Pirmos lygos turas: skambus „sudie“ vasarai ir desantas rinktinėse © lff.lt

„TOPsport Pirma lyga“ pirmenybių dalyviai šeštadienį į „Žvaigždžių dieną“ Jonavoje rinksis pakilios nuotaikos. Jos nestokos ne tik lyderiai, bet ir autsaideriai, 21-ajame ture pagaliau papildę savo skurdų taškų kraitį.

Pratrūko. Iki 21-ojo turo Kauno rajono „Garliavos“ futbolininkai šiemet buvo sukrapštę vos vieną laimėjimą, ir tą patį – dar kovo mėnesį. Naujasis komandos strategas Marius Bezykornovas pastaruosius keletą turų buvo arti sensacijos, kol galiausiai paskutinę vasaros dieną ją nukalė. Garliaviečiai akistatą su Kretingos „Minija“ pradėjo taip ryžtingai, kad 13-ąją min. jau pirmavo 2:0. Po pertraukos svečiai bandė vytis, bet Lukas Čepkauskas pelnė savo antrąjį įvartį mače, o netrukus „Garliava“ pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą bei šventė net penkis mėnesius lauktą pergalę – 4:2.

Laimėjimas „Garliavą“ apsaugojo nuo grįžimo į dugną, o svarbiausia – priartino prie išlikimo lygoje ribos. Artimiausi konkurentai „Šiauliai“ B, garliaviečius lenkiantys 4 taškais, savaitgalį 1:3 nusileido Kėdainių „Nevėžiui“. Kėdainiečius vėl į priekį tempė Ebuka Onah. Pastaruoju metu lygoje siautėjantis nigerietis antrojo kėlinio pradžioje užfiksavo hettriką ir 65 min. ramia sąžine užleido vietą aikštėje kitiems. Per gerą mėnesį Kėdainiuose net 10 įvarčių įmušęs E. Onah jau pakilo į rezultatyviausių lygos žaidėjų gretas, dalindamasis 2-6 vietomis.

Rinktinės. 21-ajame ture nesnaudė ir lygos snaiperių lyderis Ernestas Mickevičius. Jonavos „Be1“ puolėjas atseikėjo dublį į „Kauno Žalgirio“ B vartus (2:0) ir su 15 įvarčių gerokai lenkia savo persekiotojus. 27 metų E. Mickevičius kol kas nesulaukė Lietuvos rinktinės trenerių dėmesio, bet „Be1“ turės tris savo atstovus jaunimo (iki 21 metų) rinktinės stovykloje Europos čempionato atrankos rungtynėse su Čekijos bendraamžiais. Jonaviečiai su 47 taškais išsaugojo antrąją vietą, o „Kauno Žalgiris“ B su 21 tašku vis dar nėra saugūs dėl išlikimo lygoje.

Tris žaidėjus į jaunimo rinktinę delegavo ir Vilniaus „Riteriai“. Pirmos lygos lyderiai savaitgalį 1:0 pranoko „Panevėžio“ dublerius. Vilniečiai išvykoje jau tradiciškai pelnė greitą įvartį – kontratakoje pasižymėjo savo 10-ąjį rezultatyvų smūgį šį sezoną atlikęs Ernestas Zdanovičius. O likusią susitikimo dalį aukštaičiams namuose teko atsimušinėti nuo „Riterių“ atakų škvalo, kad išvengtų sutriuškinimo.

Atokvėpis. Lyderiams į nugarą kvėpuoja Vakarų Lietuvos duetas – Klaipėdos „Neptūnas“ ir Plungės „Babrungas“. Plungiškiai 21-ojo turo rungtynes su Panevėžio „Ekranu“ sužais tik rugsėjo 9-ąją, o „Neptūnas“ savo reikalus sutvarkė neatidėliodamas rytdienai. Tiesa, rungtynių sostinėje su BFA pradžia klaipėdiečiams turėjo priminti pirmojo rato susitikimą, kai jie namuose prarado brangius taškus – 2:2. Ir šį kartą uostamiesčio futbolininkai neįmušė, o BFA turėjo progų pasižymėti. Vis tik antrajame kėlinyje Valdo Trakio auklėtiniai parodė kitą savo veidą, atseikėdami net penkis įvarčius be atsako – 5:0.

„Einame trumpam pailsėti. Poilsio reikia, nes atidavėme daug jėgų ir valios pastangų”, – pripažino Marius Šluta. Jo treniruojama Mažeikių „Atmosfera“ tik po atkaklaus mūšio pasiekė revanšą prieš Kauno rajono „Hegelmann“ B futbolininkus. Kauniečiai pirmavo po Lietuvos vaikinų (iki 19 metų) rinktinės puolėjo Luko Jonaičio tikslaus kirčio, bet šeimininkai dar iki pertraukos išsiveržė į priekį ir pranašumą išsaugojo 2:1.

Atokvėpio, tiesa, labiau psichologinio, reikės ir Tauragės „Taurui“. Dariaus Gvildžio auklėtiniai 21-ajame ture labai apmaudžiai išleido rankose jau laikytą pergalę. Akistatoje su lygos autsaidere Gargždų „Banga“ B patyręs tauragiškių korėjietis Lee Minwoo 5 ir 14 min. įmušė du įvarčius. Šeimininkai atsakė Eriko Smulkio rezultatyviu šūviu ir ėmėsi lyginti rezultatą. „Tauras“ gynėsi kaip įmanydamas, vien po pertraukos susirinkdamas net 6 geltonas korteles. Vis dėlto 95 min. Pijus Srėbalius nuo 11 m žymos išplėšė lygiąsias 2:2.

Artėjantį savaitgalį oficialių lygos varžybų nebus, tačiau šeštadienį Jonavoje karaliaus lygos žvaigždžių diena, kurioje susitiks lygos lietuviai prieš legionierius. Renginio pradžia – rugsėjo 7 d. 18:30 val. Renginio svečiams įėjimas NEMOKAMAS. Negalintiems stebėti gyvai transliacija bus pasiekiama per lrt.lt