Po įvarčių sausros - trivaldystė Rusijos čempionate © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijoje buvo sužaistos likusios ketverios "Premier" lygos 14-ojo turo rungtynės, po kurių čempionate susidarė trivaldystė. Nei vienas susitikimas nepasižymėjo įvarčiu gausa - net du mačai baigėsi be įvarčių, viename užfiksuotos lygiosios, o vienintelę pergalę iškovojo "Zenit".

Pirmasis sekmadienio mačas įvyko Sankt Peterburge, kur susitiko vietos "Zenit" bei besikapanojantis lentelės dugne Jaroslavlio "Shinnik". Svečiai, kuriem norint neiškristi į žemesnę lygą reikalinga pradėti rinkti taškus, iš karto ėmėsi veiksmų ir sugebėjo įmušti įvartį, bet teisėjas dėl nuošalės jo neįskaitė.

Šis momentas paveikė šeimininkus ir jie taip pat su Andrejumi Aršavinu bei Aleksandru Keržakovu priešakyje pradėjo regzti atakas. Prasidėjus antrajam kėliniui komandų sudėtyse įvyko pasikeitimai, o vienas iš pasirodžiusių aikštėje buvo Sankt Peterburgo ekipos naujokas Fatihas Tekke. Abi komandos iš karto suaktyvėjo, žaidėjų greičiai padidėjo.

69-ąją rungtynių minutę būtent "Zenit" naujokas ir pasižymėjo - jo įvartis leido komandai įsiveržti į priekį. "Zenit" ties tuo nesustojo ir siekė padidinti rezultatą, bet mačas taip ir pasibaigė rezultatu 1-0 šeimininkų naudai.

Maskvoje susitiko vietos "Lokomotiv" bei Permės "Amkar". Reikia paminėti, jog Rusijoje sekmadienį buvo geležinkelininkų diena, tad visi tikėjosi, kad pagrindinė komanda pateiks dovaną šios šventės proga.

Pirmasis kėlinys prasidėjo ne itin aktyviai. Komandos rengė atakas viduryje, tačiau tik priartėjusios baudos aikštelę dėl netikslių perdavimų kamuolį prarasdavo. Pirmąjį pavojingą momentą, kuris galėjo virsti įvarčiu, sukūrė svečiai, tačiau jo neišnaudojo.

Antrajame kėlinyje "Lokomotiv" treneris į aikštę išleido komandos naujoką – rezultatyviausią pirmojo diviziono puolėją Šamilį Asildarovą. Bet komandos atakuojantys veiksmai strigo, o štai svečiai vis susikurdavo momentų įvarčiams pelnyti.

Likus žaisti apie dešimt minučių šeimininkų gretose pasirodė trečiasis puolėjas Gary O’Connoras. Atrodė, kad tai geras sprendimas ir "Lokomotiv" sugebės pelnyti įvartį, tačiau tai buvo tik kelioms minutėms. "Amkar" toliau kūrė pavojingas atakas, o į rungtynių pabaigą iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas šeimininkų žaidėjas ir tuomet "Amkar" turėjo šimtaprocentines progas, bet jų nerealizavo. Susitikimas taip ir baigėsi nulinėmis lygiosiomis ir atrodo, jog "Amkar" dovanojo tašką "Lokomotiv" šventės proga.

Kitame Maskvoje vyksusiame mače susitiko "Moskva" bei Tomsko "Tom". Pakankamai nuobodžiame mače komandos turėjo tik kelias galimybes pelnyti įvarčius, kuriomis taip ir nebuvo pasinaudota, tad rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Nalčike susitiko neseniai pirmenybių lyderiu buvęs vietos "Spartak" bei svečiai iš Samaros – "Krylja Sovetov". Šeimininkai norėję savo žiūrovų akivaizdoje reabilituotis už pralaimėjimą prieš "Rostov" ir iš karto užgulė varžovų vartus, tačiau įvartis krito būtent į šeimininkų vartų tinklą, kai 10-ą minutę pasižymėjo Matthew Boothas.

Praleistas įvartis tik dar labiau sutelkė šeimininkus ir jie ėmė be perstojo grasinti svečių vartams. Kurį laiką "Krylja Sovetov" gelbėjo vartininkas - Samaros ekipa ilgainiui nepraleido ir sugebėjo kelis kartus organizuoti kontratakas. Vis dėlto pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Nalčiko "Spartak" rezultatą išlygino. Po perdavimo iš krašto, Eduardas Korčiaginas atmetė kamuolį Gogitui Gogua ir šis smūgiu nuo baudos aikštelės linijos pelnė įvartį.

Antrajame kėlinyje svečiai beveik net nemastė apie atakas, o šeimininkai kaip įmanydami bandė pelnyti įvartį, tačiau jiems sutrukdydavo arba gynėjai arba meistriškumo stoka, o galiausiai ir vartininkas. Įdomus mačas pasibaigė rezultatu 1-1, ir tai reiškė, kad Nalčiko "Spartak" pagal taškų skaičių turnyrinės lentelės viršuje susilygino su nugalėtojų titulą ginančiu "CSKA" bei bendravardžiais iš Maskvos.

14 turo sekmadienio rungtynių statistika

"%c00073" 1 – 0 "%c00076"
69’ [1 - 0] Fatih Tekke

R.Poškus bei E.Majus (abu – "Zenit") rungtynėms registruoti nebuvo.

"%c00075" 0 – 0 "%c00120"

89’ Emir Spahič ("Lokomotiv") už antrą geltoną kortelę pašalintas iš aikštės

"%c00118" 0 – 0 "%c00221"

A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes

"%c00286" 1 – 1 "%c00113"
10’ [0 - 1] Matthew Booth
43’ [1 - 1] Gogita Gogua