Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas apžvelgė pirmuosius UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio mačus.
„Kas šiemet laimės UEFA čempionų lygą? Bene dažniausiai gyvenime girdimas klausimas, kuris, beje, turi standartinį atsakymą: laimės tas, kas įveiks visus keturis atkrintamuosius etapus.
Šį sezoną tik tie keturi etapai ir liko. Pradedame šiandien. Varikliai užvesti, starto vėliava pakelta.
Kai varžybų sistema - vienas minusas, vasaris - ne metas kategoriškai reikšti nuomonę apie tai, kas bus gegužę. Kol kas apsiribokime šia savaite - ketveriomis šiandien ir rytoj vyksiančiomis rungtynėmis.
„Milan“ - „Tottenham“
Jėgų santykis. Be vartininko Hugo Lloriso, saugų Pierre'o Emilio Hojbjergo ir Rodrigo Bentancuro bei saujelės mažiau svarbių komandos žaidimui futbolininkų, iškritusių dėl traumų ar - P.E.Hojbjergo atveju - nuobaudos.
„Tottenham“ lazarete darbas verda ne mažiau intensyviai nei treniruočių aikštyne. „Milan“ šiuo aspektu yra daug pakilesnės nuotaikos - į rikiuotę jau šiandien gali grįžti svarbus gynėjas Fikayo Tomori.
Įdomus aspektas. Italijos čempionai savaitgalį „Serie A“ pirmenybėse įveikė „Torino“, bet prieš tai rossoneri čempionate ir supertaurės rungtynėse gavo į kailį keturis kartus iš eilės, įmušę dusyk, o praleidę 13 kartų.
Galima žarstytis demagogiškais teiginiais apie tai, kad nė vienai komandai per sezoną nepavyksta išvengti duobių, bet tai nebuvo duobė. Tai buvo smegduobė.
Prognozuojama baigtis. „Tottenham“ po pergalės prieš „Manchester City“ buvo iš euforijos padebesių skaudžiai nublokštas į atšiaurią „Premier“ lygos tikrovę - praėjusį savaitgalį Šiaurės Londono komandą į smulkų faršą sumalė „Leicester“. Todėl reikia manyti, kad „Milan“ dabar turi pranašumą ne tik kadrų, bet ir emociniame fronte.
„San Siro“ stadione „Tottenham“ neabejotinai laikysis sau įprastos mantros: duok kamuolį varžovui, paspausk jį ir bandyk naudotis šansais. Išvedus bendrą vardiklį, nederėtų nustebti, jei „Milan“ laimės rezultatu, kuris neužgesins anglų komandos vilties atsigriebti namie.
„Paris St.Germain“ - Miuncheno „Bayern“
Jėgų santykis. Meskite į mane akmenį, jei manote, kad kuris nors iš šios porelės negali įveikti visų keturių etapų. Niekaip nepalaušite tikėjimo tuo, kad Paryžiaus ir Miuncheno komandos, kartu su „Manchester City“ ir visa naikinančia ugnimi šį sezoną besispjaudančiu „Napoli“ yra pagrindiniai pretendentai laimėti lygą.
Peršasi klišė apie mirtininkų porą, bet gal pabandykime išradingiau. Tarkime, taip: Paryžiuje ir Miunchene mes matysime ne lengvosios kavalerijos bandymą apeiti priešo flangą. Tai bus nuožmus sunkiųjų tankų mūšis.
Intriguojantis aspektas. Žais Kylianas Mbappe ar ne? Iš Paryžiaus sklinda gandas, kad po traumos atsigaunantis puolėjas veržiasi į aikštę. Bet šį gandą veja kitas: kažin ar treneris Christophe'as Galtier ryšis mesti žvaigždę į aikštę nuo pirmųjų minučių.
Kitas PSG galvosopis yra faktas, kad lengvos traumos pasekmes vis dar jaučia ir Lionelis Messi. O lyderių indėlis Paryžiaus komandai dabar svarbesnis nei bet kada: pralaimėk „Bayern“ - ir sezonas suknistas. Dar vienas, jeigu ką.
