Neįtikėtinos futbolo istorijos: žiūrovas vietoje vartininko ir „Chelsea“ salierai (I dalis) © „Reuters“ nuotr.

Populiariausios pasaulyje sporto šakos istorija yra neįtikėtina.

Praėjo daugiau nei du šimtmečiai nuo tada, kai atsirado futbolas ir per šį laiko tarpą buvo sukurti neišmatuojamos apimties metraščiai.

Dauguma futbolo fanų žino tokius praeities įvykius, kaip Diego Maradonos įvartis ranka ar Hilsboro tragedija, kurios metu 1989 metais rungtynėse tarp Notingamo „Forest“ bei „Liverpool“ įlūžo tribūna ir šios nelaimės metu žuvo 96 žmonės.

Visgi, kaip ir bet koks dalykas, turintis istoriją, futbolas savo gyvavimo metu turėjo ypač daug keistų bei juokingų atsitikimų, kurie priverčia purtyti galvą abejojant jų nutikimu.

Populiariausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ pristato neįtikėtinas futbolo istorijas.

Rūke...

1945–aisiais Londono „Arsenal“ žaidė draugišką mačą su Maskvos „Dynamo“ tuometiniame „kanonierių“ „White Hart Lane“ stadione, kai kilo didžiulis rūkas.

Žaidėjai ragino teisėją nutraukti susitikimą, tačiau buvo nuspręsta tęsti rungtynes.

Rūkas buvo toks tankus ir tirštas, jog susitikimas tapo tikru farsu: žaidėjai ėmė rungtyniauti pagal savo taisykles, kurios dėl labai prastų oro sąlygų atsiliepė patiems futbolininkams.

Maskvos klubas atliko keitimą, tačiau žaidėjas, turėjęs palikti aikštę, joje liko. Fanai rungtynes stebėję tribūnose tikina, jog Rusijos komanda vienu metu rėmėsi net 15 žaidėjų.

„Arsenal“ taip pat nevengė pasukčiauti: futbolininkas, kuris anksčiau mače buvo gavęs raudoną kortelę, grįžo atgal į aikštę ir užbaigė rungtynes iki finalinio švilpuko.

Visgi, Londono klubui pasisekė mažiau, nes šeimininkų vartininkas dėl labai prasto matomumo atsitrenkė į vartų konstrukciją, bet viskas tuo nesibaigė: tribūnose rungtynes stebėjęs žiūrovas užėmė vartininko vietą ir mačas tęsėsi.

Absurdiškas susitikimas baigėsi Rusijos klubo pergale 4:3.

Duok man tą daržovę!

Dauguma istorijų šiame sąraše yra ne iš šio amžiaus, tačiau šis atvejis kitoks.

Galbūt nežinojote, bet Londono „Chelsea“ fanai į „Stamford Bridge“ stadioną jau dešimtmečius atsinešdavo saliero. Spėjama, kad tai daroma dėl fanų skanduotės „Celery“ (liet. salieras).

Visgi, pagal oficialų klubo pranešimą 2007-aisias į stadioną atsinešti salierus tapo draudžiama, o tiems, kurie turės minėtąją daržovę ir ją mes į aikštelę, gali būti uždrausta lankytis „Chelsea“ stadione visą likusį gyvenimą.

Pranešimas buvo skirtas tiesiogiai fanams bei priduriama, jog žmonės esantys tribūnose nesibaimintų pranešti apie aistruolius atsinešusius šią daržovę.

Naujienos nuotraukoje – čempionų parado metu į „Chelsea“ žaidėjus skriejantys salierai.

Mersisaido derbis

Šiais laikais Liverpulio „Everton“ ir „Liverpool“ suformuoja vieną didžiausių priešpriešų „Premier“ lygoje. Sakoma, jog futbolo fanai šių rungtynių dieną yra pasižymėję kalendoriuje.

„Goodison Park“ stadionas yra visai šalia legendinio „Anfield“. Du klubai kaimynystėje augo neapykantoje ir su troškimu sutriuškinti vienas kitą kuo didesniu įvarčių santykiu.

Visgi, galbūt nežinojote apie šiuos du klubus to, kad pirmasis „Anfield“ šeimininkas buvo būtent „Everton“ klubas. „Liverpool“ šį stadioną vadina savo namais, nors prieš tai jame rungtyniavo jų amžinasis varžovas.

Pasak „Everton“ oficialaus pranešimo, 19 amžiaus pabaigoje „Anfield Road“ žemes klubui išnuomojo broliai Orrellai, kurie buvo vietiniai aludariai.

„Irisai“ pirmąjį futbolo mačą dabartinėje „Liverpool“ šventovėje sužaidė prieš „Earlestown“ 1884 metų rugsėjo 27-ąją, o Anglijos profesionalų lygoje debiutavo 1888-ųjų rugsėjo 8-ąją. „Liverpool“ klubas buvo įkurtas tik po 4 metų.

„Everton“ nusprendė palikti „Anfield“ 1892-ųjų sausio 25-ąją ir persikėlė į šiaurinę „Stanley Park“ pusę, kurioje dabar ir yra „Goodison Park“. Tais pačiais metais „Liverpool“, kuris iš pradžių siekė būti vadinamas „Everton Athletic“, įsikūrė savo dabartinėje tvirtovėje.

Taigi, taip, „Everton“ buvo pirmieji legendinio stadiono šeimininkai.

Turbūt tai galime vadinti lygiosiomis?

Atidėti mačai Anglijos „Premier“ lygoje ir FA taurėje nėra neįprastas dalykas, bet žinant, kiek kartų dėl prastų oro sąlygų buvo nukeltos rungtynės tarp „Lincoln City“ ir „Coventry City“ verčia pakelti antakius.

Susitikimas turėjo įvykti 1963 metų sausio 5-ąją, tačiau dėl prasto oro buvo atidėtas kelioms dienoms.

Tuomet mačas buvo atšauktas vėl ir vėl, ir vėl...

Susitikimas iš viso buvo perkeltas 15 kartų, o tai yra 66 dienos nuo oficialios rungtynių dienos.

Galų gale sužaistos rungtynės baigėsi triuškinančia „Coventry City“pergale 5:1.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...