Populiariausios pasaulyje sporto šakos istorija yra neįtikėtina.
Praėjo daugiau nei du šimtmečiai nuo tada, kai atsirado futbolas ir per šį laiko tarpą buvo sukurti neišmatuojamos apimties metraščiai.
Dauguma futbolo fanų žino tokius praeities įvykius, kaip Diego Maradonos įvartis ranka ar Hilsboro tragedija, kurios metu 1989 metais rungtynėse tarp Notingamo „Forest“ bei „Liverpool“ įlūžo tribūna ir šios nelaimės metu žuvo 96 žmonės.
Visgi, kaip ir bet koks dalykas, turintis istoriją, futbolas savo gyvavimo metu turėjo ypač daug keistų bei juokingų atsitikimų, kurie priverčia purtyti galvą abejojant jų nutikimu.
Populiariausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ tęsia neįtikėtinų futbolo istorijų pasakojimus. Pirmąją dalį galite perskaityti čia, antrąją – čia.
Sušvilpk, po galais!
1960 metais Danijos futbolo lygoje nutiko tai, ko niekas negalėjo nuspėti.
„Norager“ savoje aikštėje priėmė „Ebeltoft“ futbolininkus, kurie dėl apmaudaus nesusipratimo turėjo pripažinti varžovų pranašumą.
Pačioje rungtynių pabaigoje šeimininkai pirmavo 4:3, o svečiai suskubo į paskutinį bei lemiamą šturmą.
Visgi, rungtynių teisėjas Henningas Erikstrupas buvo pasiryžęs nutraukti ataką bei paskelbti „Norager“ mačo nugalėtoju.
Tačiau iškilo netikėta problema – arbitrui sušvilpti nepavyko, nes bandydamas tai padaryti jis pametė savo protezus.
Erikstrupas užtruko ieškodamas savo netikrų dantų, o tuo tarpu „Ebeltoft“ išlygino rungtynių rezultatą.
Taigi, 4:4, taip? Vis dėlto teisėjui taip neatrodė...
Pagaliau radęs savo dantis Erikstrupas įvarčio neįskaitė bei paskelbė rungtynių pabaigą, suteikdamas pergalę šeimininkams.
„Ebeltoft“ iškart po mačo protestavo bei pateikė skundą Danijos futbolo asociacijai, tačiau jis buvo atmestas.
Taigi, galutinis rezultatas 4:3 „Norager“ naudai.
Tikrasis „hat-trickas“
Daugybė žaidėjų per savo karjeras yra įmušę „hat-tricką“ (tris įvarčius per mačą), tačiau niekas negali pasigirti tuo, ką pavyko padaryti tuometiniam Londono „West Ham“ bei Anglijos rinktinės gynėjui Alvinui Martinui.
1986-ųjų balandžio 21-ąją „plaktukai“ 8:1 sumindė „Newcastle United“ ir būtent to mačo metu įvyko neįtikėtinas „hat-trickas“ – A. Martinas pasižymėjo prieš tris skirtingus vartininkus.
Gynėjas pirmąjį įvartį įmušė prieš Martiną Thomasą, tuomet pastarajam gavus traumą jį pakeitė Chrisas Hedworthas, prieš kurį „West Ham“ žaidėjas taip pat pasižymėjo.
Rungtynių pabaigoje į vartus stojus puolėjui Peteriui Beardsley, Martinas įmušė trečiąjį savo įvartį ir užfiksavo neįtikėtiną pasiekimą.
Pasak BBC, joks kitas futbolininkas to nėra padaręs.
Arši konkurencija
Turbūt labai maža dalis futbolo aistruolių domisi Silio salų futbolo lyga, kuri yra mažiausia visame pasaulyje.
Čempionate rungtyniauja tik dvi komandos – „Garrison Gunners“ bei „Woolpack Wanderers“, kurios susitinka kiekvieną savaitgalį.
Sezonas prasideda lapkričio viduryje, o baigiasi kovo pabaigoje.
Ekipos sužaidžia 17 mačų, o čempionais tampa ta komanda, kuri paprasčiausiai laimi daugiau kartų.
Visgi viskas tuo nesibaigia – permainingas sezonas pradedamas „Charity Shield“ titulo maču, o čempionatui įsibėgėjus dviejų rungtynių sistema kovojama dėl „Wholesalers“ bei „Foredeck“ taurių.
Taigi, galima reziumuoti, kad vienintelis kartas, kai šios komandos nežaidžia tarpusavyje lygoje yra tada, kai jos rungtyniauja taurių mačuose, bet... vėlgi viena prieš kitą.
Puikus sandoris
1998-ųjų žiemą atsidarius žaidėjų transferų langui įvyko neįprastas sandoris.
Antrosios Rumunijos lygos klubas Petrošanio „Jiul“ perleido saugo Iono Radu teises „Valcea“ ekipai, tačiau tai padarė ne už pinigus.
Aikštės viduryje rungtyniaujantis futbolininkas buvo parduotas už 500 kilogramų kiaulienos, kurios vertė tuo metu buvo maždaug 1750 svarų sterlingų.
„Jiul“ klubo prezidentas tvirtino, jog mėsą parduos, o gauti pinigai bus skirti išmokėti atlyginimus futbolininkams.
Palyginimui brangiausio pasaulio futbolininko Neymaro persikėlimas iš „Barcelona“ į Paryžiaus „Saint Germain“ kainavo maždaug 58 milijonus kilogramų kiaulienos arba 1,26 milijono kiaulių.
Ar kažkas sakė įvartis į savus vartus?
Madagaskaro lyga – dar vienas čempionatas, kuriuo turbūt nesidomite.
Viskas, ką reikia žinoti yra tai, kad 2002-ųjų spalio 31-ąją Antananarivo „AS Adema“ 149:0 įveikė to paties miesto „Olympique de L‘Emyrne“ ir tai padarė patys nepelnydami nė įvarčio.
Likus dvejoms savaitėms iki čempionato pabaigos „Olympique de L‘Emyrne“ sužaidė lygiosiomis 2:2 su „DSA“, nors pirmavo 2:1 ir tuomet į jų vartus paskyrė abejotiną 11 metrų baudinį.
Šios lygiosios panaikino visus šansus „SOE“ vadinamai ekipai triumfuoti čempionate, todėl jie nusprendė kitose rungtynėse protestuoti mušdami įvarčius į savus vartus.
Mačą stebėję žiūrovai tikina, jog „Olympique de L‘Emyrne“ futbolininkai tiesiog smūgiuodavo kamuolį atgal į savo aikštės pusę bei leisdavo jam įriedėti į vartus.
Po mačo Madagaskaro futbolo federacija iki sezono galo suspendavo 4 žaidėjus, o visi kiti aikštėje buvę futbolininkai gavo griežtus įspėjimus už dalyvavimą tokiame incidente.
Visgi pralaimėjusiųjų treneriui pasisekė mažiausiai – jis buvo suspenduotas trejiems metams.
Viso to rezultatas – šis įvykis į futbolo metraščius įsirašė ne tik kaip vienas kvailiausių protestų, bet ir kaip didžiausias pralaimėjimas populiariausios pasaulyje sporto šakos istorijoje.
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Komentarų kol kas nėra...
Cituoti komentarą
Pranešti apie netinkamą komentarą