"Liverpool" - FA taurės finale © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaistas pirmasis Anglijos Futbolo Asociacijos (FA) taurės pusfinalio mačas. Jame "Liverpool" "Old Trafford" stadione po atkaklios kovos 2-1 palaužė Londono "Chelsea" ir prasimušė į finalą.

"%c00045" 2 - 1 "%c00042"
21` [1 - 0] John Arne Riise
53` [2 - 0] Luis Garcia
70` [2 - 1] Didier Drogba

Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė, ko gero, Anglijos čempionų titulą šį sezoną apgynusiam "Chelsea" klubui. 8-ąją minutę ekipos puolėjas iš Dramblio Kaulo Kranto D.Drogba bandė galva nukreipti Franko Lampardo nuo kampinio gairelės perduotą kamuolį į vartus, tačiau smūgis buvo labai nevykęs ir praskriejo šalia vartų. Dar po kelių minučių tas pats D.Drogba, teisėjui ginčytinoje situacijoje neužfiksavus nuošalės, iššoko vienas prieš vartininką Jose Reiną, tačiau ir vėl smūgiavo ne tiksliai.

Nepaisant to, netrukus priekyje jau buvo "Liverpool" - J.A.Riise suktu baudos smūgiu iš maždaug 18 metrų nepaliko jokių šansų tik akimis kamuolį palydėjusiam Carlui Cudicini. Nors per likusį kėlinio laiką daugiau atako Liverpulio futbolininkai, rezultas nepasikeitė.

Pačioje antro kėlinio pradžioje progą išlyginti rezultatą turėjo Johnas Terry, tačiau jo smūgis galva taip pat praskriejo šalia vartų ir "Liverpool" vėl tuo pasinaudojo - po išsimetimo iš užribio kamuolys sėkmingai atšoko L.Garciai, kuris, likęs praktiškai vienas prieš vartininką, iš 17 metrų puikiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų devyniukę. Netrukus ispanas turėjo ir dar vieną progą pasižymėti, tačiau jo smūgį iš arti šįsyk sėkmingai atmušė vartininkas.

Likus žaisti daugiau nei 20 minučių Londono klubas pradėjo veikiausiai jau lemiamą šturmą ir pasiekė savo, kai po perdavimo iš krašto J.A.Riise galva nesėkmingai išmušė kamuolį aukštai į orą ir pirmas prie jo prišokęs D.Drogba įveikė kiek pavėlavusį J.Reiną ir sušvelnino rezultatą.

Mačo pabaiga "Liverpool" buvo karšta - iš pradžių Arjenas Robbenas iš kelių metrų smūgiavo tiesiai į vartininką, o jau per teisėjo pridėtą 4-ąją minutę Joe Cole`as buvo paliktas visiškai vienas baudos aikštelėje, bet sulaukęs kiek nepatogaus aukšto perdavimo nesugebėjo pataikyti - smūgis praskriejo aukštai virš vartų.

Taurės finale "Liverpool" turės kautis su "%c00053" ir "%c00248" poros nugalėtoju, kuris paaiškės rytoj vyksiančiame antrajame pusfinalio mače. Lemiamos rungtynės dėl taurės Kardifo "Millennium" stadione vyks gegužės 13 dieną.