Po antrojo LSFL turo į pirmą vietą veržiasi KU © lff.lt

Antradienį sužaistos trejos Lietuvos studentų futbolo lygos rungtynės, po kurių lygoje vienintelis Klaipėdos universitetas yra iškovojęs šešis taškus.

Klaipėdiečiai namie užtikrintai 6:2 nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universitetą, čempiono titulą ginantys VU studentai susitikimą su Vytauto Didžiojo universiteto rinktine baigė nulinėmis lygiosiomis, o Lietuvos sporto universitetas užtikrintai 5:1 įrodė pranašumą prieš Kauno technologijos universiteto studentus.

VDU – VU 0:0

Centrinėse turo rungtynėse nebuvo įmuštas nė vienas įvartis, nepaisant to, kad galimybių tą padaryti vilniečiai turėjo ne vieną. Pirmoji proga priklausė Aloyzui Linkevičiui, kuris po puikios komandos draugų kombinacijos atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau smūgiavo tiesiai į jį.

Žaidybinės persvaros neturėjo nei vieni, nei kiti, o geriausios atakos dažniausiai baigdavosi tolimais smūgiais. Artėjant pertraukai, savo geriausią šansą turėjo ir aikštės šeimininkai, tačiau po smūgio iš aštraus kampo kamuolys praskriejo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje VU persvara tapo ryškesnė. Sužaidus beveik 20 minučių, A. Linkevičius pelnė įvartį, tačiau teisėjai užfiksavo žaidimą ranka ir įvarčio neįskaitė.

„Kovingumo tikrai netrūko, tiesiog trūko išpildymo. Gaila, padovanojome varžovams tašką“, – reziumavo VU treneris Rimantas Turskis.

KU – Vilniaus TECH 6:2

Uostamiestyje vykusiose rungtynėse Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda neprilygo Klaipėdos universitetui, kuris iškovojo antrąją pergalę keturių įvarčių skirtumu. Klaipėdiečiai pergalės vaisius nuskynė per pirmąjį kėlinį, po kurio jie buvo priekyje 4:2.

Pirmasis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei 15 minučių. Iš kairiojo krašto sulaukęs tikslaus perdavimo, galva pasižymėjo Pijus Dumalakas. Vos po minutės klaipėdiečiai varžovų vartus šturmavo dešiniuoju kraštu. Aštrinant situaciją, Ąžuolas Gumbis įsimušė įvartį į savo vartus ir svečių persvara užaugo iki 2:0.

Trečiasis įvartis krito po kampinio. Iš dešiniojo krašto aukštai pakeltą kamuolį galva pasiekė Arnas Kurakinas, po kurio smūgio varžovų vartininkas teliko stebėti į į vartus skriejantį kamuolį.

Giedriaus Barevičiaus komanda nesutriko. Gavęs kamuolį Jurgis Stankevičius užtikrintu smūgiu į apatinį vartų kampą skirtumą sušvelnino. Tas pats J. Stankevičius pirmojo kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir esant rezultatui 1:4. Efektingai prasiveržęs tarp kelių varžovų, J. Stankevičius pasiuntė kamuolį į artimąjį viršutinį vartų kampą. Tarp Vilniaus TECH lyderio dublio savo įvartį spėjo pelnyti ir Arianas Balasanovas.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai turėjo daugiau jėgų ir jas panaudojo skirtumo padidinimui. Po keitimo aikštėje pasirodęs Jonas Vaitkus planavo smūgiuoti iš labai toli, tačiau tas jo bandymas virto puikiu perdavimu Juliui Kasparavičiui, pasiuntusiam kamuolį į tuščius vartus.

Paskutinis rungtynių įvartis buvo įmuštas priešpaskutinę minutę, kai po kelių perdavimų baudos aikštelėje, smūgiu galva aukšta trajektorija pasižymėjo Matas Keblys.

KTU – LSU 1:5

Trečiose antrojo turo rungtynėse Kauno technologijos universiteto studentai namie nepasipriešino Lietuvos sporto universitetui. Tomo Miliausko auklėtiniai visus penkis įvarčius sumušė dar iki pertraukos.

Didžiulė žaidybinė persvara pirmuoju įvarčiu virto sužaidus vos šešias minutes. Vėliau skirtumas reguliariai augo. Po du kartus pasižymėjo Gražvydas Steckys ir Gediminas Vansevičius, sykį KTU įsimušė į savo vartus.

Antrajame kėlinyje LSU treneris atliko trigubą keitimą, suteikdamas minučių tiems žaidėjams, kurie kitais kartais tų minučių gauna mažiau. Penkių įvarčių persvarą turėję svečiai persvaros didinti nebeturėjo tikslo, o jų varžovai vienintelį kartą pasižymėjo po Kristupo Mažučiūno įvarčio rungtynėms jau artėjant prie pabaigos.

„Tikrai sužaidėme solidžiai. Per pertrauką net neturėjau ką žaidėjams pasakyti. O antrasis kėlinys tebuvo formalumas“, – konstatavo treneris T. Miliauskas.