Prognozuojama baigtis. Įvarčių turėtų būti - „Bayern“ per pastarąsias trejas rungtynes jų įmušė 11. „Paris St.Germain“ pralaimėjo dvejas pastarąsias rungtynes, bet tai buvo tik šalies čempionatas ir taurės turnyras.
Šįvakar - ne laikas ir ne vieta derėtis, reikia eiti ir laimėti.
Ar pavyks? Tik miglota nuojauta: ne faktas, kad PSG bus ketvirtfinalyje, bet šiandien sužeistas žvėria gali įkasti. Tai yra, įmušti vienu įvarčiu daugiau už medžiotoją - „Bayern“. Juolab kad visus keturis savo pralaimėjimus šį sezoną Prancūzijos čempionai patyrė išvykoje.
„Brugge“ - Lisabonos „Benfica“
Jėgų santykis. „Benfica“ šiemet laimėjo 5 iš 6 Portugalijos čempionato rungtynių, lygiosiomis sužaidė tik su Lisabonos „Sporting“. Pirma vieta turnyro lentelėje, atotrūkis nuo artimiausio persekiotojo „Porto“ - 5 taškai.
„Brugge“ kalendoriniais 2023-iaisiais laimėjo vieną kartą per septynis bandymus. Ketvirta vieta Belgijos čempionate, -20 taškų lyginant su lyderiu Genko „Racing“. Dar ką nors pridurti?
Intriguojantis aspektas. Žiemos žaidėjų turguje „Benfica“ prarado geriausią savo futbolininką - Enzo Fernandezas už 121 milijoną eurų persikėlė į Londono „Chelsea“. Klausimas: kaip „ereliams“ seksis be argentiniečio? Tarpinis atsakymas: kol kas - kaip iš pypkės: dvi pergalės ir 6 įvarčiai Portugalijos čempionate.
Prognozuojama baigtis. Talento ir futbolo argumentų dvikovai su dabartine „Brugge“ „Benfica" turi daugiau nei reikia. O jei Lisabonos komanda įmuš pirma ir gana anksti, istorija gali baigtis solidžia įvarčių porcija į belgų čempionų vartus.
Dortmundo „Borussia“ - Londono „Chelsea“
Jėgų santykis. Šešerios rungtynės, šešios pergalės. Čia - „Borussia“ 2023 metais. „Chelsea“ tris pastarąsias dvikovas baigė lygiosiomis ir per jas įmušė tik sykį.
Kažkuris britų futbolo apžvalgininkas konstatavo taip: „Chelsea“ šį sezoną žaidžia kaip „Premier“ lygos vidutiniokas, nes toks, tiesą sakant, ir yra“. Žiūrėdamas į turnyro lentelę nepasiginčysi: dešimta vieta, vaikeli.
Intriguojantis aspektas. Žiemos žaidėjų turguje „Chelsea“ apsipirko už beveik 300 milijonų eurų. Liko laukti dienos, kai didelis kiekis ir dar didesnė įvairovė ingridientų taps pergalių eliksyru. Jeigu, aišku, kada nors taps.
Dabar ten - visiškas Babelio bokštas. Tai yra, jie vis dar ieško kalbos, kuria galėtų susišnekėti. Kai kurie naujokai - gynėjas iš Prancūzijos Benoit Badiashile'is, ukrainietis Michailo Mudrykas, E.Fernandezas - iš karto pradėjo žaisti pagrindinėje sudėtyje. Bet futbolo klubas - ne greitpuodis, eliksyras per pusvalandį neišvirs.
Prognozuojama baigtis. Tai, ką rytoj matysime Dortmunde, bus patikrintas jaunystės - Jude'as Bellinghemas, Karimas Adeyemi - ir patirties - Raphaelis Guerreiro, Marco Reusas, Julianas Brandtas - lydinys prieš eksperimentą. BVB futbolo strategijos nuoseklumas leidžia manyti, kad namie ši komanda laimės. O dabartinė „Borussia“ forma šią prielaidą tik patvirtina.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą