"Lokomotiv" tapo Rusijos čempionu © Eurofootball.lt
Penktadienį paskutiniu 30-uoju turu baigėsi Rusijos "Premier" lygos 2004 metų sezonas. Kadangi staigmenų pateikta nebuvo ir visi favoritai iškovojo pergales ant prizininkų pakylos galės užkopti trys lietuviai, su skirtingomis komandomis užėmę skirtingas vietas.

Aukso medalius bei vietą kitų metų Čempionų lygoje iškovojo Deivido Česnauskio "Lokomotiv", kuriam norint išsaugoti po praėjusio turo įgytą lyderio poziciją užteko išvykoje įveikti Jaroslavlio "Shinnik" ekipą.

Vos vienu tašku nuo savo Maskvos kaimynų atsiliko "CSKA" - po 29 ture prarastų taškų Deivido Šembero klubui neužteko pergalės prieš "Moskva" ir čempionų titulą teko užleisti varžovams.

Kartu su "CSKA" vietą UEFA taurėje gavo Samaros "Krylja Sovetov" su Robertu Poškumi, nes pergalės prieš "Saturn" vieno įvarčio persvara užteko trečiajai vietai užsitikrinti.

Nors sezono pradžioje ilgą laiką lygoje pirmavęs "Zenit", kurio gretose yra registruoti lietuviai Egidijus Majus ir Darius Miceika, taip pat iškovojo pergalę bei surinko tiek pat taškų kiek ir Samaros klubas, dėl blogesnio tarpusavio rungtynių santykio jie turėjo tenkintis ketvirta vieta.

Nepaisant pergalės prieš Permės "Amkar" į antrąją lygą iškrito Krasnodaro "Kuban" ekipa, kuriai išlikti sutrukdė "Dinamo", iškovojęs lygiąsias prieš "Spartak" ir vienu tašku aplenkęs oponentus.

Mantas Samusiovas kartu su "Torpedo" nugalėjo "Rostov" ir išsaugojo penktąją poziciją, aštuntą iškovojo Igno Deduros "Spartak", devintas liko R.Džiaukšto "Moskva". Vienuoliktas liko Algio Jankausko "Amkar", tryliktas Žydrūno Karčemarsko "Dinamo", o prieš "Rubin" pralaimėjęs Nerijaus Barasos "Alania" išvengė iškritimo dėl geresnio tarpusavio susitikimų su "Kuban" santykio.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo 18 įvarčių įmušęs "Zenit" žaidėjas Aleksandras Keržakovas, antras liko 17 kartų pasižymėjęs Andrejus Kariaka iš "Krylja", trečią-ketvirtą vietas pasidalijo po 15 kartų įmušę Dmitrijus Sučiovas ("Lokomotiv") ir Aleksandras Panovas ("Torpedo"). Lietuvis Robertas Poškus su 9 įvarčiais snaiperių sąraše dalijasi 9-14 vietas.

"%c00110" 1 - 1 "%c00114"
15' [1 - 0] Vladimir Beschastnykh
25' [1 - 1] Fernando Cavenaghi

I.Dedura ("Spartak") žaidė visas rungtynes, Ž.Karčemarskas ("Dinamo") aikštėje nepasirodė

"%c00118" 1 - 4 "%c00072"
10' [1 - 0] Baba Adamu
43' [1 - 1] Sergey Semak
49' [1 - 2] Vagner Love
60' [1 - 3] Daniel Carvalho
67' [1 - 4] Vagner Love

R.Džiaukštas ("Moskva"), D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"%c00116" 2 - 5 "%c00073"
10' [0 - 1] Alexandr Kerzhakov
40' [1 - 1] Spartak Gogniev
41' [1 - 2] Andrey Arshavin
47' [1 - 3] Alexandr Spivak
59' [1 - 4] Igor Denisov
85' [2 - 4] Spartak Gogniev
88' [2 - 5] Igor Denisov

"%c00111" 1 - 2 "%c00113"
44' [0 - 1] Peter Bistrov
51' [1 - 1] Denis Kolodin
74' [1 - 2] Alexandr Anyukov

R.Poškus ("Krylja") dėl traumos rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00074" 4 - 1 "%c00117"
3' [1 - 0] Armando Kalisto
18' [2 - 0] Vitaly Astafjev
25' [2 - 1] Georgy Bazaev
45' [3 - 1] Tomas Chizek
81' [4 - 1] Tomas Chizek

N.Barasa ("Alania") žaidė visas rungtynes

"%c00120" 1 - 2 "%c00122"
58' [0 - 1] Artur Tlisov
60' [1 - 1] Zahari Sirakov
75' [1 - 2] Igor Kiselev

A.Jankauskas ("Amkar") aikštėje nepasirodė

"%c00112" 4 - 1 "%c00115"
11' [0 - 1] Alexandr Alkhazov
23' [1 - 1] Sergey Budilin (11m.)
30' [2 - 1] Konstantin Zyryanov
44' [3 - 1] Aleksandr Panov
61' [4 - 1] Aleksandr Panov

M.Samusiovas ("Torpedo") žaidė nuo 46 minutės

"%c00076" 0 - 2 "%c00075"
4' [0 - 1] Diniyar Bilyaledinov
21' [0 - 2] Dmitryi Sychev