Nigerija ir Dramblio Kaulo Krantas kraunasi lagaminus į Braziliją (VIDEO) © Eurofootball.lt
Nigerijos ir Dramblio Kaulo Kranto rinktinės prisijungė prie 21-os pasaulio vienuolikės, keliaujančios į 2014 metų planetos pirmenybių finalinį etapą Brazilijoje.

Šeštadienį atsakomosiose Afrikos zonos atkrintamųjų varžybų rungtynėse Nigerijos komanda namuose 2:0 (1:0) nugalėjo Etiopijos futbolininkus, kuriuos spalio mėnesį Adis Abeboje įveikė 2:1.

Įvarčius šeštadienio mače pelnė Victoras Mosesas (20 min. iš 11 m baudinio) ir Victoras Obinna (82 min.).

Anksčiau Nigerijos futbolininkai pasaulio čempionatuose dalyvavo 1994, 1998, 2002 ir 2010 metais.

Nigerija 2 - 0 Etiopija

Kitose rungtynėse pirmasis kėlinys buvo nerezultatyvus. O antrajame abi ekipos pasižymėjo po kartą. 77-ąją minutę nuo 11 žymos Senegalą į priekį išvedė Moussa Sow. 90-ąją minutę Dramblio Kaulo Kranto futbolininkas Salomon Kalou nuginklavo varžovų vartininką ir išlygino rezultatą.

Pirmąjį susitikimą 3:1 laimėjo Dramblio Kaulo Kranto komanda, todėl būtent ji keliauja į pasaulio čempionatą Brazilijoje.

Po spalio viduryje pasibaigusių 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyrų įvairiuose žemynuose paaiškėjo 21 planetos pirmenybių Brazilijoje finalinio etapo dalyvė.

Europai šiame čempionate atstovaus Italijos, Olandijos, Belgijos, Šveicarijos, Vokietijos, Rusijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Anglijos rinktinės bei čempionės titulą ginanti Ispanija.

Azijos žemyne kelialapius iškovojo Australijos, Irano, Japonijos bei Pietų Korėjos komandos.

Pietų Amerikoje, be pirmenybių šeimininkų Brazilijos futbolininkų, kelialapiais į finalinį etapą džiaugiasi Argentinos, Kolumbijos, Čilės ir Ekvadoro vienuolikės, o Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) zonos garbę gins Kosta Rikos, JAV ir Hondūro ekipos.

Finalinis pasaulio futbolo čempionato etapas Brazilijoje vyks ateinančių metų birželio 12– liepos 13 dienomis.

Senegalas 1 - 1 Dramblio Kaulo Krantas