Lygiąsias iškovojusi Australija žais aštuntfinalyje © Eurofootball.lt
Debiutantė Australija tęsia kovas Pasaulio čempionate - Guuso Hiddinko treniruojami mažojo žemyno šalies atstovai paskutinėse F grupės rungtynėse prieš Kroatiją du kartus atsilikinėjo, tačiau sugebėjo atsitiesti ir po permainingos bei nervingos kovos sužaidę lygiosiomis išlaikė antrą poziciją ir iškovojo kelialapį į aštuntfinalį, kur susitiks su Italijos rinktine.

Štutgarto Gottlieb Daimler stadionas, 52000 žiūrovų
Teisėjas - Graham Poll (Anglija)
Kroatija 2 - 2 Australija
2' [1 - 0] Darijo Srna
38' [1 - 1] Craig Moore (11m.)
56' [2 - 1] Niko Kovac
79' [2 - 2] Harry Kewell

85' Dario Simic (Kroatija), 87' Brett Emerton (Australija), 90' Josip Simunic (Kroatija) pašalinti iš aikštės

Kroatija: Pletikosa; Simic, Tudor, Tomas (84' Klasnic), Simunic; Srna, N.Kovac, Babic, Kranjcar (65' J.Leko); Prso, Olic (73' Modric).

Australija: Kalac; Neill, Moore, Chipperfield (75' Kennedy), Emerton; Grella (63' Aloisi), Culina, Cahill, Sterjovski (71' Bresciano); Kewell, Viduka.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo Kroatijos rinktinė, šis aktyvumas labai greitai davė vaisių: sužaidus vos porą minučių kroatai gavo teisę atlikti baudos smūgį. Darijo Srna mušė kaip iš patrankos, 1-0 kroatų naudai. Savo komandos šiame epizode neišgelbėjo ir Marką Schwarzerį vartuose pakeitęs Zeljko Kalačas.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, komandos keitėsi atakomis, tačiau nieko pavojingesnio nei vienai iš ekipų sukurti nepavyko.

Įpusėjus kėliniui pavojingai galva smūgiavo Timas Cahillas, tačiau kroatų vartininkas Stipe Pletikosa buvo savo vietoje.

Sužaidus maždaug 30 minučių iš toli smūgiavo Jasonas Culina, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

38 minutę Kroatijos rinktinės gynėjas Stjepanas Tomas savo baudos aikštelėje ranka palietė kamuolį. Už šį veiksmą teisėjas iš Anglijos Grahamas Pollas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo australas Craigas Moore'as.

Pačioje kėlinio pabaigoje galva į vartus smūgiavo australų kapitonas Markas Viduka, tačiau kroatų vartininkas žaidė užtikrintai. Rezultatas po pirmojo kėlinio buvo lygus 1-1.

Antrąjį kėlinį kiek aktyviau pradėjo australai, bet užbaigiant atakas jiems dažnai pritrūkdavo tikslumo.

Visgi antrajame kėlinyje pirmiesiems pasižymėti pavyko kroatams: Niko Kovačas smūgiavo iš toli, kamuolys prieš pat vartininką atšoko nuo žemės ir įskriejo į Z.Kalačo ginamus vartus. Tai buvo ne pirmas ir ne paskutinis epizodas, kai itin neužtikrintai sužaidė patyręs australų vartininkas.

Sužaidus apie 30 minučių puikią progą pasižymėti turėjo Harry Kewellas, tačiau iš 10 metrų atstumo jis smūgiavo tiesiai į vartininką.

Dar po keletos minučių ranka savo baudos aikštelėje dar kartą sužaidė S.Tomas, tačiau šį kartą arbitras šio epizodo nepastebėjo 11 metrų baudinio nepaskyrė.

Nepaisant to, 79 rungtynių minutę po puikaus Marko Bresciano galva perdavimo rezultatą išlygino itin aktyviai rungtyniavęs H.Kewellas.

Po šio įvarčio pasipylė raudonos kortelės: kroatų gretose rungtynių nebaigė Dario Simičius ir Josipas Simuničius bei australas Brettas Emertonas. Beje, J.Simuničius gavęs antrą geltoną kortelę iš pradžių nepaliko aikštės, nes teisėjas pamiršo kad kroatas turi būti pašalintas, tačiau susitikimui pasibaigus ši klaida buvo ištaisyta.

Visgi nepaisant visų kroatų pastangų išplėšti pergalę rezultatas nepasikeitė, rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2, kurios leido Australijai užimti antrąją vietą grupėje.