Nacionalinė rinktinė pirmą kartą įveikė Lenkiją © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė iškovojo antrą pergalę šiemet draugiškose rungtynėse išvykoje. Lenkijoje vykusiose tarptautinėse draugiškose rungtynėse lietuviai po vienintelio Andriaus Gedgaudo įvarčio susitikimo pradžioje paneigė skeptikų prognozes ir pirmą kartą istorijoje nugalėjo vasarą pasaulio čempionate dalyvausiančią lenkų reprezentacinę ekipą.

Lenkija 0 - 1 Lietuva
13` [0 - 1] Andrius Gedgaudas

Lietuva: V.Žutautas; Paulauskas, Klimavičius, Zelmikas, D.Žutautas; Morinas, Preikšaitis, Savėnas (90` Žaliūkas), Gedgaudas (73` Kavaliauskas); Beniušis (68` Pilibaitis), Trakys (79` Lukšys)

Prieš susitikimą iš Lietuvoje rungtyniaujančių žaidėjų sudaryta rinktinė neteko traumą patyrusio vartininko Mindaugo Malinausko, kurį pakeitė Vaidas Žutautas. Tuo tarpu Lenkijos rinktinės, kurioje buvo ir legionierių, vartus saugojo "Liverpool" vartininkas Jerzy Dudekas.

Susitikimą Belchatowe aktyviau pradėjo šeimininkai ir pirmasis Lietuvos rinktinės vartininko V.Žutauto budrumą smūgiu virš vartų iš 20-ies metrų patikrino Kamilis Kosowskis, o dar po poros minučių dešiniame krašte suklydus Gediminui Paulauskui prasiveržė Sebastianas Milla, tačiau jo perdavimą gavęs komandos draugas galva mušė nesėkmingai.

6-ą minutę lenkai turėjo dar vieną galimybę, bet pakėlus kampinį Mariušas Jopas atsidūręs prie tolimojo virpsto į vartus nepataikė. Kitoje aikštės pusėje taip pat po kampinio bandė pasižymėti ir svečiai, tačiau Irmanto Zelmiko bandymą užblokavo gynėjai. 12 minutę į žaidimą turėjo įsitraukti ir Lenkijos vartininkas J.Dudekas, kuriam teko atremti galingą Manto Savėno baudos smūgį iš toli, o netrukus Lietuva išsiveržė į priekį - Valdas Trakys numetė kamuolį laisvam Andriui Gedgaudui ir šis netrukdomas iš 8 metrų nuginklavo J.Dudeką.

Aikštės šeimininkai atrodė sutrikę ir dar po minutės rezultatą bandė padvigubinti Igoris Morinas, bet jo iš 18 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų. Tolimu bandymu atsakė ir lenkai, tačiau Grzegorzo Bonino smūgis iš eigos taip pat nebuvo netikslus. Sužaidus pusvalandį V.Žutautas atrėmė stripų tolimą Miroslawo Szymkowiako smūgį, o kitoje aikštės pusėje laisvo baudos aikštelėje likusio Ričardo Beniušio iš toli galva muštas kamuolys skriejo pro šalį.

Lenkai toliau bandė atakuoti smūgiais iš toli, bet Sebastiano Milo baudos smūgis irgi buvo netikslus, o daug aukštų žaidėjų turintys lietuviai grasino varžovams atakomis "antrajame aukšte" - puikią galimybę turėjo gynėjas Irmantas Zelmikas, po kampinio galva smūgiavęs šalia vartų. Apylygis pirmasis kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant rezultatu 1-0.

Pažeminimo namuose siekę išvengti lenkai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir pačią pirmą minutę V.Žutautui teko atremti lenko smūgį, o 47 minutę po S.Milos perdavimo iš kairiojo krašto bene geriausią mačo progą pasižymėti šeimininkų gretose turėjo Sebastianas Frankowskis, bet "pramiegotas" gynėjų jis iš kelių metrų nepataikė į vartus. Praėjus kelioms minutėms progą smūgiui turėjo ir po D.Žutauto perdavimo krašte į baudos aikštelę įsiveržęs Igoris Morinas, kurio bandymą teko atmušti J.Dudekui.

Vėliau po pora kartų V.Žutauto vartams bandė grasinti S.Frankowskis ir G.Rasiakas, tačiau tiek pirmojo smūgiai koja, tiek pastarojo bandymai galva buvo arba netikslūs, arba nesukėlė didesnių problemų Lietuvos rinktinės vartų sargui. 74 minutę užsukti kamuolį į viršutinį vartų kampą iš 20 metrų bandė S.Mila, bet ir jam smūgis nepavyko.

Lenkams sunkiai sekėsi pralaužti Lietuvos rinktinės gynybą ir nors mačo pabaigoje jie surengė V.Žutauto vartų šturmą, svečiai sėkmingai atsimušinėjo ir tik kartą leido pavojingai smūgiuoti, kai po kampinio galva pro šalį mušė Bartošas Bosackis. Įvarčių daugiau įmušta nebuvo ir Lietuvos rinktinė pirmą kartą istorijoje šventė pergalę prieš Lenkiją.