Pasaulio čempionato ritmu: A grupės apžvalga (FOTO, VIDEO)

Jau birželio 14-ąją dieną prasideda laukiamiausias metų sporto renginys – 2018-ųjų metų pasaulio čempionatas. Rusijoje daugiau nei mėnesį 32 stipriausios planetos komandos kovos dėl pagrindinio turnyro trofėjaus - auksinės taurės.

Šiose pirmenybėse daugiausiai atstovų turi europiečiai – 14 šalies rinktinių. Po penkias turi kiti trys žemynai – Afrika, Pietų Amerika ir Azija. Šiaurės ir Centrinė Amerika turi tris atstovus – Kostą Riką, Meksiką bei Panamą.

Iš viso 32 komandos yra suskirstytos į aštuonias grupes – pradedant nuo A iki H. Kaip visada, grupėje kiekviena komanda sužaidžia viena su kita, o vėliau prasideda atkrintamosios varžybos – nuo aštuntfinalio iki finalo.

Pasaulio čempionatas bus išsibarstęs po visą Rusiją – rungtynės įvyks 11-oje skirtingų miestų. Atidarymo rungtynės bus žaidžiamos 81 tūkstantį žiūrovų talpinančiame Maskvos „Luzhniki“ stadione. Jame įvyks ir svarbiausios turnyro rungtynės – kova dėl čempionų titulo.

Populiariausias šalies futbolo naujienų portalas „EuroFootball.lt“ viso čempionato metu savo lankytojams taip pat pateiks įdomiausias ir karčiausias naujienas iš Rusijos. Iki čempionato pabaigos likus jau visai nebedaug, pristatome A grupės apžvalgą, kurioje varžysis Rusija, Saudo Arabija, Egiptas ir Urugvajus.


Rusija

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: UEFA (Europa)
Treneris: Stanislavas Cherchesovas (rusas)
Kapitonas: Igoris Akinfeevas (CSKA)
Rezultatyviausias žaidėjas: Aleksandras Kerzhakovas (30)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Sergėjus Ignashevichus (121)
FIFA reitingas: 66
Aukščiausi pasiekimai PČ: ketvirta vieta (1960 m.)

Kelias iki pasaulio čempionato: Rusijai kelyje iki šio turnyro nebuvo jokių kliūčių – jie šiame čempionate žais kaip šeimininkai, todėl jiems nereikėjo žaisti atrankos rungtynių. Rusijai tai bus jau 11 kartas stipriausiame pasaulio turnyre.

Komandos žvaigždė: Fedoras Smolovas yra didžiausia Rusijos rinktinės viltis. Europos grandų dėmesį žiemą patraukęs puolėjas žais savo pirmąjį pasaulio čempionatą, tačiau jam jau pavyko atidaryti savo sąskaitą FIFA turnyruose – praėjusią vasarą ruso įvartis į Naujosios Zelandijos vartus FIFA Konfederacijų taurėje padėjo šeimininkams pergalingai pradėti turnyrą.

„Krasnodar“ komandoje pastaruosius tris metus rungtyniaujantis 28-erių metų futbolininkas šį sezoną per 24 susitikimus pelnė 14 įvarčių. Įspūdingą statistiką jis turėjo 2016-17 metų sezone, kai per 31 rungtynes turėjo pasiekęs 25 įvarčius.

Komandos patirtis: 32-ejų metų Maskvos CSKA vartininkas Igoris Akinfeevas yra vienas labiausiai patyrusių rinktinės žaidėjų. Daugiau nei 100 rungtynių nacionalinėje komandoje sužaidęs vartų sargas savo komandą ves į priekį vilkėdamas kapitono raištį. Šešiskart Rusijos čempionas taip pat atliks didelį vaidmenį komandos rūbinėje, kurioje niekada netrūkdavo nereikalingų emocijų.

Komandos treneris: Buvęs Tarybų Sąjungos ir Rusijos rinktinės vartininkas, kuris žaidė 1994 ir 2002 metų pasaulio čempionate, šį kartą rusams vadovaus nuo atsarginių suolo. 54-erių metų treneris praeityje vadovavo Maskvos „Dynamo“ ir Varšuvos „Legia“ komandoms. Vyriausiuoju rinktinės treneriu jis tapo 2016 metais ir turėjo progą sudalyvauti Konfederacijų taurėje.

Rusijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Igoris Akinfeevas (CSKA), Vladimiras Gabulovas („Club Brugge“), Andrėjus Lunevas („Zenit“);

Gynėjai: Vladimiras Granatas, Fedoras Kudryashovas (abu – Kazanės „Rubin“), Ilya Kutepovas („Spartak“), Andrėjus Semenovas („Akhmat Grozny“), Sergėjus Ignashevichius, Mario Fernandes (abu – CSKA), Igoris Smolnikovas („Zenit“);

Saugai: Yuri Gazinskiy‘us („Krasnodar“), Alexsandras Golovinas, Alanas Dzagoevas (abu – CSKA), Aleksandras Erokhinas, Yurijus Zhirkovas, Daleras Kuzyaev‘as (visi – „Zenit“), Romanas Zobninas, Aleksandras Samedovas (abu – „Spartak“), Antonas Miranchukas („Lokomotiv“), Denisas Cheryshevas („Villarreal“);

Puolėjai: Artemas Dzyuba („Arsenal Tula“), Aleksėjus Miranchukas („Lokomotiv“), Fedoras Smolovas („Krasnodar“).


Saudo Arabija

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: AFC (Azija)
Treneris: Juanas Antonio Pizzi (ispanas-argentinietis)
Kapitonas: Osama Hawsawi („Al-Hilai“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Majedas Abdullahas (71)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Mohamedas Al-Deayea (178)
FIFA reitingas: 67
Aukščiausi pasiekimai PČ: aštuntfinalis (1994 m.)

Kelias iki pasaulio čempionato: Azijos atrankos rungtynėse Saudo Arabija pasirodė įspūdingai – laimėjo šešias dvikovas, du kartus sužaidė lygiosiomis ir iš savo grupės į trečią atrankos etapą žengė užėmusi pirmąją vietą. Trečiajame etape, kuriame komandos yra suskirstytos po šešias į dvi grupes, Saudo Arabija užėmė antrąją poziciją ir iškovojo tiesioginį kelialapį į Rusiją.

Komandos žvaigždė: Mohammadas Al-Sahlawi, rungtyniaujantis „Al-Nassr“ komandoje, atrankoje į pasaulio čempionatą buvo nesustabdomas – jis pelnė net 16 įvarčių ir tapo rezultatyviausiu žaidėju. Dinamiškai rungtyniaujantis ir greitas kojas turintis puolėjas yra viena didžiausių Saudo Arabijos vilčių šiame čempionate.

Komandos patirtis: Neabejotinas komandos lyderis rūbinėje yra 34-erių metų vidurio gynėjas Osama Hawsawi. Kapitono raištį vilkintis O.Hawsami rinktinėje jau yra sužaidęs daugiau nei 130 rungtynių ir turi didžiausią patirtį iš visų komandos draugų. Jo darbas tiek gynyboje, tiek už aikštės ribų yra itin svarbus.

Komandos treneris: Argentinoje gimęs, tačiau Ispanijos rinktinei atstovavęs Juanas Antonio Pizzi vyriausiuoju Saudo Arabijos rinktinės treneriu tapo 2017 metų lapkritį. Pizzi geriausiai yra žinomas iš Čilės rinktinės – jis ją atvedė į triumfą Pietų Amerikos čempionate, tačiau buvo atleistas iš šių pareigų, kai komanda neužsitikrino patekimo į Rusiją.

Saudo Arabijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Mohammedas Al Owaisas („Al Ahli“), Yasseras Al Mosailemas („Al Ahli“), Abdullahas Al Mayoufas („Al Hilal“);

Gynėjai: Mansooras Al Harbi („Al Ahli“), Yasseras Al Shahrani („Al Hilal“) Mohammedas Al Breikas („Al Hilal“), Motazas Hawsawi („Al Ahli“), Osama Hawsawi („Al Hilal“), Omaras Hawsawi („Al Nassr“), Ali Al Bulaihi („Al Hilal“);

Saugai: Abdullahas Al Khaibari („Al Shabab“), Abdulmalekas Al Khaibri („Al Hilal“), Abdullahas Otayfas („Al Hilal“), Taiseeris Al Jassimas („Al Ahli“), Houssainas Al Mogahwi („Al Ahli“), Salmanas Al Farajus, Mohamedas Kanno (abu – „Al Hilal“), Hattanas Bahebri („Al Shabab“), Salemas Al Dawsari („Al Hilal“), Yahya Al Shehri („Al Nassr“), Fahadas Al Muwalladas („Al Ittihad“);

Puolėjai: Mohammadas Al Sahlawi („Al Nassr“), Muhannadas Assiri („Al Ahli“).


