Portugalija iškovojo trečiąją pergalę © Eurofootball.lt
Baigėsi D grupės varžybos tarp Portugalijos ir Meksikos rinktinių - pergalę rezultatu 2-1 iškovoję portugalai užėmė pirmąją vietą grupėje. Meksikos rinktinė, kuri mačą baigė dešimtyje, nepaisant nesėkmės liko antroje vietoje ir taip pat pateko į kitą etapą.

Portugalija 2 – 1 Meksika
6' [1 – 0] Maniche
24' [2 – 0] Simao (11 m.)
29' [2 – 1] Jose Francisco Fonseca

61' Luis Perez (Meksika) pašalintas iš aikštės

Portugalija: Ricardo, Miguel (61' P.Ferreira), F.Meira, R.Carvalho, M.Caneira, Petit, Maniche, L.Figo (80' L.Morte), Tiago, H.Postinha (69' N.Gomes), Simao.

Meksika: O.Sanchez, R.Osorio, R.Marquez, C.Salcido, M.Mendez (80' G.Franco), L.Perez, P.Pardo, G.Pineda (69' J.Castro), F.Rodriguez (46' Zinha), O.Bravo, J.Fonseca.

Portugalai išsiveržė į priekį jau 6-ąją mačo minutę – baudos aikštelėje Simao tiksliai perdavė kamuolį į centrą Manichui, o šis netrugdomas stipriu smūgiu iš vienuolikos metrų pasiuntė kamuolį į tinklą, nepalikdamas jokių vilčių vartininkui Oswaldo Sanchezui.

Meksika stengėsi išlyginti rezultatą ir po dviejų minučių, po Pavelo Pardo perdavimo iš krašto, akrobatinį smūgį atliko Omaras Bravo, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų.

Kėlinio viduryje Portugalija gavo puikią progą padvigubinti persvarą, kai po Luišo Figo pakelto kampinio Rafaelis Marquezas baudos aikštelėje lietė kamuolį ranka ir portugalai gavo teisę mušti vienuolikos metrų baudinį. Meksikos vartininkas teisingai pasirinko vartų pusę, tačiau Simao smūgis buvo per daug stiprus, kad O.Sanchezas galėtų jį atremti.

Netrukus abi komandos turėjo dar kelias progas pasižymėti – 29-ąją minutę O.Bravo smūgį portugalų vartininkas sugebėjo atmušti, kamuolys atsimušė į skersinį ir išskriejo už vartų. Visgi Meksikai pavyko įmušti dar tą pačią minutę, kai laisvas prie tolimojo virpsto likęs Jose Fonseca, po kampinio, galva pasiuntė kamuolį į Ricardo vartus.

Kėlinio pabaigoje žaidimas vėl suaktyvėjo – 43-ąją minutę O.Sanchezas turėjo padirbėti atmušdamas tolimą Maniche smūgį, tą pačią minutę pavojingai galva smūgiavo J.Fonseca.

Dar po minutės iš toli grėsmingai smūgiavo P.Pardo, bet Ricardo sugebėjo nukreipti kamuolį į kampinį. Po šio kampinio portugalai turėjo pavargti, kol sugebėjo išmušti kamuolį iš baudos aikštelės.

Antrojo kėlinio pradžioje Meksika galėjo išlyginti santykį poto, kai už žaidimą ranka į portugalų vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys. Kamuolį nuo vienuolikos metrų žymos smūgiuoti ryžosi du įvarčius mače prieš Iraną pelnęs O.Bravo, tačiau puolėjo smūgis buvo netikslus ir kamuolys nuskriejo virš skersinio.

Jau po kelių minučių meksikiečių padėtis komplikavosi, kai iš aikštės buvo pašalintas Luisas Perezas. Žaidėjas griuvo portugalų baudos aikštelėje, Meksikos komanda prašė dar vieno vienuolikos metrų baudinio, bet teisėjas įžvelgė žaidėjo vaidybą ir parodė jam antrąją geltoną kortelę.

Nors ir likę dešimtyje Meksika kėlė pavojų prie varžovų vartų, tačiau išlyginti rezultato nesugebėjo. Jau aišku, jog kitame etape D grupės nugalėtoja tapusi Portugalija žais prieš Olandiją, tuo tarpu Meksika susitiks su Argentina.