Olandijoje pergales iškovojo lyderių trejetas © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Olandijos „Eredivisie“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos dar devynerios 25-ojo turo rungtynės. Pergales iškovojo pirmąsias tris vietas čempionate užimančios PSV, „Ajax“ ir „Feyenoord“ ekipos, „Groningen“ privertė pasiduoti „AZ“, o „Heerenveen“ išleido pergalę iš rankų mače su vienu autsaideriu „Heracles“.

Penktadienį pirmieji iš lyderių trejeto į kovą stojo Amsterdamo „Ajax“ klubas, kuries namie priėmė svečius iš Roterdamo „Sparta“. Greitai į svečių vartus pasipylė įvarčių lietus. 14-ąją minutę tolimu smūgiu kamuolį į tinklą pasiuntė gynėjas Johny Heitinga.

Sužaidus pusvalandį į „Sparta“ vartus krito dar du įvarčiai. Varžovų vartininką privertė kapituliuoti taiklūs Klaaso Jano Huntelaaro ir Asmuso Lindgreno smūgiai. 34-ąją minutę Daryllas Robertsas kiek sušvelnino rezultatą.

Vis tik „Ajax“ įvarčių mašina ir toliau veikė nesustodama. Artėjant pirmajame kėliniui prie pabaigos J.Heitinga atliko dublį, o po legionieriaus iš Danijos Kennetho Perezo smūgio 40-ąją minutę rezultatas tapo nepadorus 5-1.

Mačas kiek aprimo bet įvarčiai vėl pasipylė iki rungtynių pabaigos likus žaisti devynias minutes. Dar vieną įvartį į „Sparta“ vartus „įkalė“ K.Perezas, bet netrukus „Ajax“ traukė kamuolį ir iš savo tinklo, kai iš toli tiksliai mušė Marvinas Emnesas.

Šeštadienį čempionato lyderio Eindhoveno PSVlaukė sunkus pasispardymas su Tilburgo „Willem II“ klubu. Tik belikus šešioms minutėms iki mačo pabaigos šeimininkų vartininkas Maikelas Arertsas baudos aikštelėje pažeidė taisykles prieš Ibrahimą Afellay`ų ir arbitro paskirtą 11 metrų baudinį realizavo PSV kapitonas Timmy Simonsas.

„Heerenveen“ klubas išvykoje prarado turėtą persvarą ir turėjo pasidalinti tašku su Almerlo „Heracles“ klubu. Sekmadienį „Groningen“ rezultatu 2-1 nugalėjo Alkmaaro „AZ“ ekipą, kuriai tai buvo jau 12 pralaimėjimas.