Lyderis "Spartak" suklupo Kazanėje © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos ketverios 22-ojo turo rungtynės. Netikėtą nesėkmę patyrę „Spartak“, nusileidęs „Rubin“, tuo tarpu jų artimiausi persekiotojai „Zenit“ dar labiau priartėjo po pergalės prieš „Krylja Sovetov“, „Lokomotiv“ pralaimėjo „Saturn“, o „Tom“ įveikė „Luch-Energia“.

Rusijos pirmenybių lyderis „Spartak“, dar nė karto nepatyręs pergalės džiaugsmo Kazanėje, šį kartą taip pat nepažeidė šios tradicijos. „Spartakiečiai“ rezultatu 1-3 turėjo pripažinti vietos „Rubin“ pranašumą, ir tai buvo jų pirmasis pralaimėjimas nuo tada, kai prie komandos vairo stojo Stanislavas Čerčesovas.

Iki pertrauko abi komandos apsikeitė įvarčiais. 20-ąją minutę „Rubin“ į priekį išvedė Velijko Paulavičius, bet 36-ąją minutę rezultatą išlygino „Spartak“ brazilas Vellitonas. Be to, V.Paunovičius turėjo šansą dar kartą pasižymėti, bet Maskvos komandą išgelbėjo vartininkas Stipe Pletikosa.

Antrajame kėlinyje dvi neginčytinas klaidas padarė „Spartak“ gynėjas Florianas Šoave, o tai komandai atsipirko dviem įvarčiais. Pirma 50-ąją minutę „Rubin“ vėl į priekį išvedė Christianas Noboa, o 62-ąją rezultatą padvigubino Chasanas Kabze. „Spartak“ nuo 65-osios susitikimo minutės turėjo kiekybinę persvarą, bet ja pasinaudoti taip ir nesugebėjo.

Samaroje vietos „Krylja Sovetov“ ir toliau grimzta į krizę - Aleksandro Tarchanovo auklėtiniai rezultatu 1-3 turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ pranašumą. Jau 12-ąją minutę aikštės šeimininkų gretose pasižymėjo Antonas Boberas. Bet iki pertraukos svečiams pavyko įmušti dusyk.

24-ąją minutę tiksliai mušė Konstantinas Zyrianovas, o 37-ąją – Andrejus Aršavinas, kurio sąskaitoje Rusijos čempionate yra įmušti jau 9 įvarčiai. Be to, antrajame kėlinyje, po šių dviejų žaidėjų perdavimų 687-ąją minutę pergalę „Zenit“ vienuolikei atnešė Pavelas Pogrebniakas.

Kitose rungtynėse Maskvos „Lokomotiv“ susikovė su Ramenskojės „Saturn“. Šeimininkai aktyviau pradėjo rungtynes ir jau 10-ąją minutę turėjo pirmauti, bet puolėjas Dmitrijus Syčiovas pagailėjo kamuolio komandos draugui Pramanui Traore ir pramušė tiesiai į rankas vartininkui Antoninui Kinskiui.

Po to pavojingai „Saturn“ vartams grasino legionierius iš Nigerijos Peteris Odemwingie, bet jo muštas kamuolys „prašvilpė“ pro šalį. Visgi pirmoji pavojinga svečių proga pasibaigė įvarčiu.

22-ąją minutę Dmitrijus Loskovas perdavė kamuolį kairiajame krašte buvusiam lietuviui Edgarui Česnauskiui, šis atidavė jį Dmitrijui Kiričenko, kurį nuo kojų išvertė gynėjas Malchazas Asatiani. Pats nukentėjusysis stojo prie 11 metrų žymos ir smūgiavęs į dešinįjį apatinį vartų kampą išvedė „Saturn“ į priekį. Tai buvo jo 100-asis įvartis Rusijos čempionatuose.

31-ąją minutę D.Kiričenko dar kartą buvo pargriautas „Lokomotiv“ baudos aikštelėje, bet šįsyk taisykles pažeidė vartininkas Ivanas Pelizzoli. Tačiau D.Kiričenko pasielgė džentelmeniškai leisdamas 11 metrų baudinį realizuoti saugui Dmitrijui Loskovui, kuris nesuklydo ir padvigubino rezultatą 2-0.

Antrajame kėlinyje persvara priklausė aikštės šeimininkams „Lokomotiv“ futbolininkams, bet „Saturn“, kuris atsakinėjo aštriomis kontratakomis, nepraleido, ir iškovojęs tris taškus beveik sužlugdė visas „geležinkeliečių“ viltis pakovoti dėl aukso medalių.

Paskutinėse šios dienos rungtynėse Tomske vietos „Tom“ 3-1 nugalėjo Vladivostoko „Luch-Enerrgia“ futbolininkus. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Aleksandras Radolavjevičius, Sergejus Skobliakovas ir Aleksandras Kulchy. Tuo tarpu svečių komandai įvartį įmušė Valerijus Klimovas.

31‘ [0 – 2] Dmitri Loskov (11 m.)

E.Česnauskis („Saturn“) žaidė iki 57 minutės ir gavo geltoną kortelę, R.Džiaukštas („Sautnr“) rungtynėms registruotas nebuvo

„Tom“ 3 – 1 „Luch-Energia“
45‘ [1 – 0] Aleksandr Radoslavjevic
69‘ [1 – 1] Valeri Klimov (į savus vartus)
77‘ [2 – 1] Sergey Skoblyakov
89‘ [3 – 1] Aleksandr Kulchy