Istoriniame trileryje - neįtikėtinas "Man City" triumfas (FOTO, VISŲ MAČŲ VIDEO) © Eurofootball.lt
2011-2012 metų Anglijos "Premier" lygos sezono paskutinis turas įeis į šalies futbolo istoriją. Nepamirštamame trileryje prestižinį trofėjų iškovojo "Man City" klubas, dviejų įvarčių per teisėjo pridėtą laiką dėka įveikęs 3-2 įveikęs Londono "Queens Park Rangers" ir pranokęs antroje vietoje likusį "Man Utd".

Titulą gynę Sero Alekso Fergusono auklėtiniai išvykoje 1-0 palaužė "Sunderland" ir surinko tiek pat taškų, kiek "Man City", tačiau liko už varžovų nugarų dėl blogesnio įvarčių santykio.

Atrodė, kad "Man City" išleis trofėjų iš rankų, mat "Man Utd" sėkmingai atliko savo užduotį ir Sunderlende pirmavo kone visą mačą, o Roberto Mancini komanda teisėjo pridėtą laiką pradėjo sensacingai atsilikdama 1-2.

Nepaisant to, čempionai pademonstravo charakterį: iš pradžių po kampinio rezultatą galva išlygino Edinas Dzeko, o paskutines atakos metu kamuolį į tinklą sprogstančiame stadione pasiuntė Sergio Aguero.

Į UEFA Čempionų lygą taip pat prasimušė trečią vietą išsaugojęs Londono "Arsenal", kuris po sunkios kovos 3-2 įveikė "West Bromwich". Ketvirtą poziciją užėmė Londono "Tottenham", bet šiai sostinės ekipai dar reikės laukti Čempionų lygos finalo rezultato: Londono "Chelsea" pergalė prieš Miuncheno "Bayern" atimtų "Tottenham" kelialapį į prestižiškiausią turnyrą ir paliktų tik su vieta Europos lygos turnyre.

"Chelsea" liko tik šeštoje vietoje, praleidęs į priekį "Newcastle". "Šarkos" ilgą laiką kovėsi dėl pozicijos pirmajame ketverte, bet paskutiniame ture 1-3 nusileido Liverpulio "Everton" ir liko už Čempionų lygos kelialapių ribų.

Ant septinto laiptelio žengė Liverpulio "Everton", palikęs už nugaros itin kuklią aštuntą vietą užėmusį kitą miesto klubą "Liverpool".

Nesėkmė nesukliudė ant ribos balansavusiam "Queens Park Rangers" išsaugoti vietą aukščiausioje lygoje, mat į žemesnįjį divizioną iškrito "Stoke" įveikti nesugebėjęs "Bolton", taip pat "Blackburn" ir vilčių jau anksčiau netekęs "Wolverhampton".

"Man City" 3 - 2 Londono "Queens Park Rangers"
39' [1 - 0] P.Zabaleta
48' [1 - 1] D.Cisse
66' [1 - 2] J.Mackie
90' [2 - 2] E.Dzeko
90' [3 - 2] S.Aguero

55' iš aikštės pašalintas J.Barton (QPR)

Vaizdai iš mačo:

"Man City" apdovanojimas:

Išsami analizė:

"Sunderland" 0 - 1 "Man Utd"
20' [0 - 1] W.Rooney

"West Bromwich" 2 - 3 Londono "Arsenal"
4' [0 - 1] Y.Benayoun
12' [1 - 1] S.Long
15' [2 - 1] G.Dorrans
30' [2 - 2] A.Santos
55' [2 - 3] L.Koscielny

Londono "Chelsea" 2 - 1 "Blackburn"
31' [1 - 0] J.Terry
34' [2 - 0] R.Meireles
60' [2 - 1] Yakubu

Liverpulio "Everton" 3 - 1 "Newcastle"
16' [1 - 0] S.Pienaar
27' [2 - 0] N.Jelavic
65' [3 - 0] J.Heitinga
73' [3 - 1] T.Hibbert (į savus vartus)

90' iš aikštės pašalintas T.Cahill ("Everton")

"Norwich" 2 - 0 Birmingemo "Aston Villa"
8' [1 - 0] G.Holt
21' [2 - 0] S.Jackson

"Stoke" 2 - 2 "Bolton"
13' [1 - 0] J.Walters
40' [1 - 1] M.Davies
45' [1 - 2] K.Davies
79' [2 - 2] J.Walters (iš 11 m. baudinio)

"Swansea" 1 - 0 "Liverpool"
86' [1 - 0] D.Graham

Londono "Tottenham" 2 - 0 Londono "Fulham"
2' [1 - 0] E.Adebayor
63' [2 - 0] J.Defoe

"Wigan" 3 - 2 "Wolverhampton"
9' [0 - 1] M.Jarvis
12' [1 - 1] F.DI Santo
14' [2 - 1] E.Boyce
79' [3 - 1] E.Boyce
86' [3 - 2] S.Fletcher

Turnyrinė lentelė

[table=7][/table]
Į Čempionų lygą pateko: "Man City", "Man Utd", "Arsenal";
Atrankos į Čempionų lygą turnyre žais: "Tottenham" (jei "Chelsea" nelaimės Čempionų lygos)
Į UEFA Europos lygą pateko: "Newcastle"
Į žemesniąją lygą iškrito: "Bolton", "Blackburn", "Wolverhampton"
Į "Premier" lygą kitam sezonui prasimušė: "Reading", "Southampton", "West Ham" arba "Blackpool"