Naujasis „Premier“ lygos sezonas startuos jau rugpjūčio 13 dieną, o tai reiškia, kad iki Anglijos čempionato pradžios liko vos 15 dienų. Nenumaldomai artėjant šioms pirmenybėms, Eurofootball.lt jums pateiks visų dvidešimties „Premier“ lygos ekipų apžvalgą.
Šį kartą bus apžvelgta praėjusį sezoną puikiai pirmąjį ratą sužaidusi, tačiau galiausiai į 15 poziciją „Premier“ lygoje nukritusi „Crystal Palace“ ekipa.
„Crystal Palace“
Istorija:
Komanda įkurta 1905 metais, „Premier“ lygoje rungtyniaus aštuntąjį sezoną. Geriausias finišas šioje lygoje – 10 vieta.
„Premier“ lygoje rungtyniaus ketvirtą sezoną iš eilės.
Praėjusių metų sezonas:
2015-2016 metų „Premier“ lygos startas „Crystal Palace“ klubui buvo puikus – po pirmo rato lygoje jie žengė penktoje vietoje. Visgi, vėliau sekusi trylikos rungtynių be pergalių serija juos buvo nubloškusi net iki 16 pozicijos, o sezono gale kiek atsigavusi ekipa galiausiai liko penkioliktoje pozicijoje.
Pokyčiai po praėjusio sezono:
Po sezono „Crystal Palace“ nusprendė atsikratyti vilčių nepateisinusių žaidėjų – ekipą paliko nedaug žaidę gynėjai Brede`as Hangelandas ir Adrianas Mariappa bei įvarčių beveik nemušę puolėjai Marouane Chamakhas ir Emmanuelis Adebayoras. Kitą puolėją – Dwightą Gayle jie sugebėjo parduoti „Newcastle United“ klubui už 12 milijonų eurų, nepaisant to, jog jis per visą praėjusį sezoną pasižymėjo vos tris kartus.
Šią vasarą klubas jau pasipildė trimis žaidėjais. Bene garsiausias iš jų klubą papildė be jokio transfero mokesčio. Prancūzijos rinktinės vartininkas Steve`as Mandanda iš „Marseille“ į „Premier“ lygą persikėlė pasibaigus jo kontraktui su buvusia ekipa. Kiti du naujokai klubui kainavo nemažas sumas – už 11,7 milijono eurų sumą iš „West Ham United“ buvo įsigytas centro gynėjas Jamesas Tomkinsas, o už 15,6 milijono eurų išpirką klubas pasipildė dešinio krašto saugu Androsu Townsendu. Po šio transfero Townsendas tapo brangiausiu visų laikų „Crystal Palace“ įsigytu žaidėju.
Žaidėjai į kuriuos verta atkreipti dėmesį:
Yohanas Cabaye. Brangiausias praėjusio tarpsezonio komandos pirkinys savo žaidimu praėjusio sezono metu įrodė, jog tokį titulą jis buvo gavęs ne veltui. Cabaye pateko tarp dešimties geriausių lygos žaidėjų tarp atimtus kamuolius ir perimtus perdavimus, o prancūzo indėlis komandos žaidime buvo matomas ir puolime. Saugas buvo vienas iš keturių rezultatyviausių ekipos žaidėjų, o pagal sukurtas progas komandos draugams jis buvo trečias savo komandoje. „Crystal Palace“ saugų linija šią vasarą nepakito, tad klubas ir šį sezoną tikėsis panašaus prancūzo indėlio į komandos žaidimą.
Androsas Townsendas. Sausį pagaliau palikęs progų pastaruoju metu jam beveik nesuteikusią „Tottenham Hotspur“ ekipą, Townsendas prisijungė prie „Newcastle United“ klubo. Sužaidęs vos tryliką mačų krašto saugas ne kartą išsiskyrė savo sėkmingu žaidimu – pelnė keturis įvarčius, atliko du rezultatyvius perdavimus, bei buvo daugiausiai progų ekipos draugams per tuos mačus sukūręs žaidėjas. Nepaisant tokio anglo žaidimo, „Newcastle“ iškrito iš aukščiausios lygos, o Townsendas šį tarpsezonį dar kartą pakeitė komandą. Praėjusį pusmetį demonstruotus blykstelėjimus žaidėjas šį sezoną tikisi paversti stabiliais pasirodymais „Crystal Palace“ gretose. Brangiausio klubo istorijoje pirkinio titulas jį įpareigoja tapti vienu iš pagrindinių šios komandos žaidėjų.
