"Milan", "PSV" ir "Rangers" žengė į aštuntfinalį © Eurofootball.lt
Antradienį buvo sužaistos paskutiniosios grupių etapo rungtynės E, F, G ir H grupėse. Jau anksčiau buvo aiškios penkios ekipos, tęsiančios kovą atkrintamosiose varžybose, o dabar paaiškėjo ir likusios trys komandos - jomis tapo "Milan", "PSV" ir "Rangers".

E grupė

Antradienio rungtynių statistika:

"%c00062" 3 - 2 "%c00015"
42` [1 - 0] Andrea Pirlo
44` [1 - 1] Christian Poulsen
52` [2 - 1] Kaka
60` [3 - 1] Kaka
66` [3 - 2] Lincoln

"%c00128" 2 - 0 "%c00148"
14` [1 - 0] Philip Cocu
85` [2 - 0] Jefferson Farfan

Galutinė turnyrinė lentelė:
1. "Milan" 6 3 2 1 12-6 11
2. "PSV" 6 3 1 2 4-6 10
3. "Schalke" 6 2 2 2 12-9 8
4. "Fenerbahce" 6 1 1 4 7-14 4

E grupėje pirmąją vietą užsitikrino "Milan" klubas, rezultatyviose rungtynėse San Siro stadione rezultatu 3-2 įveikęs Gelzenkircheno "Schalke" ekipą. Nors didesnį ryžtą pasiekti įvartį pirmajame kėlinyje ir rodė "Schalke" vienuolikė, šeimininkų saugas Andrea Pirlo puikiu baudos smūgiu išvedė Milano klubą į priekį. Tačiau vokiečiai nepasidavė ir vos po dviejų minučių Cristianas Poulsenas galva pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir suteikė svečiams vilties. Visgi antrajame kėlinyje šeimininkai susikaupė ir brazilo Kaka individualaus meistriškumo dėka pelnė du įvarčius, o "Schalke" saugo Lincolno įvartis 66 minutę rungtynių baigčiai didelės įtakos nepadarė. Tad nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui patekimą į kitą etapą šventė Italijos klubo žaidėjai.

Kitas klubas iš šios grupės keliausiantis į kitą etapą yra "PSV", kuris savo aikštėje užtikrintai rezultatu 2-0 nugalėjo svečius iš Turkijos - "Fenerbahce" ekipą. Vos praėjus keturiolikai minučių nuo rungtynių pradžios "PSV" veteranas Philipas Cocu gudriu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Puikiai organizuota olandų ginyba atsilaikė nuo "Fenerbahce" žaidėjų meginimų išlyginti rezultatą ir likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos šeimininkų ekipos puolėjas Jeffersonas Farfanas užtvirtino savo komandos pergalę pelnydamas antrajį jos įvartį smūgiu iš arti.

F grupė

"%c00131" 2 - 1 "%c00003"
7` [0 - 1] Sergio Ramos
50` [1 - 1] Erol Bulut
87` [2 - 1] Rivaldo

"%c00055" 2 - 1 "%c00217"
33` [1 - 0] Karim Benzema
68` [1 - 1] Daniel Braaten
90` [2 - 1] Fred

1. "Lyon" 6 5 1 0 13-4 16
2. "Real" 3 1 2 10-8 10
3. "Rosenborg" 6 1 1 4 6-11 4
4. "Olympiacos" 6 1 1 4 7-13 4

Dar vieną nesėkmę patyrė Madrido "Real". Šįkart karališkasis klubas svečiuose rezultatu 1-2 suklupo prieš Pirėjo "Olympiakos" ekipą. Nors "Los galacticos" po 7 minutę pelnyto Sergio Ramoso įvarčio ir buvo išsiveržę į priekį, tačiau šeimininkai antrajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. 50 minutę kamuolį į vartus pasiuntė graikų klubo žaidėjas Erolas Bulutas, o pergalę "Olympiakos" klubas išplešė po 87 minutę pelnyto brazilo, buvusio "Barcos" žaidėjo Rivaldo įvarčio. Tačiau šis pralaimėjimas "Real" klubui neturėjo jokios reikšmės, kadangi ispanų ekipa kartu jau anksčiau buvo užsitikrinusi kelialapį į kitą etapą.

