Prasidėjo UEFA taurės aštuntfinaliai © Eurofootball.lt
UEFA Taurės turnyre ketvirtadienį prasidėjo aštuntfinalio varžybos, kuriose sekėsi Rytų Europos ekipoms. Garsiems varžovams iš Vakarų toliau nenusileidžia rumunų klubai "Rapid" ir "Steaua" bei bulgarų "Levski", tuo tarpu "Zenit" klubas iškovojo pergalę Prancūzijoje ir tapo vienintele komanda nugalėjusia išvykoje - penki mačai iš aštuonių baigėsi šeimininkų laimėjimais.

Bukarešte vietos "Rapid" susikovė su įspūdingą pergalę prieš "Bayern" jų pačių stadione savaitgalį iškovojusį "Hamburger", tačiau Rumunijos ekipa nepaisė silpnesnės komandos etiketės ir nugalėjo - pirmojo kėlinio pabaigoje Danielio Niculae išvedė savo komandą į priekį, o vokiečiams likus dešimtyje rungtynių pabaigoje Mugurelis Buga pridėjo ir antrą įvartį.

Kita Bukarešto ekipa legendinė "Steaua" taip pat namuose susitiko su šį sezoną Čempionų lygoje rungtyniavusiu Sevilijos "Betis". Nors abi komandos turėjo nemažai galimybių pasižymėti, susitikimas baigėsi be įvarčių, tad poros nugalėtojas spręsis atsakomajame mače Ispanijoje.

Pastaruoju metu prastą formą demonstruojanti "Udinese" savo aikštėje irgi nesugebėjo įmušti į Sofijos "Levski" vartus - bulgarai iškovojo nulines lygiąsias ir bandys nugalėti namuose, o vienoje įdomiausių porų Gelzenkircheno "Schalke" išvykoje į Siciliją turėjo pripažinti "Palermo" pranašumą. Pergalingą įvartį italų ekipai pirmo kėlinio pradžioje pelnė Franco Brienza.

Pirmą nesėkmę po ilgos pertraukos patyrė "Roma", kurią po vienintelio Yakubu įvarčio nuo 11 metrų žymos privertė pasiduoti namuose žaidęs "Middlesbrough", o prancūzų "Lille" po kurioziško Geoffrey Derniso įvarčio tiesiai iš kampinio savo aikštėje palaužė "Sevilla" komandą.

Kitos dvi Prancūzijos ekipos patyrė nesėkmes - nacionaliniame šalies čempionate tarp autsaiderių esantis "Strasbourg" išvykoje į Šveicariją rezultatu 2-0 pralaimėjo prieš "Basel" ir leido šveicarams atsirevanšuoti už nesėkmę tarpusavio dvikovoje grupės varžybose, tuo tarpu "Marseille" klubui gana netikėtai savo aikštėje teko pripažinti Sankt Peterburgo "Zenit" pranašumą.

Pirmųjų aštuntfinalio rungtynių rezultatai

Bukarešto "Rapid" 2 - 0 "Hamburger"
45` [1 - 0] Daniel Gheorghe Niculae
88` [2 - 0] Mugurel Mihai Buga

67` Nigel de Jong ("Hamburger"), 90` Vasil Maftei ("Rapid") pašalinti iš aikštės

"Palermo" 1 - 0 Gelzenkircheno "Schalke"
15` [1 - 0] Franco Brienza

Bukarešto "Steaua" 0 - 0 Sevilijos "Betis"

"Lille" 1 - 0 "Sevilla"
24` [1 - 0] Geoffrey Dernis

"Basel" 2 - 0 "Strasbourg"
8` [1 - 0] Matias Emilio Delgado
89` [2 - 0] Zdravko Kuzmanovic

"Marseille" 0 - 1 Sankt Peterburgo "Zenit"
51` [0 - 1] Andrey Arshavin

70` Franck Ribery ("Marseille") pašalintas iš aikštės

R.Poškus ("Zenit") žaidė nuo 90 minutės

"Udinese" 0 - 0 Sofijos "Levski"

"Middlesbrough" 1 - 0 "Roma"
12` [1 - 0] Yakubu Ayegbeni (11m.)