Atkrintamosiose varžybose liko septynios vietos © Eurofootball.lt
Trečiadienį Europos stadionuose sužaistos penktojo UEFA Čempionų lygos turo antrosios dienos susitikimai. Prie užsitikrinusių vietą aštuntfinalyje prisijungė trys klubai - Eindhoveno "PSV", "Milan" ir "Barcelona", o su turnyru atsisveikino Glazgo "Celtic", "Shakhtar" ir "Rosenborg" ekipos. Taigi dar liko septynios vietos, dėl kurių paskutiniame ture susigrums trylika komandų.

Turnyrinės lentelės

E grupė

"%c00128" 1 - 1 "%c00148"
8` [1 - 0] Andre Ooijer
31` [1 - 1] Thierry Henry

65' Lauren, 78' P.Vieira (abu - "Arsenal") pašalinti iš aikštės

"%c00217" 2 - 2 "%c00133"
16` [0 - 1] Michael Konstantinou
68` [1 - 1] Thorstein Helstad
71` [1 - 2] Rudolf Skacel
76` [2 - 2] Thorstein Helstad

Grupėje prieš turą pirmavęs "PSV" žinojo, kad jam užtenka sužaisti ne prasčiau už "Panathinaikos", ir jie tai padarė. Nors "PSV" ir neįveikė devyniese likusių "Arsenal" futbolininkų, jiems to pakako, kad po devynių bandymų pirmą kartą patektų į atkrintamąsias varžybas, nes "Panathinaikos" ekipai Trondheime nepavyko įveikti vietos "Rosenborg".

Šeštame ture Graikijos čempionas turės laimėti prieš "PSV" ir tikėtis "Arsenal" lygiųjų arba pralaimėjimo mače su viltis praradusiu "Rosenborg". Savo ruožtu anglams užteks pergalės namų aikštėje.

F grupė

"%c00062" 4 - 0 "%c00145"
52` [1 - 0] Kaka
53` [2 - 0] Hernan Crespo
85` [3 - 0] Hernan Crespo
90` [4 - 0] Kaka

"%c00006" 1 - 1 "%c00119"
24` [1 - 0] Samuel Eto`o
45` [1 - 1] John Hartson

Abiems lyderiams vietos aštuntfinalyje užsitikrinimui reikėjo tik lygiųjų, tačiau "Milan" iškovojo didžiausią dienos laimėjimą, namuose sutriuškindamas Donecko "Shakhtar" klubą. Tuo tarpu "Barca" ilgą laiką dominavo rungtynėse prieš "Celtic", bet praleido apmaudų įvartį ir turi tenkintis lygiosiomis.

Paskutiniame ture "Milan" užteks sužaisti lygiosiomis su trečioje vietoje esančiu "Celtic" ir bus iškovota pirmoji pozicija. Tuo tarpu "Shakhtar" norėdamas iškovoti kelialapį į UEFA taurę turės mače prieš "Barcelona" uždirbti daugiau taškų nei "Celtic" gaus Glazge.

G grupė

"%c00126" 1 - 2 "%c00004"
19` [0 - 1] Bernardo Corradi
24` [1 - 1] Christian Wilhelmsson
48` [1 - 2] Marco Di Vaio

"%c00016" 1 - 1 "%c00037"
49` [1 - 0] Valerien Ismael (11m.)
55` [1 - 1] Obafemi Martins

Viltis išlikti lygoje išsaugojo Ispanijos čempionė "Valencia", iškovojusi labai svarbią pergalę išvykoje prieš visus pralaimėjimus iki šiol patyrusį "Anderlecht". Toliau jau patekęs "Inter" sutrukdė tą patį padaryti "Werder" ekipai ir su ja sužaidė lygiosiomis.

"Valencia" sumažino atsilikimą nuo "Werder" iki trijų taškų, ir paskutinėse rungtynėse turės Vokietijos čempionus įveikti 1-0 arba dviejų įvarčių skirtumu, nes kitu atveju bus eliminuota iš turnyro.

H grupė

"%c00072" 0 - 1 "%c00109"
28` [0 - 1] Benni McCarthy

35' S.Ignashevich neišnaudojo 11 metrų baudinio

"%c00042" 0 - 0 "%c00023"

Tik vienas įvartis buvo įmuštas H grupėje, ir jį Maskvoje rungtynėse prieš "CSKA" pelnė Benis McCarthis. Deivido Šembero komanda galėjo išlyginti rezultatą, tačiau antrą kartą iš eilės neišnaudojo 11 metrų baudinio. Kadangi "Chelsea" prarado pirmuosius taškus, sužaidęs taikiai su "PSG", Paryžiaus ekipa turi vienodai taškų su nugalėtojų titulą ginančiu "Porto" ir vienu daugiau už maskviečius.

Tad už dviejų savaičių dėl vienintelės likusio kelialapio į aštuntfinalį kausis visos trys komandos. "Porto" būtinai reikia pergalės prieš "Chelsea", be to jie turi tikėtis, kad "PSG" namie nenugalės "CSKA" komandos. Rusams reikia ne tik nugalėti prancūzus, bet ir laukti "Porto" nesekmės ar lygiųjų.