Nacionalinė rinktinė vėl pralaimėjo Serbijai © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė Pasaulio čempionato atrankos varžybose antrą kartą per du mėnesius nusileido nusileido Serbijos ir Juodkalnijos komandai - šį kartą Vilniuje vykusiame mače susikurtų progų neišnaudoję lietuviai praleido po vieną įvartį pirmo ir antro kėlinio pabaigose bei turėjo pripažinti pralaimėjimą rezultatu 0-2.

Šiame atrankos cikle patyrę jau ketvirtą nesėkmę Lietuvos futbolininkai liko penktoje 7 grupės vietoje. Paskutiniąsias atrankos turnyro rungtynes A.Liubinsko auklėtiniai žais šį trečiadienį namie prieš Belgiją.

Kitose grupės varžybose šiandien Bosnija ir Hercogovina namuose sutriuškino San Mariną - visus tris įvarčius pelnė E.Boličius, o Ispanija išvykoje po dviejų F.Torreso tikslių smūgių įveikė Belgiją ir išsaugojo viltį užimti pirmąją vietą.

Lietuva 0 - 2 Serbija ir Juodkalnija
43` [0 - 1] Mateja Kezman
85` [0 - 2] Zvonimir Vukic

Lietuva: Karčemarskas; Stankevičius, Skerla, Džiaukštas, Paulauskas (76` Paulauskas); Mikoliūnas (58` Morinas), Preikšaitis, Savėnas; D.Česnauskis; Danilevičius (86` Radzinevičius), Jankauskas

Rungtynes svečiai pradėjo aktyviau ir perėmė iniciatyvą. Pirmąją progą pasižymėti 7 minutę turėjo Mateja Kežmanas, bet jo smūgis iš baudos aikštelės praskriejo virš vartų, o nuo keletos kitų serbų pavojingų išpuolių Lietuvos rinktinei pavyko sėkmingai apsiginti.

Įpusėjus kėliniui serbams dėl traumos netekus vieno savo lyderių Dejano Stankovičiaus lietuviai atsigavo ir pradėję kontroliuoti žaidimą sukūrė kelias progas pasižymėti. Realiausią šansą pelnyti įvartį turėjo Edgaras Jankauskas, tačiau po svečių gynėjų klaidos iššokęs vienas prieš vartininką puolėjas atrodo nepatikėjo tokia varžovo "dovanėle" ir kaire koja apmaudžiai smūgiavo virš vartų.

Netrukus tas pats E.Jankauskas turėjo dar vieną galimybę, bet po Mariaus Stankevičiaus perdavimo galva akrobatišku šuoliu mušė pro šalį, serbai atsakė pavojingu Nikola Žigičiaus smūgiu, kai Andrius Skerla galva išmušė kamuolį nuo vartų, ir po toliau sekusio kampinio pavojingai galva mušė tas pats Žigičius.

Po kelių minučių dar vienas E.Jankausko iš toli smūgiuotas kamuolys praskriejo pro šalį, iš karto po to Predrago Djordjevičiaus bandymą atrėmė Žydrūnas Karčemarskas, o 34 minutę jo oponentas kitoje aikštės pusėje Dragoslavas Jevričius sugavo dar vieną stiprų tolimą Lietuvos rinktinės puolėjo E.Jankausko smūgį.

Pirmajam kėliniui einant į pabaigą pasitvirtino patarlė "neįmuši tu - įmuša tau", nes lietuviams nesugebėjus pasižymėti įvartį pasiekti pavyko serbams. Aleksandras Lukovičius kairiajame aikštės krašte uždirbo baudos smūgį, standartinę situaciją ėmęsis realizuoti P.Djordjevičius tiksliai perdavė kamuolį prie tolimojo virpsto buvusiam M.Kežmanui, ir šis iš kelių metrų atstumo nuginklavo mūsiškių vartininką Ž.Karčemarską.

Antrąjį kėlinį kur kas aktyviau pradėję lietuviai perėmė iniciatyvą ir siekė išlyginti rezultatą. 51-ą minutę po D.Česnauskio perdavimo M.Savėno smūgį iš kelių metrų atlaikė serbų vartininkas, o po šešių minučių panašioje situacijoje jau turėjo padirbėti Ž.Karčemarskas, kojomis atmušęs Danielio Ljubojos smūgį iš arti.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą Goranas Gavrančičius paskutinę akimirką sugebėjo išmušti kamuolį iš po kojų E.Jankauskui. Buvo skirtas kampinis, ir pakėlus kamuolį į baudos aikštelę pavojingai galva mušė gynėjas A.Skerla. 70 minutę šalia virpsto praskriejo galingas Mariaus Stankevičiaus baudos smūgis.

Šeimininkams didelėmis pajėgomis perėjus į puolimą žaidimas pasidarė visiškai atviras, ir serbai kuo toliau tuo dažniau pradėjo kontratakuoti. 74 minutę virš vartų iš maždaug 12-os metrų smūgiavo M.Kežmanas, vėliau po standartinių situacijų smūgiais galva lietuvių vartams grasino Mladenas Krstajičius ir G.Gavrančičius.

82 minutę pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs I.Morinas, bet kamuolys atšokęs nuo gynėjų praskriejo šalia virpsto, o po kampinio dar kartą galva netiksliai smūgiavo M.Stankevičius. Lietuvių atakos tęsėsi, ir svečių vartininkas D.Jevričius neužilgo jau turėjo atlaikyti M.Savėno pavojingai smūgiuotą kamuolį.

Visgi likus penkioms minutėms iki mačo pabaigos antrasis įvartis krito į Ž.Karčemarsko vartus - kamuolį baudos aikštelėje gavęs Z.Vukičius pergudravo I.Moriną ir Ž.Karčemarską bei tiksliu smūgiu ketvirtą kartą šiame atrankos cikle pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po šio įvarčio lietuviai dar nenuleido rankų, tačiau jų žaidimas sutriko, o serbai neberodė ypač didelių pastangų trečiam įvarčiui pelnyti ir stengėsi kuo daugiau išlaikyti kamuolį, tad susitikimas taip ir baigėsi.