UEFA taurėje liko vienintelis ispanų klubas © Eurofootball.lt
UEFA taurės turnyre ketvirtadienį sužaidus atsakomąsias šešioliktfinalio dvikovas paaiškėjo 16 komandų, toliau tęsiančių kovas dėl antrojo pagal prestižą Europos futbolo prizo aštuntfinaliuose. Juose nebebus "lietuviškų" komandų bei po nesėkmių pirmuose mačuose nesugebėjusių atsitiesti dviejų Ispanijos klubų, tuo tarpu visos Anglijos, keturios iš penkių Vokietijos, dvi iš trijų Portugalijos ekipų tęsia kovas kartu su prancūzų, belgų, škotų, olandų, rusų ir italų vienuolikėmis.

Didžiausia šešioliktfinalio staigmena tapo vienas Anglijos čempionato autsaiderių "Bolton", kuriam pavyko išlaikyti namuose įgyta persvarą ir po lygiųjų išvykoje iš turnyro eliminuoti ketvirtą vietą Ispanijoje užimantį Madrido "Atletico".

Gana netikėtai suklupo ir dar viena Ispanijos komanda "Villarreal", kuri mačo pabaigoje palaužė devyniese žaidusius Sankt Peterburgo "Zenit" futbolininkus, tačiau buvo priversta pasitraukti iš UEFA taurės dėl namuose praleisto įvarčio. Ispanų garbę apgynė tik "Getafe", savo aikštėje įtikinama persvara nugalėjusi Atėnų "AEK" klubą.

Netoli sensacijos buvo Igno Deduros "Spartak" klubas, Maskvoje pristigęs vieno įvarčio iki bendro santykio išlyginimo susitikime su "Marseille" - Rusijos vicečempionai laimėjo 2-0, bet buvo patyrę nesėkmę 0-3 pirmajame mače Prancūzijoje. "Spartak" gretose I.Dedura išbėgo į aikštę 88 minutę.

Bene įspūdingiausią dienos pergalę iškovojo Leverkuzeno "Bayer', net 5-1 sutriuškinęs turkų Stambulo "Galatasaray". Vienas turnyro favoritų Miuncheno "Bayern" tokia pačia persvara įveikė škotų "Aberdeen", o LIverpulio "Everton" nepasigailėjo Bergeno "Brann" ekipos ir sutrypė oponentus rezultatu 6-1.

Itin atkaklus ir nervingas mačas vyko Prancūzijos Bordo mieste, kur vietos komanda susigrūmė su Briuselio "Anderlecht" - šeimininkams rungtynių arbitras parodė dvi raudonas korteles, o be to iš viso per susitikimą išdalino dar 11 geltonų kortelių. Mačui pasibaigus lygiosiomis 1-1 tarpusavio dvikovą laimėjo savo aikštėje nugalėjęs "Anderlecht".

Tikra drama užfiksuota Niurnberge, kur šeimininkai "Nurnberg" futbolininkai rungtynėse su Lisabonos "Benfica" po poros įvarčių antrojo kėlinio viduryje iki pat pagrindinio laiko pabaigos praktiškai turėjo kelialapį į aštuntfinalį savo rankose, bet per dvi pridėtinio laiko minutes leido varžovams išlyginti skirtumą ir žengti tolyn.

Tarp patekusių į aštuntfinalį taip pat buvo be didesnio vargo atsakomosiose rungtynėse turėtą pranašumą išlaikę vokiečių "Hamburger" ir Brėmeno "Werder", portugalų Lisabonos "Sporting", italų "Fiorentina", olandų Eindhoveno "PSV", rungtynėms su Atėnų "Panathinaikos" išvykoje einant į pabaigą lemiamą įvartį įmušęs Glazgo "Rangers", ir čekų Prahos "Slavia" spaudimą mačo pabaigoje atlaikęs Londono "Tottenham".

UEFA taurės aštuntfinalio varžybos, kurių burtai buvo ištraukti jau anksčiau, bus žaidžiamos kovo 6 ir 12-13 dienomis. Turnyro finalas gegužės 14 dieną vyks Mančesteryje.

UEFA taurės šešioliktfinalio atsakomųjų rungtynių rezultatai
(Paryškintos komandos pateko į aštuntfinalį)

Leverkuzeno "Bayer" (Vokietija) 5 – 1 Stambulo "Galatasaray" (Turkija)
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 5-1)
12' [1 - 0] Sergej Barbarez
13' [2 - 0] Stefan Kiessling
22' [3 - 0] Sergej Barbarez
55' [4 - 0] Karim Haggui
61' [5 - 0] Bernd Schneider (11m.)
87' [5 - 1] Ahmed Barusso (11m.)

