Penkiolikta "Barcelona" pergalė iš eilės © Eurofootball.lt
Pirmose šių metų Ispanijos "La Ligos" rungtynėse šeštadienį 18-o turo rungtynėse turnyrinės lentelės apačioje esantys Bilbao "Athletic" futbolininkai namuose turėjo pripažinti La Korunijos "Deportivo" pranašumą, tuo tarpu vėliau vykusiame Barselonos derbyje penkioliktą pergalę iš eilės iškovojo čempionato lyderė "Barcelona".

Neseniai trenerį pakeitusi viena tituluočiausių Ispanijos ekipų "San Mames" stadione 1-2 nusileido priešininkams. Šeimininkai pirmieji įmušė įvartį, tačiau teisėjas jo neįskaitė dėl nuošalės. Netrukus į priekį išsiveržė svečiai - Juanas Carlosas Valeronas puikiai smūgiavo iš toli ir kamuolį išmušti bandęs J.Lacruzas pasiuntė jį į savus vartus.

Antrojo kėlinio viduryje šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą - po puikaus Joseba Etxeberria`os perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolį galva į vartus pasiuntė Ismaelis Urzaizas. Tačiau netrukus grubi "Athletic" vartininko klaida kainavo baskams tašką šiose rungtynėse - sumaišties baudos aikštelėje metu Arizmendi galva nestipriai vartų link pasiuntė kamuolį, kuris prariedėjo "Athletic" vartininkui tarp kojų.

Po šios pergalės "Deportivo" bent laikinai pakilo į trečią turnyrinės lentelės vietą.

Barselonos derbyje čempionato lyderiams teko smarkiai paplušėti, kad įveiktų turnyrinės lentelės apačioje esančią "Espanyol" vienuolikę. Dėl lietaus labai šlapioje aikštėje sunkokai žaisti sekėsi techniškiems "Barcos" žaidėjams, tad pirmasis įvartis į "Espanyol" vartus krito tik pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje: puikiai gynėjus suklaidinęs Deco smūgiavo į Carloso Kameni vartus ir kamuolys, atšokęs nuo šlapios žolės, įskriejo į vartus.

Tik prasidėjus antram kėliniui "Barcelona" persvarą padvigubino rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas Samuelis Eto`o, gavęs puikų perdavimą iš Ronaldinho ir pasiuntęs kamuolį pro C.Kameni. Vos po penkių minučių analogiškoje situacijoje S.Eto`o galėjo įmušti trečią įvartį, tačiau tuomet C.Kameni pirmas suskubo prie kamuolio.

Įpusėjus antram kėliniui su komandos draugu Thiaggo Motta susidūręs ir į veidą alkūne gavęs portugalas Deco buvo išneštas iš aikštės ir, kaip paaiškėjo vėliau, naktį praleido ligoninėje baiminantis smegenų sukrėtimo.

Netrukus Raulis Tamudo suteikė "Espanyol" fanams vilties, kuomet gavęs kamuolį iš dešiniojo kraštos ir įveikęs Juliano Belleti gynybą pasiuntė kamuolį į Victoro Valdeso vartus. Tačiau iki rungtynių pabaigos šeimininkams nepavyko sukurti nieko labai pavojingo, tuo tarpu S.Eto`o tolimą ir taiklų smūgį puikiai atrėmė C.Kameni.

Verta paminėti, kad šiose rungtynėse teisėjas parodė net devynias geltonas korteles: šešias - "Espanyol" futbolininkams ir tris - "Barcelona".

Tai buvo jau penkiolikta "Barcelona" pergalė iš eilės šiame sezone visuose turnyruose.

Šeštadienio rezultatai

"%c00039" 1 - 2 La Korunijos "%c00089"
26` [0 - 1] Jose Maria Lacruz (į savus vartus)
57` [1 - 1] Ismael Urzaiz
63` [1 - 2] Arizmendi

Barselonos "%c00102" 1 - 2 "%c00006"
44` [0 - 1] Deco
47` [0 - 2] Samuel Eto`o
60` [1 - 2] Raul Tamudo