Po įtemptos kovos nugalėjo Ukraina © Eurofootball.lt
Pirmadienį, Pasaulio čempionato aštuntfinalio rungtynėse po dramatiškos vienuolikos metrų baudinių serijos Ukrainos rinktinė rezultatu 3-0 nugalėjo Šveicarijos ekipą ir iškopė į turnyro ketvirfinalį, kuriame susitiks su Italijos futbolininkais. Nugalėtojui išaiškinti neužteko nei viso pagrindinio mačo laiko nei pratęsimo, rezultatas vis dar buvo lygus 0-0, tad komanda žengsianti dar vieną žingsnį čempionate tapo aiški tik po įtemptos baudinių serijos.

Stadionas: RheinEnergieStadion, Kelnas, 45000 žiurovų
Teisėjas: Benito Archundia (Meksika)
Šveicarija 0 - 0 Ukraina
(11m. baudiniai 0-3)

Šveicarija: Zuberbuhler, Djourou (Grichting 33), Magnin, Muller, Philipp Degen, Vogel, Cabanas, Wicky, Barnetta, Yakin (Streller 64), Frei (Lustrinelli 116).

Ukraina: Shovkovskiy, Vashchuk, Nesmachniy, Tymoschuk, Shelayev, Gusev, Gusin, Kalinichenko (Rotan 75), Voronin (Milevskiy 110), Vorobey (Rebrov 93), Shevchenko.

Nuo pat susitikimo pradžios šveicarai atrodė, kur kas savimi labiau pasitikintys nei jų varžovai. Jau 4-ąją rungtynių minutę saugas Ricardo Cabanas atliko pirmąjį smūgį, kurį sėkmingai atremė ukrainiečių vartininkas Aleksandras Šovkovskis, o nuo vartininko atšokusį kamuolį dar bandė smūgiuoti Hakanas Yakinas, tačiau bandymas buvo labai netikslus.

Vos po kelių minučių ukrainiečių vartus pavojingai pabandė atakuoti Raphaelis Wicky, tačiau šioje situacijoje kamuolį įspūdingu šiuoliu atremė ir vėl tas pats A.Šovkovskis.

Vėliau pirmąją grėsmingą progą sukūrė Ukrainos atstovai, po saugo Maksimo Kaliničenkos pakelto baudos smūgio puolėjas Andrejus Ševčenka pavojingai galva atakavo varžovų vartus, tačiau šveicarų laimei, žaidėjo smūgiuotas kamuolys pataikė į viršutinį vartų virpstą.

Kėlinio viduryje, maždaug iš 25 metrų labai stipriu ir tolimu baudos smūgiu, grėsmę ukrainiečių vartams kėlė šveicaras Alexanderis Frei'us, tačiau kamuolys pataikė į vartų virpstą.

Po to vėl sekė ukrainiečių ataka - Olegas Gusevas iš dešiniojo krašto tiksliai perdavė kamuolį kamuolį komandos draugui Andrejui Ševčenkai, pastarasis sėkmingai atidavė kamuolį priekyje buvusiam puolėjui Andrėjui Voroninui, kurio suktas, tačiau netikslus smūgis didesnio pavojo šveicarų vartams nesukėlė.

Likos vos kelioms minutėms iki pagrindinio pirmojo kėlinio laiko pabaigos, šveicaras H.Yakinas smūgiavo uždirbtą baudos smūgį vartų pusės link, tačiau čia ir vėl užtikrintai žaidė A.Šovkovskis, kuris kumščiais greitai sugebėjo atmušti kamuolį.

Prasidėjus antrajam kėliniui, Ukrainos komanda nė kiek neatsipalaidavo ir toliau stengėsi atakuoti varžovų vartus. A.Voroninas grėsmingai smūgiavo po tikslaus O.Gusevo perdavimo iš dešiniojo krašto, tačiau kamuolys skriejo greta vartų.

Vėliau savo sugebėjimus puolime parodė ir A.Ševčenka - suklaidinęs šveicarų gynėją šis pabandė smūgiuoti į vartus, bet smūgis buvo netikslus.

Susitikimui artėjant prie pabaigos šį kartą jau šveicaras R.Cabanas nusprendė išmėginti savo sėkmę, tačiau jo smūgis buvo ne itin pavojingas.

Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis 0-0 ir nei vienai iš komandų nepavyko pelnyti nei vieno įvarčio, tad buvo žaidžiamas pratęsimas.

Jau 100-ąją pratęsimo minutę, šveicarų kapitonas Johannas Vogelis lengvu smūgiu nusprendė patikrinti A.Šovkovskio budrumą, tačiau vartininkas ir vėl sužaidė užtikrintai.

Kiek vėliau sumaištį ukrainiečių gynyboje, po pakelto kampinio prie ukrainiečių vartų sukėlė tie patys šveicarai, deja viskas baigėsi tuo, kad po Stephano Grichtingo galva smūgiuoto smūgio kamuolys atsidūrė ant vartų tinklo viršaus.

Baigiantis pratęsimui, abi komandos jau atrodė belaukiančios vienuolikos metrų baudinių serijos, po kurių turėjo spręstis jų likimas.

Baudinių serija šveicarams susiklostė išties tragiškai, nes iš keturių smūgiuotų vienuolikos metrų baudinių, šveicarai sugebėjo atremti tik vienintelį A.Ševčenkos smūgį, o visi kiti skriejo į jų vartus. Įvarčius ukrainiečiams pelnė puolėjas Artiomas Milevskiy bei saugai Sergejus Rebrovas ir Olegas Gusevas. Rungtynių didvyrių tapo ukrainietis vartininkas A.Šovkovskis, kuris atmušė du iš trijų šveicarų smūgių ir padėjęs savo komandai patekti į turnyro ketvirfinalį.