Geriausias 2011 metų treneris - Mourinho ir Fergusoną aplenkęs Guardiola © Eurofootball.lt
Tarptautinės futbolo istorijos ir statistikos federacijos (IFFHS) surengtuose geriausio 2011 metų trenerio rinkimuose triumfavo Josepas Guardiola.

Vyriausiasis "Barcelona" strategas iš viso surinko 201 tašką ir ryškia persvara aplenkė antrą vietą užėmusį Madrido "Real" vairininką Jose Mourinho, kurio sąskaitoje - 112 taškų, rašo fcbarcelona.lt.

Ketvirtą sezoną Katalonijos klubą treniruojantis J. Guardiola 2011-aisiais su savo auklėtiniais vėl šlavė trofėjus. Pernai "Barcelona" laimėjo Ispanijos nacionalines pirmenybes, triumfavo UEFA Čempionų lygoje, pergales šventė Ispanijos bei Europos supertaurės varžybose, o gruodžio mėnesį antrą kartą per savo istoriją tapo Pasaulio klubų čempionato nugalėtoja.

Trečioji vieta atiteko ilgamečiam "Manchester United" strategui Alexui Fergusonui, neseniai šventusiam du jubiliejus - 25-erių metų darbo su Anglijos klubu ir 70-ąjį savo gimtadienį.

Įdomu, kad tarp geriausiųjų pateko ir abiejų klubų, su kuriais "Barcelona" žaidė Pasaulio klubų čempionate, treneriai. San Paulo "Santos" vairininkas Muricy Ramalho užėmė 6 vietą, o Dohos "Al-Sadd" treniruojantis urugvajietis Jorge Danielis Fossati pasidalino 9-11 su dar dviem strategais.