Paaiškėjo visi 2006 metų Pasaulio čempionato dalyviai © Eurofootball.lt
Visos 32 komandos, dalyvausiančios 2006 metų vasarą Vokietijoje vyksiančiame Pasaulio čempionate, jau žinomos - trečiadienį sužaidus atsakomąsias papildomas atrankos varžybas paaiškėjo, jog paskutinius kelialapius į planetos pirmenybes iškovojo Šveicarijos, Čekijos, Ispanijos, Australijos bei Trinidado ir Tobago rinktinės.

Pirmosios dienos rungtynės vyko tolimojoje Australijoje, kur šios šalies rinktinė susitiko su Urugvajumi. Australai Sidnėjaus stadione rungtynes stebint 83 tūkstančiams žiūrovų 35 minutę išlygino bendrą tarpusavio poros rezultatą - H.Kewellas atsidūrė baudos aikštelėje ir nepataikė į kamuolį, tačiau šis atsidūrė pas M.Bresciano, kuris smūgiavo tiksliai.

Per likusią mačo dalį abi komandos neišnaudojo daugybės progų, taigi pirmą kartą per Pasaulio čempionatų istoriją vietos finaliniame turnyre laimėtojas išaiškėjo mušant 11 metrų baudinius. Šioje "loterijoje" geriau sekėsi šeimininkams - vartininkas M.Schwarzeris atmušė D.Rodriguezo ir M.Zalayetos smūgius, o lemiamą ketvirtą baudinį australų gretose realizavo J.Aloisi - po 32-jų metų pertraukos Australija vėl rungtyniaus planetos pirmenybėse.

Šventė trečiadienį taip pat vyko Trinidade ir Tobage - Karibų šalies rinktinė Bahreine įveikė šios valstybės reprezentacinę ekipą ir pirmą kartą savo futbolo istorijoje pateko į Pasaulio čempionato finalinį turnyrą. Dėl išvykoje pelnyto įvarčio Bahreinui šiame mače būtų užtekę nulinių lygiųjų, tačiau jas pasiekti bandžiusių šeimininkų planus sujaukė D.Lawrence`as, antrojo kėlinio pradžioje smūgiu galva įmušęs vienintelį susitikimo įvartį, po kurio azijiečiai atsigauti taip ir nesugebėjo.

Pirmą kartą kaip nepriklausoma valstybė į Pasaulio pirmenybes pateko ir Čekija, abejose papildomose rungtynėse laimėjusi prieš Norvegiją minimalia persvara. Permainingame mače Prahoje, kuriame šeimininkus ne kartą gelbėjo jų vartinkas P.Čechas, o du jų pačių įvarčiai buvo neįskaityti dėl nuošalės, pergalingą įvartį čekams tiksliu smūgiu 35 minutę pelnė T.Rosicky.

Lengviausiai iš visų atkrintamųjų varžybų porų nugalėti pavyko Ispanijai, kuri jau po pirmųjų rungtynių namuose turėjo keturių įvarčių pranašumą prieš Slovakiją. Nors išvykoje ispanai atsilikinėjo po F.Hološko 50 minutę įmušto įvarčio, likus 20 minučių iki mačo pabaigos D.Villa išlygino rezultatą ir galutinai palaidojo bent mažiausias slovakų viltis dar ką nors pasiekti bei užtikrino savo komandai kelialapį į Vokietiją.

Tikras "trileris" su laiminga pabaiga šveicarams vyko Stambule, kur Turkija palaikoma daugiatūkstantinės aistringai nusiteikusių sirgalių minios bandė panaikinti dviejų įvarčių deficitą, įgytą pirmajame susitikime su Šveicarija. Jau pirmą minutę turkų sirgaliai buvo nutildyti, kai gynėjas Alpajus baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo A.Frejus.

Nepaisant to, šeimininkų ekipa nepasidavė, ir įpusėjus kėliniui atgavo viltį, kai po Emre baudos smūgio įvartį galva įmušė turkų puolėjas Tuncajus. 36 minutę tas pats Tuncajus pasižymėjo dar kartą - jis smūgiu iš visiškai arti užtikrino, kad H.Šukuro galva į vartus siųstas kamuolys atsidurtų tinkle.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių komandos puolėjas A.Frejus nepasinaudojo proga išlyginti rezultatą, ir netrukus buvo priverstas gailėtis savo klaidos, nes mačo arbitras į Šveicarijos vartus skyrė labai abejotiną 11 metrų baudinį, kurį realizavo N.Atesas - šeimininkams norint nugalėti betrūko jau tik vieno įvarčio.

Atsidūrę per žingsnį nuo pergalės turkai perėjo į svečių ekipos vartų šturmą, tačiau itin pavojingų progų pasižymėti taip ir nesukūrė, o šveicarai pasinaudojo varžovų spragomis gynyboje ir 84 minutę užsitikrino kelialapį į Pasaulio čempionatą, kai vienas prieš vieną atsidūręs M.Strelleris suklaidino vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartus. Rungtynių pabaigoje trečiąjį savo įvartį dar įmušė Tuncajus, bet didesnės reikšmės tai nebeturėjo, nes bendram rezultatui išsilyginus Šveicarija nugalėjo dėl išvykoje įmuštų įvarčių.

Atsakomųjų varžybų rezultatai
(Poras laimėjusios šalys paryškintos)

Turkija 4 - 2 Šveicarija
(Pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 4-4)
1` [0 - 1] Alexander Frei (11m.)
22` [1 - 1] Tuncay Sanli
36` [2 - 1] Tuncay Sanli
52` [3 - 1] Necati Ates (11m.)
84` [3 - 2] Marco Streller
89` [4 - 2] Tuncay Sanli

Čekija 1 - 0 Norvegija
(1-0, 2-0)
35` [1 - 0] Tomas Rosicky

Slovakija 1 - 1 Ispanija
(1-5, 2-6)
50` [1 - 0] Filip Holosko
70` [1 - 1] David Villa

Australija 1 - 0 Urugvajus
(1-0, po pratęsimo 1-1, 11m. b. 4-2)
35` [1 - 0] Marc Bresciano

Bahreinas 0 - 1 Trinidadas ir Tobagas
(1-1, 1-2)
49` [0 - 1] Dennis Lawrence