Steve`as Mandanda. Visą savo karjerą gimtinėje praleidęs Mandanda šį tarpsezonį nusprendė palikti „Marseille“ gretas ir išvykti į „Premier“ lygoje rungtyniaujantį „Crystal Palace“ klubą. Vartininkui perkopus 30-metį, amžius turėtų vis labiau atsiliepti didžiausiu žaidėju privalumu laikytam akrobatiškumui ir fizinėms savybėms, tad bus įdomu stebėti, ar prancūzas sugebės prisitaikyti ir išlikti tokiu pačiu efektyviu ginant vartus. „Crystal Palace“ ekipa savo vartininkų sąraše be Mandanda dar turėdama Velso rinktinės vartininką Wayne`ą Hennessey, šioje grandyje tikrai neturėtų susidurti su problemomis.
Komandos stipriosios pusės:
Standartinių situacijų atlikimas. Praėjusį sezoną „Crystal Palace“ iš standartinių situacijų ir vienuolikos metrų baudinių pelnė tiek pat įvarčių, kiek ir pozicinių atakų metu. Nenuostabu, kad jie buvo vieninteliai užfiksavę tokį pasiekimą šioje lygoje. 15 įvarčių iš standartinių padėčių buvo penktas rezultatas lygoje, padėjęs klubui iškovoti ne vieną pergalę, kai komandos pozicinis puolimas strigdavo. Jei kitą sezoną komandai ir toliau nesiseks kurti pozicinių atakų, standartinės situacijos ir vėl turėtų tapti pagrindiniu jų ginklu.
Kova dėl aukštų kamuolių. Ši ekipa praėjusį sezoną buvo viena iš geriausiai dėl aukštų kamuolių kovojusi ekipa, pagal šį rodiklį patekdama tarp penkių geriausių „Premier“ lygos klubų. Visgi, tai praėjusį sezoną neatnešė jiems daug įvarčių smūgiais galva – iš viso komanda taip pasižymėjo vos septynis kartus. Turėdama pranašumą antrąjame aukšte, „Crystal Palace“ kitą sezoną ir vėl turėtų bandyti kabinti aukštus kamuolius, tikėdamasi sėkmės ir įvarčių.
Agresyvus žaidimas. Pernai „Crystal Palace“ išsiskyrė tuo, kad komanda pavojingas varžovų atakas stabdydavo agresyviai, o tai dažniausiai pasibaigdavo jiems prasižengiant. Daugiausiai pražangų praėjusį sezoną lygoje padariusi ekipa atrodė mokanti prasižengti laiku, o per sezoną klube vos du žaidėjai prieš save išvydo raudonas korteles. Net trylika ekipų 2015-2016 metų „Premier“ lygos sezone užsidirbo daugiau pašalinimų iš aikštės, tad panašu, kad „Crystal Palace“ moka tinkamai išnaudoti savo agresyvumą.
Įdomūs faktai apie „Crystal Palace“:
Geriausią savo sezoną aukščiausioje lygoje „Crystal Palace“ sužaidė 1990-1991 metais, kai lygoje liko trečioje pozicijoje. Šis pasiekimas užfiksuotas du metus prieš naujai suformuojant aukščiausią Anglijos lygą ir ją pavadinant „Premier“ lygos vardu;
Praėjusį sezoną ši ekipa buvo labai arti svariausios pergalės klubo istorijoje. „Crystal Palace“ pateko į FA taurės finalą ir 78-ąją minutę įsiveržė į priekį. Visgi, po trijų minučių „Manchester United“ išlygino rezultatą, o pratęsimo metu net ir turėdama vienu žaidėju mažiau sugebėjo iškovoti pergalę;
Svarbiausi titulai, kuriais gali pasigirti „Crystal Palace“ – du antrojo pagal stiprumą Anglijos diviziono nugalėtojų trofėjai;
„Crystal Palace“ ekipa taip pat gali pasigirti ne itin maloniu rekordu – jie yra daugiausiai kartų iš „Premier“ lygos iškritusi komanda. Su šia lyga jie atsisveikino keturis kartus;
Daugiausiai rungtynių klube sužaidęs žaidėjas – Jimas Cannonas, kuris atstovaudamas šiam klubui į aikštę išbėgo 571 kartą. Daugiausiai įvarčių pelnė Peteris Simpsonas, pasižymėjęs 153 kartus.
Tautvydas Sakalauskas