Olandijoje lyderiai iškovojo pergales, "Den Haag" atsisveikina su "Eredevisie" © Eurofootball.lt
Savaitgalį vyko devynerios 32 Olandijos "Eredevisie" čempionato turo varžybos, po kurių intriga vis dar neišblėso. Lyderių trejetuke esančios komandos iškovojo pergales, tad situacija turnyrinėje lentelėje lieka nepakitusi - lyderiais ir toliau išlieka čempionai Eindhoveno "PSV", nuo jų dviem taškais atsilieka Alkmaro "AZ" ir Amsterdamo "Ajax" vienuolikės.

Po šio turo tapo aišku, jog kitąmet aukščiausiame šalies divizione nebeišvysime Hagos "Den Haag" ekipos.

Šalies čempionai "PSV" mače su ketvirtoje vietoje esančia ir iš jos jau nebepakilsiančia Enschede "Twente" ekipa pergalę iškovojo labai sunkiai, ir tik vos per dvi minutes - 19 ir 20 rungtynių minutėmis du įvarčius imušė Jeffersonas Farfanas. Iš pradžių J.Farfanas gavo puikų perdavimą iš kairės pusės, ir nors mušė iš nepatogios padėties prižiūrimas gynėjo, tačiau pataikė tiksliai į tolimą apatinį vartų kampą. O jau kitos atakos metu, po perdavimo iš dešinės, J.Farfanas puikiu smūgiu nestabdydamas kamuolio iš maždaug 11 metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Amsterdamo "Ajax" ekipa namie iškovojo pergalę taip pat rezultatu 2-0 prieš Bredos "NAC", tačiau sostinės vienuolikė šiame mače turėjo begalę šansų pasižymėti. Pirmasis įvartis krito po vienuolikos metrų baudinio - 18 minutę "NAC" žaidėjams savo baudos aikštelėje sužaidus ranka, baudinį sėkmingai realizavo Kennethas Perezas, prisidėjęs ir prie antro įvarčio - po jo perdavimo 64 minutę Ryanas Babelis iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Alkmaro "AZ" taip pat namie iškovojo minimalią pergalę prieš Arnhemo "Vitesse", kuri beveik visą antrą kėlinį žaidė dešimtyje. 23 rungtynių minutę vienintelį įvartį pelnė Shota Arveladze.

Ir toliau savo nestabiliu žaidimu stebina Roterdamo "Feyenoord". Praėjusį savaitgalį 0-4 pralaimėję "Groningen" ekipai, šįkart 1-4 nusileido Almelo "Heracles". Šiuo metu "Feynenoord" su 53 taškais žengia 5 vietoje, tačiau jiems ant kulnų lipa net trys ekipos. Iki reguliaraus čempionato pabaigos likus dviem turams, juos aplenkti dar gali "Groningen", "Roda" ir "Utrecht".

Hat-triką 32 ture pelnė ir savo ekipai laimėti padėjo Alvesas, o "Heerenveen" 3 - 1 laimėjo prieš "Willem II". Pirmasis mačo įvartis krito 49 minutę, tačiau po dviejų minučių Cristiano išlygino rezultatą. Tačiau nepraėjus nė minutei, kitos atakos metu Alvesas dar karta padėjo "Heerenveen" įsiveržti į priekį, o iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei 20 minučių įmušė ir trečią įvartį.

Jau aišku, kad kitais metais "Eredevisie" nebeišvysime "Den Haag", kuri 0-2 pralaimėjo Kerkradės "Roda". Kadangi artimiausia ekipa Waalwijko "RKC" išvykoje 3-0 sutriuškino Roterdamo "Excelsior" (šiame mače hat-triką pelnė Timas Janssenas), tapo aišku, jog Hagos ekipa iš paskutinės vietos jau nebepakils. "Den Haag" kitais metais žais antrajame pagal pajėgumą divizione, vadinamame "Jupiler League".

Kitos dvi žemiausias vietas užėmusios ekipos turės žaisti atkrintamąsias varžybas su aštuoniomis "Jupiler League" ekipomis (anksčiau būdavo šešios). Varžybų sistema yra tokia: sudaromos dvi grupės po penkias komandas. Kiekvienoje grupėje žaidžia keturios "Jupiler" lygos komandos ir vienas "Eredevisie" klubas. Grupių nugalėtojai žaidžia "Eredevisie" čempionate.

32 turo rezultatai

"PSV" 2 - 0 "Twente"
19' [1 - 0] J. Farfan
20' [2 - 0] J. Farfan

"AZ" 1 - 0 "Vitesse"
23' [1 - 0] S. Arveladze (iš 11 metrų baudinio)

49' S. Blondelle ("Vitesse") pašalintas iš aikštės

"Ajax" 2 - 0 "NAC"
18' [1 - 0] K. Perez (iš 11 metrų baudinio)
64' [2 - 0] R. Babel

"Sparta" 1 - 1 "Utrecht"
25' [1 - 0] D. Roberts
68' [1 - 1] L. George

88' D. Schenkel ("Sparta") pašalintas iš aikštės

"Den Haag" 0 - 2 "Roda"
48' [0 - 1] D.d. Fauw
59' [0 - 2] M. Meeuwis (iš 11 metrų baudinio)

"Excelsior" 0 - 3 "RKC"
54' [0 - 1] T. Janssen
58' [0 - 2] T. Janssen
90' [0 - 3] T. Janssen

"Groningen" 4 - 1 "NEC"
22' [0 - 1] B. Holman
33' [1 - 1] E. Levchenko (iš 11 metrų baudinio)
40' [2 - 1] O. Svejdik
64' [3 - 1] L. Suarez
90' [4 - 1] E. Levchenko

"Heracles" 4 - 1 "Feyenoord"
20' [1 - 0] R. Friend
50' [1 - 1] P.v. Hooijdonk
66' [2 - 1] I. Gluscevic
86' [3 - 1] M. Smit
88' [4 - 1] R. Friend

"Willem II" 1 - 3 "Heerenveen"
49' [0 - 1] A. Alves
51' [1 - 1] R. Cristiano
51' [1 - 2] A. Alves
69' [1 - 3] A. Alves