Lietuviai užsienyje - E.Jankauskas sėkmingai debiutavo Portugalijoje © Eurofootball.lt
Šią savaitę mes jus vėl supažindiname su lietuvių žaidimu užsienyje. Per paskutines septynias dienas du turai buvo sužaisti Serie B lygoje, taip pat po žiemos pertraukos į aikštę sugrįžo Čekijos ir Šveicarijos futbolininkai, toliau tęsiasi ir Portugalijos čempionatas.

OFICIALIOS RUNGTYNĖS

Italijos "Serie B" lyga

„Brescia“ 1 – 0 „Pisa“
Marius Stankevičius nugalėtojų gretose žaidė visas rungtynes.

„Cesena“ 0 – 0 „Grosseto“
Svečių komandoje Tomas Danilevičius žaidė iki 78-os minutės.

„Messina“ 2 – 1 „Brescia“
Marius Stankevičius žaidė visas rungtynes. Nors ir patyrusi nesėkmę „Brescia“ išlieka šešta Italijos Serie B.

„Rimini“ 2 – 0 „Grosseto“
Tomas Danilevičius žaidė nuo 66-os minutės. Po šio pralaimėjimo lietuvio komanda dalinasi 15-16 vietas.

Šveicarijos „Challenge“ lyga

„Bellinzona“ 2 – 0 „Wil“
Gedimino Paulausko klubas iškovojo pergalę ir išliko lyderiu Šveicarijos antroje pagal pajėgumą lygoje. Lietuvis rungtynėms registruotas nebuvo.

Čekijos "Gambrinus" lyga

Libereco „Slovan“ 1 – 1 Ostravos „Banik“
Tomas Radzinevičius „Slovan“ klubo gretose rungtyniavo iki 58-osios minutės. Po šio mačo „Slovan“ Čekijoje užima dvyliktąją vietą.

Portugalijos „Superlyga“

Leirios „Uniao“ 1 – 2 „Belenenses“
„Belenenses“ komanda, kurioje debiutavo Edgaras Jankauskas, nugalėjo lygos autsaiderį „Uniao“ klubą. Lietuvis rungtyniavo nuo 75-os minutės. Po šios pergalės veterano iš Lietuvos komanda su 29 taškais pakilo į penktąją vietą.

DRAUGIŠKOS RUNGTYNĖS

Lenkija

Andriaus Skerlos Kielcų „Korona“ draugiškose rungtynėse Ispanijoje rezultatu 2-0 nugalėjo CF „Ontinyent“ klubą. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Tuo tarpu Turkijoje stovyklaujantis Mindaugo Pankos Lodzės „Widzew“ praėjusią savaitę rezultatu 1-0 nugalėjo Plovdivo „Lokomotiv“ ekipą iš Bulgarijos. M. Panka žaidė antrąjį kėlinį.

Zabžės „Gornik“, kuriame žaidžia Tadas Papečkys ir Marius Kižys, rezultatu 3-0 sutriuškino Krokuvos „Wisla“ komandą. T. Papečkys rungtyniavo iki 63-ios minutės.

Lietuviškais Lodzės „LKS“ klubas Turkijoje nugalėjo „Dukla“ ekipą iš Slovakijos rezultatu 3-0. Antrąjį įvartį 60-ą minutę „LKS“ klubui pelnė aštuoniolikmetis puolėjas iš Lietuvos Deividas Matulevičius. Jis žaidė visą antrąjį kėlinį. Kitas lietuvis Georgės Freidgeimas žaidė tik pirmojoje rungtynių pusėje.

Vido Alunderio Lubino „Zaglębie“ ekipa trečiadienį žaidė kontrolines rungtynes su Ispanijos antrosios lygos „Pontevedra“ ekipa ir nusileido jai rezultatu 1-2. Lietuvos rinktinės gynėjas žaidė antrąjį kėlinį.

Rumunija

FC „Unirea“ komanda, kurioje žaidžia Giedrius Arlauskis, draugiškose rungtynėse nugalėjo antrojoje Rumunijos lygoje žaidžiančią FC „Botosani ekipą 4-1. Lietuvis saugojo vartus visą mačą.

Rusija

Turkijoje stovyklaujantis Maskvos srities „Saturn“, kurio gretose žaidžia lietuvis Edgaras Česnauskis, šeštadienį žaidė draugiškas rungtynes su „Snagov“ klubu iš Rumunijos. „Saturn“ nugalėjo 3-1, o vieną iš trijų įvarčių pelnė lietuvis Edgaras Česnauskis. Jis pasižymėjo 51-ąją minutę, o rungtyniavo iki 61-os.