"Premier" lygoje - eilinė lyderio pergalė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje vietoje turėjusių įvykti šešių mačų buvo sužaistos tik penkerios rungtynės - "Portsmouth" ir "Arsenal" dvikova nuspręsta atidėti dėl prastų oro sąlygų.

Centrinėje turo dvikova buvo dviejų Liverpulio miesto ekipų derbis - UEFA Čempionų lygos titulą nesėkmingai gynęs "Liverpool" namie priėmė ne patį sėkmingiausią sezoną išgyvenantį "Everton" klubą. Įsimintiname mače pergalę 3-1 šventė šeimininkai.

Iškovoti pergalės "Liverpool" klubui nesutrukdė ir tai, kad 18 minutę iš aikštės už dvi grubias pražangas, už kurias teisėjas skyrė geltonas korteles, buvo pašalintas saugas Stevenas Gerrardas. Net ir likę dešimtyje šeimininkai jau pirmame kėlinyje įsiveržė į priekį, kai kamuolį į savo vartus nukreipė Phillas Nevile`as.

Pačioje antro kėlinio pradžioje persvarą padvigubino Luisas Garcia ir atrodė, kad nugalėtojas yra praktiškai aiškus, nes ir "Everton" sunkiai sekėsi pralaužti tankią "Liverpool" gynybą. Visgi netikėtai 61 minutę ją "mėlyniesiems" pavyko įveikti - po kampinio galva kamuolį į vartus pasiuntė Timas Cahillas. "Everton" strategas Davidas Moyesas, siekdamas stiprinti puolimą, išleido puolėją Andy van der Meyde, bet jau po kelių minučių turėjo gailėtis savo sprendimo - olandas abejotinoje situacijoje už smūgį alkūne buvo išvytas iš aikštės ir abi ekipos liko su dešimt žaidėjų.

Po šio smūgio "Everton" nebeatsigavo, o galutinį tašką šiame mače padėjo saugas Harry Kewellas, puikiu smūgiu iš toli nuginklavęs varžovų vartininką ir dar kartą patvirtinęs, kad "Liverpool" bėdos puolime išsisprendė. Per paskutines 4 rungtynes Rafaelio Benitezo auklėtiniai pelnė net 18 įvarčių.

Kitame mače neabejotinas čempionato lyderis Londono "Chelsea" be didesnio vargo 2-0 įveikė "Man City" ir iškovojo 25 pergalę šį sezoną. Abu įvarčius nugalėtojams 30 ir 33 minutėmis pelnė legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto Didieras Droga, o svečiai rungtynes baigė dešimtyje - aikštę už antrą geltoną kortelę pirmo kėlinio gale buvo priverstas Sylvainas Distinas. Visgi Londono ekipai antroje mačo pusėje persvaros padidinti nepavyko.

Visi šeštadienio rezultatai:

"%c00045" 3 - 1 "%c00051"
45` [1 - 0] P. Neville (į savo vartus)
47` [2 - 0] L. Garcia
61` [2 - 1] T. Cahill
84` [3 - 1] H. Kewell

18` iš aikštės pašalintas S.Gerrard ("Liverpool")
73` iš aikštės pašalintas A.v.d.Meyde ("Everton")

"%c00042" 2 - 0 "%c00054"
30` [1 - 0] D. Drogba
33` [2 - 0] D. Drogba

45` iš aikštės pašalintas S.Distin ("Man City")

"%c00049" 0 - 0 "%c00044"

"%c00260" 0 - 1 "%c00056"
15` [0 - 1] S. Reid

"%c00261" 1 - 2 "%c00248"
45` [1 - 0] L. McCulloch
52` [1 - 1] M. Harewood
90` [1 - 2] N. Reo-Coker