Egiptas

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: CAF (Afrika)
Treneris: Hectoras Cuperis (argentinietis)
Kapitonas: Essamas El Hadary („Al-Taawoun“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Hossamas Hassanas (70)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Essamas El Hadary (184)
FIFA reitingas: 46
Aukščiausi pasiekimai PČ: 13 vieta (1934 m.)

Kelias iki pasaulio čempionato: Egiptas į pasaulio čempionatą prasibrovė pirmą kartą po 30 metų. Savo grupėje egiptiečiai užėmė pirmąją vietą. Dramatiškos buvo priešpaskutinės grupės etapo rungtynės, kuriose Mohamedo Salah realizuotas 11 metrų baudinys paskutinę rungtynių minutę leido Egiptui užimti pirmąją vietą ir išsikovoti vienintelį bilietą į Rusiją.

Komandos žvaigždė: Nėra jokių abejonių, kad didžioji šios komandos žvaigždė yra Mohamedas Salah. Šalies futbolo herojumi tapęs „Liverpool“ klubo puolėjas šį sezoną žaidė fenomenaliai ir dabar yra vienas iš pretendentų laimėti „Auksinį kamuolį“ – jis tapo rezultatyviausiu „Premier“ lygos žaidėju ir ten rungtyniaujančiu žaidėju.

Tiesa, UEFA Čempionų lygos finalas šiam žaidėjui susiklostė nesėkmingai – su Sergio Ramosu susidūręs M. Salah paliko aikštę dar pirmajame kėlinyje, o jo komanda pralaimėjo finalą. Buvo iškilę net rimtų abejonių dėl jo pasirodymo Rusijoje, tačiau puolėjas yra įtrauktas į sudėtį ir pasiruošęs vesti komandą į priekį.

Komandos patirtis: Jeigu Egipto rinktinėje yra aiški pagrindinė žvaigždė, tai dar aiškesnis yra komandos emocinis lyderis. Tai – 45-erių metų vartininkas Essamas El Hadary, esantis absoliutus sužaistų rungtynių rekordininkas. El Hadary į pasaulio čempionatą išvyksta būdamas vyriausiu šio turnyro žaidėju, todėl jo patirtis aikštėje ir už jos ribų Egiptui bus ypač svarbi.

Komandos treneris: Argentinietis Hectoras Cuperis, sykį su „Valencia“ žaidęs UEFA Čempionų lygos finale, Egipto rinktinės treneriu tapo 2015 metais. Disciplina pasižymintis strategas yra gerbiamas Egipto futbolo visuomenėje ir šios šalies futbolo gerbėjai tiki, kad jam pavyks Egiptą atvesti į neregėtas aukštumas.

Egipto rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Essamas El Hadary („Al Taawoun“), Mohamedas El-Shennawy („Al Ahly“), Sherifas Ekramy („Al Ahly“);

Gynėjai: Ahmedas Fathi, Saadas Samiras, Aymanas Ashrafas (visi – „Al Ahly“), Mahmoudas Hamdy („Zamalek“), Mohamedas Abdelis-Shafy („Al Fateh“), Ahmedas Hegazi („West Brom“), Ali Gabras („Zamalek“), Ahmedas Elmohamady („Aston Villa“), Omaras Gaberas („Los Angeles“);

Saugai: Tarekas Hamedas, („Zamalek“), Shikabala („Zamalek“), Abdallahas Saidas („Al Ahli“), Samas Morsy („Wigan Athletic“), Mohamedas Elneny („Arsenal“), Mahmoudas Kahraba („Al Ittihad“), Ramadanas Sobhi („Stoke City“), Mahmoudas Hassanas („Kasimpasa“a), Amras Warda („Atromitos Athens“);

Puolėjai: Marwanas Mohsen („Al Ahl“), Mohamedas Salah („Liverpool“).


