Lietuvos nacionalinė rinktinė nusileido ir bosniams © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą per savaitę ir praktiškai nebeturi vilčių dar pakovoti dėl antrosios vietos Pasaulio čempionato atrankos grupėje. Trečiadienį dešimtyje mačą baigę Lietuvos futbolininkai, nepaisant visas rungtynes turėtos iniciatyvos, Vilniaus "Vėtros" stadione turėjo pripažinti minimalų Bosnijos ir Hercogovinos ekipos pranašumą.

Lietuva 0 - 1 Bosnija ir Hercegovina
29' [0 - 1] Sergej Barbarez

75' Deividas Česnauskis pašalintas iš aikštės

Lietuva: Karčemarskas; Stankevičius, Žvirgždauskas, Džiaukštas, Skarbalius (46' Savėnas); D.Česnauskis (66' Mikoliūnas), Šemberas, Danilevičius, E.Česnauskis; Poškus, Jankauskas

Susitikimą lietuviai pradėjo iš karto perimę iniciatyvą ir mačo pradžioje atakavo varžovų vartus - iš pradžių bosnių vartininkas K.Hasagičius sugavo nestiprų R.Džiaukšto smūgį, vėliau pro šalį iš baudos aikštelės prieigų mušė T.Danilevičius. Aštuntą minutę gerą progą turėjo į baudos aikštelę įsiveržęs E.Česnauskis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas.

Vėliau žaidimas po truputį nurimo, nes lietuviams nepavyko prasibrauti arčiau varžovų vartų, o šie rungtyniavo kontratakomis, ir jų taktika pasiteisino - 29 minutę po baudos smūgio iš dešinio krašto galva kamuolį į vartus nukreipė bosnių kapitonas S.Barbarezas, pelnydamas įvartį bene pirmuoju savo ekipos smūgiu.

Taip apmaudžiai praleidę įvartį lietuviai kiek sutriko, ir jų žaidimas kiek išsiderino. Kėlinio pabaigoje bosnių vartams dar grasino R.Poškus, bet jo bandymas iš baudos aikštelės prieigų vėl nesukėlė didesnių problemų vartininkui. Pirmasis kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant rezultatu 1-0.

Po pertraukos Lietuvos rinktinės treneris A.Liubinskas nusprendė mesti visas pajėgas į puolimą ir gynėją A.Skarbalių pakeitė atakuojančiu saugu M.Savėnu. Pastarasis iš karto įsijungė į žaidimą ir bandė pasižymėti, tačiau iš maždaug 14 metrų mušė virš vartų, o kitoje aikštės pusėje netiksliu bandymu atsakė bosniai.

55 minutę puikiausios progos neišnaudojo į puolimą atbėgęs gynėjas T.Žvirgždauskas, po kampinio iš poros metrų galva kažkokiu būdu sugebėjęs smūgiuoti virš vartų, tuo tarpu po minutės T.Danilevičiaus bandymas smūgiuoti nestabdant kamuolio baigėsi nesėkmingai ir kamuolys skriejo pro šalį.

Sužaidus valandą retą galimybę turėjo ir bosniai - netikslus buvo S.Papačo smūgis galva. Šeimininkai bandė atakuoti iš toliau, tačiau R.Poškaus ir M.Savėno smūgiuotus kamuolius sugavo bosnių vartų sargas, Danilevičius panašiai kaip ir anksčiau dar kartą pasiuntė kamuolį aukštai virš vartų, o po akimirkos pavojingoje svečių kontratakoje iššokęs vienas prieš vartiniką netiksliai smūgiavo svečių žaidėjas.

Įtampa augo, ir teisėjas pradėjo rodyti korteles vieną po kitos. Nors kurį laiką arbitras V.Kassajus dar išsitraukdavo geltonas korteles, bet 75 minutę nusprendė E.Česnauskiui skirti raudoną ir pašalindamas jį iš aikštės dar labiau sukomplikuoti Lietuvos rinktinės padėtį. Iš karto po to gerą progą po prasiveržimo dešiniu kraštu turėjo bosniai, bet Ž.Karčemarskui pavyko kojomis atmušti kamuolį.

Likus dešimčiai minučių po puikios kombinacijos vienas prieš vartininką buvo atsidūręs S.Mikoliūnas, bet jam nespėjus smūgiuoti kamuolį iš po kojų išmušė gynėjas. Bosnijos ir Hercogovinos vartų šturmas tęsėsi, tačiau paskutinėmis minutėmis pro šalį skriejo ir T.Žvirgždausko ir E.Jankausko smūgiuoti kamuoliai.

Lietuviams metus visas pajėgas į puolimą jau per pridėtą laiką svečiai dar neišnaudojo labai geros galimybes padvigubinti rezultatą, kai vienas prieš Ž.Karčemarską atsidūręs bosnis suklaidino vartininką, bet jo smūgį nuo vartų linijos atmušė D.Šemberas. Visgi tai buvo maža paguoda - Lietuvos rinktinė vis tiek turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Lietuvos rinktinės žaidėjų įvertinimai:

Žydrūnas Karčemarskas - 6.5
Nebuvo kaltas dėl pirmo įvarčio, žaidė patikimai ir padėjo išvengti dar didesnio pralaimėjimo