"Barcelona" suklupo sezono starte © Eurofootball.lt
Ambicijų susigrąžinti Ispanijos čempionų titulą neslepiantys "Barcelona" futbolininkai 2007-2008 metų sezoną pradėjo kluptelėjimu. Sekmadienį jie pirmojo "La Ligos" turo rungtynėse svečiuose sužaidė be įvarčių su praėjusio sezono vidutinioku Santandero "Racing" klubu. Tiesa, dar didesnėmis staigmenomis galima laikyti lygos debiutantės "Almeria" triuškinamą pergalę 3-0 svečiuose prieš La Korunijos "Deportivo" bei "Valencia" sutriuškinimą namuose 0-3 rungtynėse su "Villarreal".

Santandere vykusiose rungtynėse "Racing" pirmojo kėlinio pradžioje atrodė pavojingiau ir jau 10 minutę turėjo progą pasižymėti, tačiau argentiniečio Aldo Duschero smūgį atrėmė Victoras Valdesas. Nors vėliau "Barcelona" perėmė iniciatyvą, jiems nepavyko realizuoti susikurtų progų.

Antrojo kėlinio pradžioje puikios progos neišnaudojo Andresas Iniesta, o 68-ą minutę "Barcelona" įgijo kiekybinę persvarą, kadangi vos prieš penkiolika minučių aikštėje pasirodęs lenkas Ebi Smolarekas jau savo debiutinėse rungtynėse išvydo raudoną kortelę už grubią pražangą prieš Ericą Abidalį.

Likus žaisti apie penkias minutes "Barcelona" naujokas Thierry Henry pataikė į virpstą, o baigiantis pagrindiniam laikui "Barcelona" baudos aikštelėje Victoras Valdesas pargriovė Pedro Munitisą - nors šeimininkų sirgaliai reikalavo 11 metrų baudinio jis nebuvo skirtas, o per pridėtinį laiką Katalonijos superklubui nieko sukurti nepavyko.

Tuo tarpu Valensijoje vykusiose rungtynėse šeimininkai turėjo iniciatyvą dvikovos pradžioje, tačiau nesugebėjo išnaudoti savo progų, kol 16 minutę pirmąja proga į priekį išsiveržė "Villarreal", kai po Javi Ventos perdavimo pasižymėjo Jonas Dahlis Tomassonas.

Vėliau "Valencia" neišnaudojo dar kelių progų, o jų situacija komplikavosi pirmojo kėlinio pabaigoje, kai už pražangos simuliavimą baudos aikštelėje antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa.

Antrojo kėlinio viduryje po Carloso Marchenos stumtelėjimo kovoje su Matiasu Fernandezu teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo "Villarreal" debiutantas Giuseppe Rossi. Negana to, netrukus "Valencia" teko žaisti devyniese, kadangi iš karto raudoną kortelę už įžeidžiančias kalbas gavo Joaquinas.

Išnaudoję savo kiekybinį pranašumą vienos atakos metu "Villarreal" žaidėjai atidavė kamuolį laisvam buvusiam Santiago Cazorlai, kuris iš kairiojo baudos aikštelės krašto nesunkiai įmušė trečiąjį svečių įvartį Valensijos regiono derbyje.

Kitose sekmadienio rungtynėse "Mallorca" 3-0 sutriuškino Valensijos "Levante" futbolininkus, po pertraukos į aukščiausiąją lygą grįžę "Valladolid" svečiuose minimalia persvara įveikė "Espanyol", Sevilijos "Betis" svečiuose sužaidė 1-1 su Huelvos "Recreativo", o Bilbao "Athletic" ir Pamplonos "Osasuna" dvikova baigėsi be įvarčių.

Sekmadienio rungtynių statistika

La Korunijos "%c00089" 0 - 3 "%c00351"
19` [0 - 1] Alvaro Sanchez
35` [0 - 2] Fernando Soriano
51` [0 - 3] Albert Crusat

"%c00021" 3 - 0 Valensijos "Levante"
24` [1 - 0] Ariel Ibagaza (11 m.)
56` [2 - 0] Daniel Guiza
72` [3 - 0] Ariel Ibagaza

"%c00039" 0 - 0 Pamplonos "%c00018"

90` iš aikštės pašalintas Aitoras Ocio ("Athletic")

Huelvos "%c00294" 1 - 1 Sevilijos "%c00097"
26` [1 - 0] Florent Sinama-Pongolle
40` [1 - 1] Nano

"%c00005" 0 - 0 "%c00006"

68` iš aikštės pašalintas Ebi Smolarekas ("Racing")

"%c00004" 0 - 3 "%c00086"
16` [0 - 1] Jon Dahl Tomasson
63` [0 - 2] Giuseppe Rossi (11 m.)
74` [0 - 3] Santi Cazorla

40` iš aikštės pašalintas Davidas Villa ("Valencia")
67` iš aikštės pašalintas Joaquinas ("Valencia")

Barselonos "%c00102" 0 - 1 "%c00077"
55` [0 - 1] Joseba Llorente