Urugvajus

Vizitinė kortelė:

Konfederacija: CONMEBOL (Pietų Amerika)
Treneris: Oscaras Tabarezas (urugvajietis)
Kapitonas: Diego Godinas („Atletico“)
Rezultatyviausias žaidėjas: Luisas Suarezas (50)
Daugiausiai rungtynių sužaidęs: Maxi Pereira (124)
FIFA reitingas: 17
Aukščiausi pasiekimai PČ: nugalėtojas (1930 ir 1950 m.)

Komandos kelias iki pasaulio čempionato: Pietų Amerikos atrankos tvarka, visos 10 komandų kovojo vienoje grupėje. Urugvajaus pasirodė puikiai – su 31 taškų užėmė antrąją poziciją ir gana užtikrintai žengė į pagrindinį turnyrą Rusijoje. Jie atrankos metu iškovojo 9 pergales, 4 kartus sužaidė lygiosiomis ir 5 kartus pralaimėjo.

Komandos žvaigždė: Luisas Suarezas kartu su Edinsonu Cavani yra ryškiausios šalies žvaigždės, tačiau didesnis vaidmuo atitenka „Barcelona“ puolėjui. L. Suarezas paskutinis pasaulio čempionatas Brazilijoje baigėsi gana šlykščiai – jis grupių etapo metu įkando Italijos rinktinės gynėjui Giorgio Chiellini ir sulaukė pusės metų diskvalifikacijos.

Nepaisant kelių nesėkmingų atkarpų, šį sezoną L. Suarezas katalonų ekipos gretose rungtyniavo naudingai – per 51 susitikimą pelnė 31 įvartį ir padėjo komandai laimėti Ispanijos pirmenybes. Urugvajiečiai iš šio puolėjo tikisi geriausio žaidimo.

Komandos patirtis: Maxi Pereira kapitono raištį yra užleidęs Diego Godinui, tačiau jo sportinis pyktis ir emocijos Urugvajui visada atneša papildomų jėgų. „Porto“ komandoje rungtyniaujantis krašto gynėjas yra daugiausiai šalies rinktinėje rungtynių sužaidęs žaidėjas, savo patirtį pernešantis tiek į aikštę, tiek į rūbinę.

Komandos treneris: 71-erių metų Oscaras Tabarezas galimai bus savo paskutiniame pasaulio čempionate. Milžinišką patirtį sukaupęs strategas Urugvajui jau vadovauja daugiau nei 12 metų. 2010 metais treneriui pavyko prasibrauti iki pusfinalio, todėl Rusijoje sieks nemažesnių tikslų, ypatingai, kai jau 30-metį yra peržengę tiek Luisas Suarezas, tiek Diego Godinas.

Urugvajaus rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Martinas Campana („Independiente“), Fernando Muslera („Galatasaray“), Martinas Silva („Vasco da Gama“);

Gynėjai: Martinas Caceresas („Lazio“), Sebastianas Coatesas („Sporting“), Jose Maria Gimenezas, Diego Godinas (abu –„Atletico Madrid), Maximiliano Pereira („Porto“), Gastonas Silva („Independiente“), Guillermo Varela („Penarol“);

Saugai: Giorgianas De Arrascaeta („Cruzeiro“), Rodrigo Bentancuras („Juventus“), Diego Laxaltas („Genoa“), Nahitanas Nandezas („Boca Juniors“), Cristianas Rodriguezas („Penarol“), Carlosas Sanchezas („Monterrey“), Lucas Torreira („Sampdoria“), Matias Vecino („Inter“), Jonathanas Urretaviscaya („Monterrey“);

Puolėjai: Edinsonas Cavani (PSG), Maximiliano Gomezas („Celta“), Luisas Suarezas („Barcelona“), Cristhianas Stuani („Girona“).

A grupės tvarkaraštis:

Rusija – Saudo Arabija (2018-06-14) 18 val.
Egiptas – Urugvajus (2018-06-15) 15 val.
Rusija – Egiptas (2018-06-19) 21 val.
Urugvajus – Saudo Arabija (2018-06-20) 18 val.
Saudo Arabija – Egiptas (2018-06-25) 17 val.
Urugvajus – Rusija (2018-06-25) 17 val.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...