Grandų mūšyje "Barcelona" įveikė "Milan", "Chelsea" pralaimėjo ir Vokietijoje (VISŲ MAČŲ VIDEO) © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygoje trečiadienį sužaistos aštuonerios V turo rungtynės.

Dėl vietų atkrintamosiose varžybose gali būti ramios Londono "Arsenal", pirmą istorijoje tiek toli nužengusi Nikosijos APOEL, "Barcelona", "Milan" komandos.

Galimybes prasimušti į aštuntfinalį susikomplikavo dar vienas Anglijos klubas - Londono "Chelsea" išvykoje 1-2 pralaimėjo Lėverkuzeno "Bayer".

Britams pergalė būtų užtikrinusi vietą kitame etape ir atrodė, kad to link yra žengiama: 48 minutę kamuolį į tinklą pasiuntė Didier Drogba.

Visgi po keitimo aikštėje 72 minutę pasirodęs Erenas Derdiyokas jau po kelių sekundžių atstatė pusiausvyrą, o Manuelis Friedrichas galva per teisėjo pridėtą laiką išplėšė pergalę.

Kitame mače "Valencia" namie net 7-0 sutriuškino Genko "Racing". Ispanams, kurių gretose tris įvarčius pelnė puolėjas Roberto Soldado, pritrūko vos vieno tikslaus smūgio iki rekordinės pergalės lygos istorijoje pakartojimo. 2007 metais "Liverpool" sutraiškė Stambulo "Besiktas" net 8-0.

Paskutiniame ture "Chelsea" namie turės įveikti būtent "Valencia".

Bene didžiausią susidomėjimą kėlusiame grandų mūšyje "Barcelona" Milane 3-2 įveikė vietos "Milan".

Markas van Bommelis pasiuntė kamuolį į savų vartų tinklą, suteikdamas katalonams pranašumą, bet Zlatanas Ibrahimovičius atstatė pusiausvyrą.

Į tai "Barcelona" atsakė Lionelio Messi realizuotu 11 metrų baudiniu, o Kevino Prince'o Boatengo įvartį, kuris buvo vėl išlyginęs rezultatą, niekais pavertė Xavi.

Tęsiasi įspūdingas Nikosijos APOEL žygis - kuklus Kipro klubas išvykoje sužaidė lygiosiomis 0-0 su Sankt Peterburgo "Zenit" bei užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Rusai dominavo šiame mače ir į varžovų vartus smūgiavo 23 kartus, tačiau tai nepadėjo pasiekti pergalės. Aktyvūs buvo ir aistruoliai: teisėjui net dukart teko stabdyti rungtynes dėl į aikštę skriejusių pirotechninių priemonių ir dūminių bombų.

E grupė:

Lėverkuzeno "Bayer" 2 - 1 Londono "Chelsea"
49' [0 - 1] D.Drogba
73' [1 - 1] E.Derdiyok
90' [2 - 1] M.Friedrich

"Valencia" 7 - 0 Genko "Racing"
10' [1 - 0] Jonas
13' [2 - 0] R.Soldado
36' [3 - 0] R.Soldado
40' [4 - 0] R.Soldado
68' [5 - 0] P.Hernandez
70' [6 - 0] A.Duriz
81' [7 - 0] T.Costa

(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. "Bayer" 5 3 0 2 7-7 9
2. "Chelsea" 5 2 2 1 10-4 8
3. "Valencia" 5 2 2 1 12-4 8
4. "Genk" 5 0 2 3 1-15 2

F grupė:

Londono "Arsenal" 2 - 1 Dortmundo "Borussia"
49' [1 - 0] R.van Persie
82' [2 - 0] R.van Persie
90' [2 - 1] S.Kagawa

"Marseille" 0 - 1 Pirėjo "Olympiakos"
82' [0 - 1] G.Fetfatzidis

1. "Arsenal" 5 3 2 0 6-3 11
2. "Marseille" 5 2 1 2 4-2 7
3. "Olympiakos" 5 2 1 2 4-7 6
4. "Borussia" 5 1 1 3 4-9 4

G grupė:

Donetsko "Shakhtar" 0 - 2 "Porto"
79' [0 - 1] Hulk
90' [0 - 2] R.Rat (į savus vartus)

"Milan" 2 - 3 "Barcelona"
14' [0 - 1] M.van Bommel (į savus vartus)
20' [1 - 1] Z.Ibrahimovic
31' [1 - 2] L.Messi (iš 11 m. baudinio)
54' [2 - 2] K.Boateng
63' [2 - 3] Xavi

Barysovo BATE 0 - 1 Pilzeno "Viktoria"
42' [0 - 1] M.Bakos

1. "Barcelona" 5 4 1 0 16-4 13
2. "Milan" 5 2 2 1 9-6 8
3. "Viktoria" 5 1 1 3 2-9 4
4. BATE 5 0 2 3 2-10 2