Paskutinė ketvirtfinalio dalyvė - Prancūzija © Eurofootball.lt
Paskutinėse Pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynėse patirtis įveikė jaunystę - trečiadienį po itin atkaklios ir permainingos kovos rungtynių pabaigoje pergalę prieš Ispaniją išplėšė iki tol čempionate neįspūdingai rungtyniavusi Prancūzijos rinktinė, kuri pateko į ketvirtfinalį ir ten, kaip ir 1998 metų finale, susitiks su dabartine planetos čempione Brazilija.

Hanoverio AWD Arena, 43000 žiūrovų
Teisėjas: Roberto Rosetti (Italija)
Ispanija 1 – 3 Prancūzija
28` [1 - 0] David Villa (11m.)
41` [1 - 1] Franck Ribery
84` [1 - 2] Patrick Vieira
90+2` [1 – 3] Zinedine Zidane

Ispanija: Casillas, Pablo, Puyol, Sergio Ramos, Pernia, Fabregas, Xavi (72` Senna), Alonso, Villa (54` Joaquin), Torres, Raul (54` Luis Garcia).

Prancūzija: Barthez, Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal, Ribery, Zidane, Makelele, Vieira, Malouda (74` Govou), Henry (88` Wiltord).

Rungtynes abi komandos pradėjo atkakliai ir be didesnių apsižvalgymų stengėsi pasižymėti. Atakuodavo tai viena, tai kita komanda. 25 rungtynių minutę pavojingai kamuolį į baudos aikštelę perdavė Franckas Ribery, tačiau nė vienam iš komandos draugų šio perdavimo „uždaryti“ nepasisekė ir ispanai apsigynė.

Galiausiai baudos aikštelėje Lilianas Thuramas pargriovė ispaną Pablo Ibanezą ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį 28 minutę realizavo rezultatyviausias Ispanijos čempionato puolėjas Davidas Villa. Rezultatu 1-0 į priekį išsiveržė Ispanijos rinktinė.

Vėliau iniciatyvą kiek perėmė prancūzai ir po kelių nesėkmingų mėginimų jiems pavyko įveikti varžovų gynybą, kai 41 rungtynių minutę po Patricko Vieira perdavimo suklaidinęs Ikerą Casillasą rezultatą išlygino įspūdingai šiame mače žaidęs F.Ribery. Vėliau dar keletą atakų suregzti pabandė prancūzai, tačiau Ispanijos rinktinės futbolininkai gynėsi be klaidų ir po pirmo kėlinio rezultatas išliko 1-1.

Antro kėlinio pradžioje neblogą galimybę išvesti savo komandą į priekį turėjo Florentas Malouda, bet jo smūgį atrėmė I.Casillas. 59 rungtynių minutę kamuolį vėl į baudos aikštelę pavojingai perdavė F.Ribery, bet ispanai neutralizavo pavojų ir tuoj pat patys surengė išpuolį ties prancūzų vartais, tačiau Luiso Garcia smūgį "nukenksmino" prancūzų gynėjai.

Aikštelėje toliau virė atkakli kova. Tai viena, tai kita komanda prisivarydavo kamuolį iki baudos aikštelės, bet puikiai žaidę gynėjai neleisdavo pavojingiau atakuoti.

Rungtynėms artėjant į pabaigą D.Villą pakeitusio „Betis“ žaidėjo Joaquino smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų, o netrukus po F.Ribery perdavimo virš vartų iš baudos aikštelės prieigų mušė prancūzas Sydney Govou.

Visgi 84 minutę Thierry Henry uždirbo baudos smūgį ir Zinedine'ui Zidane'ui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę Patrickas Vieira galva nukreipė kamuolį į vartus. Prancūzai rungtynių gale išsiveržė į priekį ir Ispanijai jau teko vytis priešininkus.

Ispanai užgulė Prancūzijos rinktinės vartus, bet jiems nepavyko pralaužti varžovų gynybos, o antrą pridėtinio laiko minutę aikštės viduryje suklydus Cescui Fabregasui Patrickas Vieira perdavė kamuolį Zinedine‘ui Zidane‘ui, šis įsiveržęs į baudos aikštelę suklaidino gynėją Carlesą Puyolį ir pasiuntęs kamuolį į vartus užtvirtindo savo komandos pranašumą.

Prancūzai iškovojo pergalę ir nutildę skeptikus džiaugėsi dramatiška pergale bei patekimu į ketvirtfinalį, o vadovaujant Luisui Aragonesui pirmą kartą per 25 mačus pralaimėję ispanai turės eilinį kartą grįžti namo tuščiomis.