"Hearts" nesugebėjo rimčiau pasipriešinti "Rangers" © Eurofootball.lt
Triuškinančią nesėkmę Škotijos čempionate vėlyvą trečiadienio vakarą patyrė 'lietuviškasis' Edinburgo "Hearts" klubas, savo aikštėje turėjęs pripažinti Glazgo "Rangers" pranašumą.

Šiame mače rungtyniavo keturi lietuviai - startinėje sudėtyje pasirodžiusį Deividą Česnauskį po didžiosios pertraukos pakeitė Saulius Mikoliūnas, Audrius Kšanavičius 54 minutę pasirodė vietoj Jose Goncalveso, o Eggerto Jonssono vietą dar po dešimties minučių užėmė Marius Žaliūkas.

Saugas Kęstutis Ivaškevičius rungtynes praleido ant atsarginių suolelio.

Edinburgo komandai šioje dvikovoje nebe padėjo rezultatyviausias puolėjas Andrius Velička, išvykęs rungtyniauti į Norvegiją.

Edinburgo "%c00219" 0 - 4 Glazgo "%c00121"
25' [0 - 1] Jean-Claude Darcheville
44' [0 - 2] Jean-Claude Darcheville
53' [0 - 3] Nacho Novo
70' [0 - 4] Nacho Novo

"Hearts" sudėtis: S.Banks; R.Neilson, C.Karipidis, C.Berra, J.Goncalves (54' A.Kšanavičius); D.Česnauskis (46' S.Mikoliūnas), E.Jonsson (64' M.Žaliūkas), R.Palazuelos, L.Wallace; C.Nade, C.Elliot

Nuo pat rungtynių pradžios dominavo "Rangers" futbolininkai ir "Hearts" vartininkui Steve'ui Banksui teko atremti pavojingą Steveno Naismitho smūgį galva po Barry Fergusono pakelto kampinio. Į priekį svečiai įsiveržė antroje pirmojo kėlinio pusėje, kuomet po to paties B.Fergusono aukšto perdavimo tiksliu smūgiu pažeme kamuolį į tinklą nukreipė J.C.Darcheville'is.

Tuo tarpu šeimininkai varžovų vartams praktiškai negrasino. Bene pirmąjį įsimintinesnį epizodą žiūrovai išvydo 37 minutę, bet Calumo Ellioto smūgis praskriejo virš vartų.

Prieš pat didžiąją pertrauką pirmenybių lyderiai išnaudojo grubią "Hearts" gynybos klaidą - po kampinio antrą kartą pasižymėjo puolėjas iš Prancūzijos J.C.Darcheville'is.

Situacija šeimininkams dar labiau komplikavosi 53 minutę, kai estafetę iš pirmųjų įvarčio autoriaus perėmė Nacho Novo, po Charlie Adamo perdavimo iš krašto nukreipęs kamuolį į vartų tinklą iš arti.

Atrodė, jog Edinburgo komandos gynyba subyra kone kiekvienos varžovų atakos metu, todėl ketvirtasis įvartis toli gražu nebuvo staigmena - antrą kartą S.Banksui vilčių nepaliko N.Novo.

Po šio smūgio nemaža dalis "Hearts" aistruolių patraukė išėjimo link, o "Rangers" ir toliau atakavo, bet kelių dėkingų progų pasižymėti išnaudoti nesugebėjo.

Kiti trečiadienio rezultatai:

"%c00224" 1 - 1 "%c00230"
28' [1 - 0] Alexander Diamond
83' [1 - 1] Darren Smith

Glazgo "%c00119" 2 - 1 "%c00227"
45' [1 - 0] Scott McDonald
61' [2 - 0] Georgios Samaras
70' [2 - 1] Marius Niculae

"%c00226" 1 - 1 Paislio "%c00298"
69' [1 - 0] Sean Dillon
88' [1 - 1] Andy Dorman

"%c00259" 0 - 2 "%c00192"
12' [0 - 1] Jack Ross (į savo vartus)
52' [0 - 2] John Rankin

"%c00343" 4 - 2 "%c00228"
27' [1 - 0] Nicky Deverdics
39' [2 - 0] Rhys Meynell
44' [3 - 0] Craig Barr
59' [4 - 0] Michael Buscher
72' [4 - 1] Simon Ford
83' [4 - 2] Willie Gibson