Patvirtinta ambicinga Lietuvos futbolo plėtros strategija

Šių metų gruodžio 14 d. surengtame išplėstiniame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo Komiteto posėdyje buvo patvirtinta nauja Lietuvos futbolo plėtros strategija 2017 – 2020 laikotarpiui bei biudžetas, skirtas šios strategijos įgyvendinimui.

Futbolo bendruomenės lūkesčiai ir esama futbolo Lietuvoje situacija paskatino federaciją imtis iniciatyvos peržiūrint futbolo plėtros tikslus ir futbolo  vaidmenį visuomenėje. „UEFA Grow 2020” futbolo  populiarinimo ir „FIFA Forward” futbolo vystymo programos sukuria pozityvių pokyčių galimybes, kuriomis privalu pasinaudoti.

Į strategijos rengimą buvo įtraukti LFF skyrių, asociacijų, narių atstovai, buvo remiamasi gerąja kitų šalių praktika, naujausiais UEFA ir FIFA tyrimais, dalyvavo šių organizacijų atstovai. Parengta ambicinga vizija – įtvirtinti futbolą, kaip sportą numeris vienas Lietuvoje. Strategija orientuota į futbolo žaidėją: kiekvienas norintis turi turėti galimybę žaisti futbolą nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties ar meistriškumo. Strateginė kryptis nukreipia pastangas į keturias sritis: dalyvavimą futbole, elitinį futbolą, infrastruktūrą ir futbolo organizacinę kultūrą. Šios sritys buvo pateiktos Vykdomojo Komiteto narių svarstymui. Dirbdami grupėse kartu su LFF darbuotojais ir užsienio ekspertais, kurie pasidalino savo įžvalgomis ir patirtimi, Vykdomojo Komiteto nariai suformulavo aiškius, konkrečius, išmatuojamus tikslus ir nustatė rekomenduojamus jų įgyvendinimo terminus tuo pačiu nurodydami prioritetus.

Dalyvavimo srityje nuspręsta ženkliai didinti futbolą žaidžiančių žmonių skaičių. Bus parengtas atitinkamas skaičius futbolo trenerių bei organizatorių, sukurtos naujos lygos, kuriose galės dalyvauti komandos priklausomai nuo jų meistriškumo. Visi futbolo žaidėjai bus registruojami informacinėje sistemoje, kurioje matysis futbolininko tobulėjimo kelias.

Elitinio futbolo srityje dėmesys sutelktas į stabilios bendruomenės klubo kūrimo standartus, kurie bus valdomi licencijavimo būdu. Bus siekiama stabilios, tvarios ir profesionalios lygos sistemos – du aukščiausi divizionai, paremti ne kiekybės, bet kokybės principu. Taip pat nuspręsta dar atidžiau sekti Lietuvos elitinius žaidėjus ir komandas bei numatyti jų mentalitetą ir profilį. Preliminariai ruošiamasi steigti keturis regioninius paslaugų centrus, kad būtų galima lengviau išauginti būsimą elitinį žaidėją. Paliesta ir futbolo skautų tema – jie bus paskirti veikti atskirai nuo trenerių mokymo struktūros. Ruošiamasi gerinti medicinos paslaugas – tokiu būdu bandyti pritraukti užsienio komandas stovykloms Lietuvoje bei sukurti geresnes sąlygas saviems futbolininkams. Futbolo mokyklų sertifikavimo būtinybė taip pat buvo įtraukta į planų sąrašą.

Futbolo kultūros srityje  išreikštas palaikymas 15 tūkst. vietų stadiono įrengimui Kaune, bendradarbiaujant su pagrindiniu partneriu (Kauno miesto savivaldybe), o kartu federacija pasiruošusi remti 30 tūkst. vietų nacionalinio stadiono koncepciją Vilniuje. Preliminariai planuojama įrengti 10 naujų dirbtinės dangos aikščių, o Lietuvos vaikų darželiuose įrengti 300 mažų dirbtinės dangos aikštelių bei taip iš anksto pratinti mažus vaikus prie futbolo. LFF skatins savivaldybes statyti naujus futbolo stadionus ir ketina įrengti 10 naujų futbolo centrų.

Futbolo organizacinė kultūra taip pat buvo viena svarbiausių LFF parengtų strategijų. Joje numatoma įdiegti federacijoje geriausias organizacijų vadybos praktikas, pritraukti į šalį bent po vieną tarptautinį renginį per metus (pvz: FIFA salės futbolo pasaulio čempionatą, UEFA jaunių varžybas). Rengiamasi naudoti rinkos įžvalgas ir tyrimus, kad būtų išaiškintas socialinis ir ekonominis potencialas tolimesniam Lietuvos futbolo vystymui.

Lietuvos futbolo federacija, dirbdama pagal patvirtintus tikslus, parengs strategijos marketingo, komunikacijos, valorizacijos planus, tikslų įgyvendinimo priemones ir veiksmų programas kiekvienai apskričiai.

Sekantis LFF Vykdomojo komiteto posėdis planuojamas kitų metų sausio mėnesį.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...