M. Čepas iš stažuotės Anglijoje grįžo su įspūdžių bagažu

„Utenio“ vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas savaitgalį viešėjo Anglijoje. Jis svečiavosi „Premier“ lygos „Watford“ klube, kuriame žaidžia Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis, stebėjo jo treniruotes ir rungtynes su „Manchester United“ ekipa.

„Watford“ pralaimėjo „Manchester United“ 1:2, lemiamą įvartį praleidęs paskutinę rungtynių minutę. G. Arlauskis nežaidė.

M. Čepas į Londoną išskrido ketvirtadienį, o grįžo sekmadienio vakarą. „Pirmiausia ten keliauti buvo nusprendęs buvęs Lietuvos rinktinės treneris Igoris Pankratjevas. Mes su juo puikiai sutariame, tad jis ir man pasiūlė prisijungti. Pasiteiravau klubo vadovybės, ji neprieštaravo, tad mes su I. Pankratjevu ir išskridome į Angliją. Norėčiau padėkoti jam ir G. Arlauskiui. Be jų šios mano kelionės nebūtų buvę. Lietuvos rinktinės vartininkas Anglijoje mums buvo kaip gidas, supažindino su klubu, jo infrastruktūra, parūpino mums leidimus lankytis treniruotėse, bilietus į „Watford“ rungtynes su „Manchester United“, – sakė „Utenio“ strategas.

Jis prisipažino ne kartą svajojęs pamatyti stiprios lygos klubo gyvenimą iš vidaus. Ir viešnage „Watford“ nenusivylė. „Įspūdžių tiek, kad per vieną pokalbį visus man bus sunkoka prisiminti...“ – teigė uteniškių treneris.

Pirma, kas krito M. Čepui į akis, tai, kad „Premier“ lygos komanda į treniruotes renkasi gerokai prieš jos pradžią: „Į treniruotę „Warford“ futbolininkai susirenka prieš pusantros valandos. Papusryčiauja, po to kalbasi, bendrauja. Tik po to eina persirenginėti.“

M. Čepas anglų klubo treniruočių bazėje suskaičiavo nei daug nei mažai – 12 futbolo aikščių.

„Toje bazėje yra viskas, ko reikia darbui. Apšilimą daro vienoje iš dvylikos aikščių, su kamuoliu dirba kitoje. Vienu metu atskirose aikštėse vyksta pirmosios ir antrosios komandų treniruotės. Jeigu kartais iki reikiamo skaičiaus pritrūktų pirmosios komandos žaidėjų, galima būtų iš antrosios komandos permesti futbolininką į pagrindinę. Be aikščių dar yra vieta, kur futbolininkai susirenka kartu, rūbinės, administracijos pastatas. Viskas, kas reikalinga, čia numatyta iki smulkmenų“, – pasakojo „Utenio“ strategas.

Nors M. Čepas sakė, kad „Watford“ bazėje yra viskas, ko reikia, anot jo, klubo savininkas žada į infrastruktūrą investuoti dar daugiau pinigų.

Treneris greitai pamatė, kuo Anglijos klubo treniruotės skiriasi nuo tų, kurios rengiamos Lietuvos komandose.

„Pirmiausia čia – didelis treniruotės intensyvumas ir labai trumpos pauzės. Joje buvo konkrečiai modeliuojamas žaidimas prieš „Manchester United“. Tai pas juos yra įprasta, jie visada ruošiasi konkrečioms rungtynėms, iš anksto planuoja, kaip žais prieš vienus ar kitus varžovus, atidirbinėja įvairius žaidimo komponentus: kaip kamuolį atimti, kaip paspausti, kaip surengti ataką. O treneris nuolat ragina, reikalauja viską daryti greičiau“, – pasakojo M. Čepas.

Po treniruotės „Watford“ futbolininkai tuoj pat neišsiskirsto. Kas papildomai padirba treniruoklių salėje, kiti pietauja, vėl bendrauja tarpusavyje.

Sezono metu „Watford“ vyriausiasis treneris ispanas Quique Sanchezas Floresas rengia vieną treniruotę per dieną.

M. Čepas nebandė bendrauti su „Watford“ treneriais ar futbolininkais, tiesiog stebėjo jų darbą.

„Mes nenorėjome būti jiems našta, ypač tada, kai jie ruošėsi rimtoms rungtynėms. Be mūsų „Watford“ darbą taip pat stebėjo treneriai iš Libano ir Italijos klubo „Udinese“. Jie irgi, kaip ir mes, atvyko savo akimis pamatyti „Premier“ lygos rungtynes ir visą pasiruošimo joms procesą“, – kalbėjo „Utenio“ vyr. treneris.

Nuo penktadienio pavakarės iki šeštadienio komanda buvo uždaryta į karantiną.

„Tai, kaip sakė G. Arlauskis, būna labai retai. Nežinau, gal tai buvo dėl to, kad į Votfordą atvyko nekasdienis varžovas, o labai garsi komanda?“ – spėjo M. Čepas.

Per rungtynes M. Čepui padarė didelį įspūdį atmosfera stadione ir šalia jo.

„Futbolas yra Anglijos kultūros dalis. Rungtynės vyko pavakare, o nuo pat ryto Votfordo baruose, gatvėje jautėsi futbolo atmosfera. Į rungtynes traukė tėvai su vaikais ir patvirtino tą anglišką tradiciją, kai klubo palaikymas perduodamas iš kartos į kartą. Televizijoje, spaudoje ten pilna futbolo. Jei ne pačios rungtynės, tai jų anonsai, prognozės“, – pasakojo „Utenio“ strategas.

Stadione M. Čepas bandė analizuoti „Watford“ žaidimo schemas, kurios ne kartą keitėsi, priklausomai nuo rungtynių eigos.

„Sekmadienį visi tie futbolininkai, kurie žaidė visą mačą, turėjo lengvą treniruotę atsistatymui. O pirmadienis „Watfordo“ žaidėjams būna laisva diena“, – pasakojo M. Čepas apie klubo gyvenimą po rungtynių su „Manchester United“.

Viešnagė „Utenio“ treneriui sukėlė daug minčių. Grįždamas iš Anglijos jis svarstė, kurias naujoves galės panaudoti savo darbe Utenoje.

„Ir nusprendžiau, kad išmokau ne tiek jau mažai. Dabar po šios kelionės man rūpi nuvažiuoti dar į kokią nors panašią stažuotę. Iš tiesų buvo žiauriai įdomu. Ir iš kiekvieno tokio susipažinimo su galingos lygos komandos virtuve gali labai daug ką išmokti. Tai ne virti vien savo sultyse“, – kalbėjo M. Čepas.

utenosutenis.lt