniui iniciatyvą perimė svečiai, kurie oradėjo grasinti lietuvių vartams - stipriai iš toli S.Salihovičiaus smūgiuotą kamuolį turėjo atremti mūsiškių vartus gynęs M.Malinauskas, o sužaidus kiek daugiau nei valandą baudos smūgiu iš maždaug 25 metrų lietuvių vartams grasino S.Ibričičius.

Visgi 70 minutę Lietuvos rinktinei pavyko išsiveržti į priekį, kai dešiniame baudos aikštelės krašte kamuolį gavęs A.Rimkevičius stipriu smūgiu iš maždaug 13 metrų pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Padėtis bosniams dar labiau komplikavosi 84 minutę, kai raudoną kortelę už grubų žaidimą gavo S.Salihovičius.

Rungtynėms artėjant į pabaigą po M.Kalono prasiveržimo progą padvigubinti rezultatą turėjo L.Pilibaitis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Priešpaskutinę minutę bosniai dar turėjo šansą išplėšti tašką, bet baudos smūgis nepavyko, ir Lietuvos jaunimo rinktinė pelnytai nugalėjusi varžovus aplenkė juos turnyrinėje lentelėje.

Rytoj, trečiadienį, Pasaulio čempionato atrankos varžybose susitiks ir nacionalinės rinktinės. Rungtynės Vilniaus "Vėtros" stadione prasideda 20:00, o negalintys atvykti į rungtynes jas galės stebėti tiesioginėje TV3 televizijos transliacijoje.