Kitose F grupės rungtynėse be pralaimėjimų šį sezoną ir toliau žengiantis "Lyon" vėl nenuvylė savo gerbėjų. Prancūzijos čempionai namuose paskutinę minutę sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2-1 prieš Trondheimo "Rosenborg" vienuolikę. Šeimininkai išsiveržė į priekį 33 minutę, kuomet 17-metis Karimas Benzema pasiuntė kamuolį į varžovų vartus po norvego Johno Carew perdavimo, tačiau Norvegijos klubas nepasidavė 68 minutę išlygino rezultatą - Danielio Braateno galva smūgiuotas kamuolys atsidūrė "Lyon" vartuose. Visgi jau einant pridėtiniam rungtynių laikui "Lyon" legionierius iš brazilijos Fredas išplešė savo komandai pergalę ir įrašė į jos saskaitą dar tris taškus.

G grupė

"%c00097" 0 - 1 "%c00126"
44` [0 - 1] Vincent Kompany

"%c00042" 0 - 0 "%c00045"

1. "Liverpool" 6 3 3 0 6-1 12
2. "Chelsea" 6 3 2 1 7-1 11
3. "Betis" 6 2 1 3 3-7 7
4. "Anderlecht" 6 1 0 5 1-8 3

G grupėje jau anksčiau kelialapius į kitą etapą užsitikrinusios abi anglų ekipos "Premier" lygos čempionas Londono "Chelsea" bei Čempionų lygos nugalėtojų titulą ginantis "Liverpool" žaidė tarpusavyje. Kaip ir pirmajame rate vykusiame mače, o taip pat praėjusių metų turnyro pusfinalio pirmajame susitikime, ir šį kartą rungtynės baigėsi be įvarčių 0-0. Toks rezultatas leido "Liverpool" aplenkti varžovus vienu tašku ir užimti pirmąją vietą grupėje.

Antrose grupės rungtynėse pirmąją savo pergalę šio sezono UEFA Čempionų Lygos rungtynėse pagaliau iškovojo ir antirekordinę 12-os nesėkmių seriją nutraukė Briuselio "Anderlecht" klubas, namuose minimaliu rezultatu 1-0 po gynėjo Vincento Kompany įvarčio įveikęs ir toliau nesėkmingai žaidžiantį Sevilijos "Betis", kuris su 7 taškais savo sakaitoje grupėje užimė trečiąją vietą.

H grupė

"%c00121" 1 - 1 "%c00037"
30` [0 - 1] Adriano
38` [1 - 1] Peter Lovenkrands

87` Cristiano Zanetti ("Inter") pašalintas iš aikštės

"%c00268" 0 - 0 "%c00109"

1. "Inter" 6 4 1 1 9-4 13
2. "Rangers" 6 1 4 1 7-7 7
3. "Artmedia" 6 1 3 2 5-9 6
4. "Porto" 6 1 2 3 8-9 5

H grupėje prieš paskutinį turą ramiai galėjo jaustis tik viena ekipa - grupės nugalėtojų titulą praėjusiame ture užsitikrinęs Milano "Inter" klubas. Visos likusios komandos iki šios dienos varžybų dar turėjo realių galimybių iškovoti kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Tai padaryti pirmą kartą Škotijos klubų dalyvavimo turnyre istorijoje pavyko itin nesėkmingai nacionaliniame čempionate žaidžiančiai Glazgo "Rangers" ekipai, kuri žaisdama prieš grupės lyderį "Inter" namuose sugebėjo sugebėjo atsitiesti po Adriano įmušto įvarčio ir pasižymėjus Peteriui Lovenkrandsui iškovoti lygiąsias 1-1.

Lygiosiomis baigėsi ir kitas grupės mačas tarp Bratislavos "Artmedia" ir "Porto" vienuolikių, tačiau toks rezultatas abiems komandoms nepadėjo išvengti iškritimo - Slovakijos ekipa su 7 taškais grupėje užimė trečiąją vietą ir keliauja į UEFA taurės turnyrą, o prieš pora metų Čempionų lygą laimėjęs "Porto" per šešerias rungtynes surinko vos 6-s taškus ir liko paskutinėje vietoje.