Paskutinė pusfinalio dalyvė - Prancūzija © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionai nukarūnuoti - paskutiniąja Pasaulio čempionato pusfinalio dalyve šeštadienį sensacingai tapo Prancūzijos rinktinė, 1-0 įveikusį Brazilijos komandą, eliminavusi ją iš varžybų. Pergalingą įvartį prancūzams, kurie pusfinalyje susitiks su Portugalijos ekipa, įmušė Thierry Henry.

Frankfurto Commerzbank Arena, 48000 žiūrovų
Teisėjas - Luis Medina Cantalejo (Ispanija)
Brazilija 0 - 1 Prancūzija
57' [0 - 1] Thierry Henry

Brazilija: Dida, Cafu (Cicinho), Lucio, Juan, Roberto Carlos, Gilberto Silva, Ze Roberto, Kaka (Robinho), Pernambucano Juninho (Adriano), Ronaldinho, Ronaldo

Prancūzija: Fabien Barthez, Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Eric Abidal, Patrick Vieira, Claude Makelele, Franck Ribery (Sidney Govou), Zinedine Zidane, Florent Malouda (Sylvain Wiltord), Thierry Henry (Louis Saha)

Brazilijos rinktinės startinėje sudėtyje vietoje Adriano pasirodė Juninho, o "magiškasis ketvertas" virto trejetu. Ronaldinho užėmė poziciją po puolėju, tad brazilų taktinis išsidėstymas aikštėje tapo 4-4-1-1. Tuo tarpu Prancūzijos rinktinė pasirinko 4-2-3-1 išsidėstymą su vieninteliu puolėju Thierry Henry priekyje.

Rungtynes abi ekipos pradėjo atsargiai, varžovų atakas stabdydamos toli nuo savų vartų.

Per pirmąsias 10 minučių iš toli pora kartų smūgiavo brazilai, tačiau nei vienas bandymas realaus pavojaus nesukėlė. Kiek vėliau po Ronaldinho perdavimo galva mušė Ronaldo, bet ir jo smūgis buvo netikslus.

Prancūzai atsakė tolimu saugo Francko Ribery smūgiu, tačiau kamuolys po jo bandymo skriejo aukštai virš vartų.

25 minutę geltoną kortelę gavo ir daugiausia įspėjimu per visą Pasaulio čempionatų istoriją gavusiu futbolininku tapo Brazilijos rinktinės veteranas Cafu. Tai buvo jau še jo gauta geltona kortelė per planetos pirmenybes.

Po kelių minučių galva smūgiavo Claude'as Makelele, tačiau Brazilijos rinktinei pavyko apsiginti. Kiek vėliau laimę pabandė Ericas Abidalis, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

Pačioje kėlinio pabaigoje vienas prieš brazilų vartininką Didą galėjo atsidurti Patrickas Vieira, tačiau jo reidą nutraukė Juanas. Pastarajam už šį epizodą buvo parodyta geltona kortelė. Po to sekė du Prancūzijos rinktinės baudos smūgiai, tačiau didelio pavojaus jie nesukėlė.

Pirmajame kėlinyje aiškiai matėsi, jog komandos suprasdamos šio mačo svarbą nėra linkusios rizikuoti ir pirmiausia rūpinasi savo vartų saugumu. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės 0-0.

Antrąjį kėlinį pavojingu galvos smūgiu pradėjo P.Vieira, tačiau kamuolys skriejo greta virpsto. Kiek vėliau T.Henry įmušė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę.

57 minutę baudos smūgiu puikias rungtynes sužaidęs Zinedine'as Zidane'as atliko perdavimą T.Henry, kuris, šį kartą pagal visas taisykles, nedengiamas iš arti nukreipė kamuolį į vartus. Rezultatu 1-0 gana netikėtai į priekį išsiveržė prancūzai.

Po kelių minučių pavojingai iš krašto skersavo F.Ribery, tačiau kamuolys nuo Juano kojų skriejo už galinės linijos.

Brazilijos rinktinės treneris Carlosas Alberto Parreira bandė stiprinti puolimą į aikštę vietoj Juninho leisdamas Adriano, o kiek vėliau ir Robinho, bet ir tai negelbėjo brazilų.

Vienoje iš kontraatakų pasižymėti galėjo jauniausias Prancūzijos rinktinės žaidėjas F.Ribery, tačiau Dida išgelbėjo savo komandą. 81 minutę į vartus nepataikė po keitimo aikštėje pasirodęs Robinho.

Rungtynių pabaigoje galimybę pasižymėti turėjo geriausias pasaulio futbolininkas Ronaldinho, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Po šio epizodo sekė prancūzo Louiso Saha smūgis galva bei keli brazilų bandymai ką nors pakeisti šiose rungtynėse, bet nei vienas mėginimas tikslo nepasiekė.

Runtgynės baigėsi rezultatu 1-0 Prancūzijos rinktinės naudai, ir per visą mačą nesugebėję smūgiuoti į vartų plotą 2002 metų pasaulio čempionai brazilai buvo priversti anksčiau laiko vykti namo.

Prancūzai Pasaulio čempionato pusfinalyje susitiks su Portugalijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje po baudinių serijos eliminavo Anglijos rinktinę.