"Hamburger" (Vokietija) 0 - 0 "Zurich" (Šveicarija)
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 3-1)

Maskvos "Spartak" (Rusija) 2 - 0 "Marseille" (Prancūzija)
(Pirmos rungtynės 0-3, bendras rezultatas 2-3)
39' [1 - 0] Alexandr Pavlenko
85' [2 - 0] Roman Pavlyuchenko

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) 1 - 1 Glazgo "Rangers" (Škotija)
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 1-1)
12' [1 - 0] Giannis Goumas
81' [1 - 1] Nacho Novo

Miuncheno "Bayern" (Vokietija) 5 - 1 "Aberdeen" (Škotija)
(Pirmos rungtynės 2-2, bendras rezultatas 7-3)
12' [1 - 0] Lucio
36' [2 - 0] Daniel Van Buyten
71' [3 - 0] Lukas Podolski
77' [4 - 0] Lukas Podolski
83' [4 - 1] Steve Lovell
85' [5 - 1] Mark Van Bommel

"Bordeaux" (Prancūzija) 1 - 1 Briuselio "Anderlecht" (Belgija)
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 2-3)
33' [0 - 1] Thomas Chatelle
70' [1 - 1] Fernando Ezequiel Cavenaghi

72' Benoit Tremoulinas, 87' Matthieu Chalmé (abu "Bordeaux") pašalinti iš aikštės

"Helsingborg" (Švedija) 1 – 2 Eindhoveno "PSV" (Olandija)
(Pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 1-4)
47' [0 - 1] Otman Bakkal
65' [0 - 2] Danko Lazovic
82' [1 - 2] Leandro Castan

"Getafe" (Ispanija) 3 - 0 Atėnų "AEK" (Graikija)
(Pirmos rungtynės 1-1, bendras rezultatas 4-1)
45' [1 - 0] Esteban Granero
83' [2 - 0] Cosmin Contra (11m.)
84' [3 - 0] Braulio

"Villarreal" (Ispanija) 2 - 1 Sankt Peterburgo "Zenit" (Rusija)
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-2)
31' [0 - 1] Pavel Pogrebnyak
75' [1 - 1] Guillermo Franco
90' [2 - 1] Jon Dahl Tomasson

47' Roman Shirokov, 82' Radek Šírl (abu "Zenit") pašalinti iš aikštės

"Fiorentina" (Italija) 2 – 1Trondheimo "Rosenborg" (Norvegija)
(Pirmos rungtynės 1-0, bendras rezultatas 3-1)
38' [1 - 0] Fabio Liverani
80' [2 - 0] Daniele Cacia
88' [2 - 1] Youssouf Kone

Londono "Tottenham" (Anglija) 1 - 1 Prahos "Slavia" (Čekija)
(Pirmos rungtynės 2-1, bendras rezultatas 3-2)
7' [1 - 0] Jamie O'Hara
51' [1 - 1] Matej Krajcik

Madrido "Atletico" (Ispanija) 0 - 0 "Bolton" (Anglija)
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 0-1)

Liverpulio "Everton" (Anglija) 6 - 1 Bergeno "Brann" (Norvegija)
(Pirmos rungtynės 2-0, bendras rezultatas 8-1)
36' [1 - 0] Aiyegbeni Yakubu
41' [2 - 0] Andrew Johnson
54' [3 - 0] Aiyegbeni Yakubu
60' [3 - 1] Petter Vaagen Moen
70' [4 - 1] Mikel Arteta
71' [5 - 1] Aiyegbeni Yakubu
90' [6 - 1] Andrew Johnson

"Basel" (Šveicarija) 0 - 3 Lisabonos "Sporting" (Portugalija)
(Pirmos rungtynės 0-2, bendras rezultatas 0-5)
2' [0 - 1] Bruno Pereirinha
41' [0 - 2] Liedson
51' [0 - 3] Liedson

"Nurnberg" (Vokietija) 2 - 2 Lisabonos "Benfica" (Portugalija)
(Pirmos rungtynės 0-1, bendras rezultatas 2-3)
59' [1 - 0] Angelos Charisteas
66' [2 - 0] Ivan Saenko
90' [2 - 1] Oscar Cardozo
90+2' [2 - 2] Angel Fabian Di Maria

"Braga" (Portugalija) 0 - 1 Brėmeno "Werder" (Vokietija)
(Pirmos rungtynės 0-3, bendras rezultatas 0-4)
78' [0 - 1] Ivan Klasnic