Lietuvos U-19 rinktinė paskutinę minutę nugalėjo estus

Lietuvos vaikinų (iki 19 metų amžiaus - gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė sėkmingai pasirodė pirmose Baltijos taurės turnyro rungtynėse Estijoje. Mūsiškiai Vyru stadione 2:1 (1:0) per paskutinę susitikimo minutę išplėšė pergalę prieš atkaklią šeimininkų komandą.

Mūsiškiams pralaužti estų gynybines barikadas ir įsiveržti į priekį pavyko 39 minutę. Varžovų vartininkas Andrėjas Vaikla savo baudos aikštelėje nuvertė Aurimą Jurgelevičių ir teisėjo sprendimu buvo pašalintas. 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Dovydas Virkšas.

Nepaisant vieno žaidėjo deficito, estai antrajame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. 61 minutę pasižymėjo Janas Kokla, o netrukus į aikštę buvo išleistas Erlandas Juška. Kaip parodė laikas, šis keitimas lietuviams atnešė sėkmę - 90 minutę žaidėjo tikslus smūgis pelnė tris taškus rinktinei.

Deividas Šešplaukis liko patenkintas savo debiutu U-19 rinktinėje: „Visi kovojome už Lietuvą, atidavėme visas jėgas, kad laimėtume. Šioje rinktinėje žaidžiau pirmą kartą. Komandos žaidime pamačiau kovingumą, ryžtą ir pasiaukojimą".

Antradienį lietuviai kausis su Latvijos rinktine, kuri turnyre startavo nerezultatyviomis lygiosiomis 0:0 su suomiais. Artimiausios rungtynės vyks 14 valandą Tevhandžio stadione.

Rungtynių statistika

Estija U-19 - Lietuva U-19 1:2 (0:1)

Veru stadionas, 50 žiūrovų

Teisėjas - Siim Rinken (Estija)

Įvarčiai: 61 min. Jan Kokla (Estija U-17); 39 min. Dovydas Virkšas, 90 min. Erlandas Juška (Lietuva U-19)

Įspėti: 90 min. Magnus Villota (Estija U-19); 63 min. Edvinas Kloniūnas, 78 min. Giedrius Matulevičius

Pašalintas: 40 min. Andreas Vaikla (Estija U-19)

Lietuvos vaikinų U-19 rinktinės sudėtis: Marius Adamonis, Ričardas Šveikauskas, Lukas Valvonis (63 min. Erlandas Juška), Tautvydas Bracevičius, Romualdas Blaževičius, Giedrius Matulevičius, Klaidas Janonis (60 min. Edvinas Kloniūnas), Martynas Vasiliauskas, Aurimas Jurgelevičius (76 min. Svajūnas Čyžas), Dovydas Virkšas (75 min. Deividas Šešplaukis), Julius Momkus (42 min. Donatas Konikas).