Vasario 28–29 d. „Anderlecht“ klubo akademijos ir „ProSoccerData“ atstovai surengė seminarus ir parodomąsias treniruotes Lietuvos futbolo akademijų atstovams.
Dviejų dienų mokymai Lietuvos sporto universitete prasidėjo nuo „ProSoccerData” elektroninės platformos funkcionalumų pristatymo ir naujovių. Kevin Vermeulen parodė kaip Lietuvos akademijos naudoja šią programą ir pažymėjo, jog Lietuvos futbolo organizacijos, palyginus su užsienio akademijomis, daug dėmesio skyrė platformai įdiegti ir su ja yra dirbama nuosekliai.
Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos (RSCA) atstovai Jean Kindermans, Frédéric Delooz ir Roel Clément pirmą dieną pristatė kamuolio kontrolės, pavojingų situacijų kūrimo, treniruočių, vartininkų rengimo modelį ir bendrus principus. Popietę naujajame Kauno manieže surengta parodomoji treniruotė, kurioje dalyvavo Andriaus Skerlos treniruojama Lietuvos vaikinų U-15 rinktinė.
Vasario 29 d. RSCA seminarų temos buvo žaidimas be kamuolio, presingas bei treniruočių blokų naudojimas. Praktinius mokymus vaikinavo U-15 rinktinės treniruotė, kurioje akcentuotas išėjimas į atakas.
„Esu patenkintas bendradarbiavimu su Lietuvos futbolo federacija. Jaučiu, kad turite daug entuziastingų trenerių ir asmenų, norinčių išmokti vis ką naujo. Galiu nuoširdžiai pasakyti, jog dabar regiu 2006 m. gimimo rinktinę su gerais ir talentingais žaidėjais, gebančius greitai suprasti žaidimo principus – būtent šioje treniruotėje gynybos principus. Tai yra laiko, treniravimosi ir žaidėjų vystymo reikalas, kada turėsite panašią į „Anderlecht“ žaidimo filosofiją“, – sakė RSC „Anderlecht“ akademijos techninis direktorius Jean Kindermans.
Deimantas Bička, vadovaujantis „Anderlecht“ jaunimo ugdymo įdiegimo programai, atskleidė kokios bus 2020 metų veiklos sritys. „Turime balandžio mėnesį pasitvirtinti bendradarbiavimo planą su Belgijos atstovais. Jau numatytas vienos geriausių „Anderlecht“ 2006 m. gimimo komandos atvykimas į Lietuvą gegužės 7–10 d. ir bus sužaistos rungtynės su Lietuvos 2005 m. gimimo rinktinės žaidėjais.
Šiais metais turėtume dirbti daugiau su vartininkų rengimo ir fizinio rengimo treneriais, turėtų būti labiau įsigilinta į treniruočių blokus ir juos kurti pagal lietuvišką modelį. Darbų daug ir jie tik intensyvės.“