Moterų A lygos 9-ojo turo apžvalga © lff.lt

Joninių savaitgalį „Topo centras Euronics“ moterų A lygoje sužaisti trys susitikimai. Namų aikštėje pergalę iškovojo tik sostinės MFA „Žalgiris“-MRU, o Šiaulių miesto ir Vilniaus rajono atstovės atšventė rezultatyvias pergales išvykose.

9-ojo turo rungtynių rezultatai:

MFA „Žalgiris“-MRU 1:0 FC „Hegelmann“ | FIFA+ rungtynių įrašas

FK „Banga“ 0:7 FK „Gintra“ | FIFA+ rungtynių įrašas

FK „Saned“ 1:6 FK „TransINVEST“ | FIFA+ rungtynių įrašas

1 įvartis Vilniuje. Prieš savaitę antrą vietą praradusios (pagal prarastus taškus) Vilniaus „Žalgirio“-MRU futbolininkės šeštadienį po permainingos kovos nugalėjo ketvirtą poziciją užimančias „Hegelmann“ atstoves bei sutvirtino pozicijas dėl minėtos antros vietos.

Rungtynės prasidėjo aikštės šeimininkių bandymu pelnyti greitą įvartį, tačiau „Hegelmann“ atsilaikė. Tuomet žaidimas apsilygino, o iki pertraukos nei viena, nei kita komanda labai gerų progų nesukūrė.

Vienintelis rungtynių įvartis krito antrajame kėlinyje sužaidus beveik dešimt minučių. Po atakos dešiniuoju krašto kamuolys pasiekė baudos aikštelėje laisvą likusią tik po pertraukos į aikštę žengusią Justiną Blaževičiūtę, kuri iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Netrukus savo puikų šansą turėjo ir „Hegelmann“. Vartus palikusi žalgiriečių vartininkė Meda Šeškutė prarado kamuolį ties 30-uoju metru, o jį perėmusi Ema Kriaučiūnaitė į tuščius vartus nepataikė. Kamuolys atsitrenkė į virpstą ir grįžo į aikštę. Per likusį laiką nei prie M. Šeškutės, nei prie Gretos Lukjančukės vartų progų sukurta nebuvo.

Čempioniškas pasirodymas. Daugkartinės šalies čempionės devintose sezono rungtynėse iškovojo 8-ąją pergalę. Šįsyk prieš „Gintrą“ krito jokių šansų neturėjusios Gargždų „Bangos“ futbolininkės. Ypač nesėkmingai „tigrėms“ susiklostė paskutinės šešios rungtynių minutės, per kurias „Gintros“ persvara užaugo nuo 4:0 iki 7:0.

Nuo pat pradžių iniciatyvą į savo rankas perėmusi „Gintra“ pirmojo įvarčio laukė 27 minutes. Tuomet Erika Šupelytė ties baudos aikštelės riba sėkmingai įveikė vienos varžovės gynybą bei tiksliu smūgiu į apatinį vartų tinklą „Bangos“ vartininkei Karolinai Curukovai nepaliko jokių šansų.

Dar po dviejų minučių krito antrasis įvartis. Ieškodamos sprendimų gynyboje, „tigrės“ ties vartų aikštelės linija visiškai laisvą paliko S‘Phumelelę Shamasę, kuri vos iš kelių metrų lengvu kamuolio prilietimu padvigubino skirtumą.

Dar iki pertraukos krito trečiasis, Sabrinos Goncalves Amorim pelnytas įvartis, o antrojo kėlinio antroje pusėje „Bangos“ futbolininkių nuovargis „Gintrai“ padėjo, besimėgaujant žaidimui, sumušti dar keturis įvarčius. Juos įmušė Agnieška Kazarina, S. Shamase, Marija Galkina ir Thubelihle Shamase.

Serija iki 4. Nuostabiai antrame čempionato rate žaidžiančios Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkės šeštadienį sutriuškino „Saned“ bei iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Šįsyk pamatai papildomiems trims taškams buvo sudėti per pirmą dvikovos kėlinį.

Didžiulį pranašumą nuo susitikimo pradžios turėjusios viešnios iš Vilniaus rajono pirmąjį įvartį pelnė sužaidus pusę kėlinio. Po kampinio įžaidusios kamuolį, vilnietės baudos aikštelėje surado Valeriją Postol, kuri vienu lietimu atidarė rungtynių sąskaitą.

Dar po keturių minučių graži ataka ir nuo vartininkės atšokęs kamuolys Alexandriai Grace Kitty Madden dovanojo antrąjį įvartį, o dar po dviejų minučių – Khrystynai Perevyznyk – trečiąjį, o prieš pat pertrauką – V. Postol. Pastaroji po nerealizuoto baudinio pati pirma prišoko prie kamuolio bei komandos persvarą padidino iki 4:0.

Antrajame kėlinyje „TransINVEST“ įjungė mažesnę pavarą ir tenkinosi Neonilos Ivanovskajos dubliu. „Saned“ ekipa pelnė garbės įvartį, kurį nuo 11 metrų atžymos įmušė legionierė iš Seišelių Natacha Diona Bibi.