Moterų A lygos 12-ojo turo apžvalga © lff.lt

Savaitgalį sužaistos „Topo centras Euronics“ moterų A lygos rungtynės, po kurių turnyro lentelėje ryškesnių pokyčių neįvyko. Lyderių akistatoje nugalėtojos nepaaiškėjo, o „TransINVEST“ ir „Hegelmann“ pergales iškovojo be didesnių problemų.

Per trejas šio turo rungtynes įmušta 13 įvarčių – dukart po keturis ir kartą penki.

12-ojo turo rezultatai

FK Gintra 2:2 MFA Žalgiris-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas

FK Saned 0:4 FC Hegelmann | FIFA+ rungtynių įrašas

FK TransINVEST 5:0 FK Banga | FIFA+ rungtynių įrašas

Paleista pergalė. „Žalgirio“-MRU futbolininkės, nors ir nepralaimėjo Šiauliuose „Gintrai“, turėtų skėsčioti rankomis. Tiek pirmajame, tiek antrajame, o dabar jau ir trečiajame rate vilnietės buvo arčiau geresnių baigčių, bet vis kažko pritrūksta.

Galime prisiminti, kad pirmajame rate žalgirietės pralaimėjo 1:2, įvartį praleisdamos 87 minutę. Antrajame rate jos panaikino dviejų įvarčių deficitą ir išlygino rezultatą 2:2, tačiau jau per pridėtą laiką padarė klaidą, kuri lėmė pralaimėjimą.

Šįsyk viskas liejosi lyg iš pypkės – idealus pirmasis kėlinys, įgyta dviejų įvarčių persvara, kurią „Gintra“ ir vėl panaikino bei, tuo pačiu, turnyro lentelėje išsaugojo keturių taškų pranašumą.

Pirmasis rungtynių įvartis buvo įmuštas jau įpusėjus pirmajam kėliniui. Suklydusios aikštės viduryje ir pačios atidavusios kamuolį vilnietėms, „Gintros“ futbolininkės stebėjo, kaip smūgiu iš 25 metrų Iuliana Colnic „atidaro“ rungtynių sąskaitą ir su komandos draugėmis švenčia sėkmingą epizodą.

Iki pertraukos likus aštuoniomis minutėms, krito ir antrasis įvartis. Po „Gintros“ pražangos Erikai Šupelytei buvo parodyta geltona kortelė, o maždaug ties trisdešimtu metru iki vartų buvo skirtas baudos smūgis. Galingai smūgiavusi Aižan Boronbekova privertė įsitraukti į darbą varžovių vartininkę. Pastaroji ir įsitraukė, tačiau, jos nelaimei, komandos draugių pagalbos ji nesulaukė. Po pirmo atmušto smūgio sekė antras, tuomet sekė Aivės Andriuškevičiūtės kojos kyštelėjimas ir iš kelių metrų pelnytas įvartis.

Antrasis kėlinys jau priklausė „Gintrai“. Nuo pat pradžių perimta iniciatyva lėmė greitą S’Phumelelės Shamasės įvartį. Visiškai laisva palikta legionierė maždaug iš dvylikos metrų Medai Šeškutei šansų nepaliko. Likus penkioms minutėms, po perdavimo į baudos aikštelę, „Žalgirio“-MRU gynėjos nesusirinko savo ginamų varžovių ir iš kelių metrų Trista Celine Seara išlygino rezultatą.

„Gintra“ nelaimėjo antrų rungtynių iš eilės. Per pastarąjį dešimtmetį tokios serijos šiaulietėms moterų A lygoje nėra buvę.

Kamilės grįžimas. Viena talentingiausių savo kartos žaidėjų Kamilė Vaičiulaitytė dar 2020-aisiais patyrė sunkią traumą, dėl kurios jos karjera ilgam buvo pristabdyta. Šių metų birželio 18-ąją akistatoje su „Saned“ ji sužaidė 24 minutes. Vėliau sekė 45 minutės, 69 ir šįkart – visos 90. Maža to, pirmos pilnos rungtynės Kamilei dovanojo du įvarčius.

Joniškyje vykusios rungtynės su „Saned“ Karolio Jasaičio auklėtinėms prasidėjo ne taip, kaip jis norėjo. Per pirmąjį kėlinį varžovių gynybos pramušti taip ir nepavyko, o antrajame tai pavyko net keturis kartus.

Po perdavimo iš kairiojo krašto Ema Kriaučiūnaitė stipriu smūgiu pelnė pirmąjį rungtynių įvartį, beveik įpusėjus kėliniui – iš dar artimesnio atstumo – antrąjį.

O tada jau išaušo Kamilės valanda. Baudos aikštelėje sulaukusi perdavimo, ji perkėlė varžovių vartininkę ir komandos persvarą padidino iki 3:0, o dar po devynių minučių – smūgiu nuo baudos aikštelės linijos, padedant virpstui, pelnė ketvirtąjį Kauno rajono atstovių įvartį.

Pirmas kėlinys. Širvintose vykusiose rungtynėse „TransINVEST“ ekipai užteko kėlinio, kad sumuštų penkis įvarčius į „Bangos“ vartus bei iškovotų pergalę. Skirtumas galėjo būti ir dar didesnis, bet Chrystyna Pereviznyk antrojo kėlinio pradžioje nereliazavo baudinio.

Gargždiškės laikėsi pusę kėlinio, o vėliau visi penki Vilniaus rajono komandos įvarčiai buvo įmušti per dvidešimties minučių atkarpą. Viskas prasidėjo gražia ataka ir Edithos Garcios Falero kirtimu į baudos aikštelę bei vienu lietimu atliktu smūgiu. Dar po penkių minučių nuostabiu smūgiu į tolimąją vartų „devyniukę“ pasižymėjo Valerija Postol, o dar po trijų – E. G. Falero „įformino“ dublį.

Kad nepasirodytų maža, Marija Galkina varžovių baudos aikštelėje apgavo dvi gynėjas bei persvarą padidino iki 4:0. Tuo metu nuo pirmojo įmušto „TransINVEST“ įvarčio buvo prabėgusios vos 11 minučių. Na, o besibaigiant kėliniui, savo žodį tarė ir Greta Valikonienė.

5:0 – solidi Vilniaus rajono komandos pergalė, leidusi lentelėje pagal taškus pavyti antroje pozicijoje esančias žalgirietes.