"Žalgiris" nugalėjo dzūkus ir priartėjo prie lyderių (lentelė) © Eurofootball.lt
Rezultatyviose „General Financing A lygos“ XVIII turo rungtynėse VMFD „Žalgiris“ po atkaklios kovos rezultatu 1:3 nugalėjo Alytaus „Dainavą“ ir iškovojo labai svarbią pergalę.

Žalgiriečiams pirmąjį įvartį 24 minutę pelnė po ilgos pertraukos pasižymėjęs puolėjas Calumas Elliotas. Antrojo kėlinio pradžioje, 52 minutę, pranašumą tiksliu smūgiu galva padvigubino Paulius Janušauskas. Prabėgus penkioms minutėms „Dainavos“ deficitą sušvelnino Lukas Kochanauskas, tačiau rungtynių pabaigoje po keitimo aikštėje pasirodęs Mantas Kuklys pelnė trečiąjį įvartį ir įtvirtino svečių pergalę.

Rungtynės prasidėjo tolimu žalgiriečių saugo Tomislavo Peko smūgiu, kurį užtikrintai atrėmė „Dainavos“ vartininkas Aurimas Dubickas. Svečiai nuo pat susitikimo pradžios stengėsi perimti kamuolio kontrolę, tačiau jiems tai pavyko įgyvendinti tik penketai minučių. Nors „Dainava“ ir sugebėjo pristabdyti savo priešininkus, jai pačiai puolime sekėsi itin sunkiai.

Aikštės šeimininkai neretai kėlė kampinius ir atliko baudos smūgius, tačiau tai didesnės naudos jiems neatnešė. Kėliniui įpusėjus 22 minutę Calumas Elliotas sukūrė pirmą labai pavojingą progą. Puolėjas suklaidino jį dengusį gynėją ir niekieno netrukdomas smūgiavo iš baudos aikštelės, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia vartų skersinio. Po kelių akimirkų, 24 minutę, vienas rezultatyviausių „General Financing A lygos“ žaidėjų buvo žymiai tikslesnis.

Laiku nuo varžovų atitrūkęs žalgirietis iš komandos draugo gavo tikslų perdavimą ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į „Dainavos“ vartų tinklą. Alytiškiai po praleisto įvarčio nesutriko. Jie ir toliau ieškojo kelių „Žalgirio“ ekipos vartų link, tačiau visus jų pavojingesnius išpuolius sėkmingai nutraukdavo žalgiriečių gynėjai arba vartininkas Armantas Vitkauskas. Kėlinio pabaigoje abi komandos apsikeitė keliais pavojingais smūgiais ir grubokomis pražangomis.

Antrąją rungtynių pusę žymiai sėkmingiau pradėję „Žalgirio“ futbolininkai savo pranašumą padvigubino jau 52 minutę, kuomet Paulius Janušauskas tolimu, precizišku smūgiu galva pasiuntė kamuolį į varžovų vartų kairįjį kampą. Savo aikštėje žaidusi „Dainava“ nepalūžo net ir po patirto antrojo nokdauno.

Dzūkų pastangos puolime 57 minutę buvo vainikuotos įvarčiu. Kontratakos metu vienas prieš žalgiriečių vartininką atsidūręs Arsenijus Buinickis stipriai smūgiavo kamuolį, tačiau jį atrėmė Armantas Vitkauskas. Atakoje taip pat dalyvavęs Lukas Kochanauskas pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir pasiuntė jį į niekieno nesaugomus vartus. Šis epizodas „Dainavos“ futbolininkams suteikė dar daugiau jėgų. Perėmę iniciatyvą Alytiškiai rezgė vieną ataką po kitos, tačiau jiems niekaip nepavykdavo nuginkluoti patikimai visų rungtynių metu vartus saugojusio žalgiriečių vartininko. Kantriai žaidę svečiai savo progos sulaukė jau per pridėtą laiką. Tomislavas Pekas aštriai prasiveržęs pro kairįjį aikštės kraštą perdavė kamuolį baudos aikštelėje atsidengusiam Mantui Kukliui, kurį pastarasis sėkmingai susistabdė ir užtikrintai pasiuntė į Aurimo Dubicko ginamus vartus.

"Dainava" 1 - 3 "Žalgiris"

25' [0 - 1] C. Elliot
52' [0 - 2] P. Janušauskas
57' [1 - 2] L. Kochanauskas
90' [1 - 3] M. Kuklys