"Mallorca" "išsiropštė" iš iškritimo zonos © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistose priešpaskutiniojo, 37-ojo, Ispanijos čempionato ("La Liga") turo rungtynėse netrūko intrigos. Nors čempionai išaiškėjo jau praėjusiame ture, šiame ture vyko labai aštri ir atkakli kova dėl išlikimo aukščiausiame Ispanijos divizione: įspūdingai La Korunijoje 3-0 sutriuškinusi vietos "Deportivo" Hectoro Cupero vadovaujama "Mallorca" pirmą kartą per aštuonis mėnesius "išsiropštė" iš pavojingos zonos.

"Mallorca" gretose įspūdingą formą demonstravo japonas Yoshito Okubo, atlikęs du rezultatyvius perdavimus ir pats įmušęs trečiąjį įvartį.

Įspūdinga salų futbolininkų forma (lygiosios su "Valencia" ir "Osasuna" bei pergalės prieš Bilbao "Athletic" ir Barselonos "Espanyol") bei Valensijos "Levante" nesėkmės padėjo "Mallorca" pakilti į 17-ą vietą, kurią užėmusi ekipa išlieka aukščiausioje lygoje. "Mallorca" kitame ture namie susitiks su "Betis", o "Levante" - svečiuose žais su "Villarreal".

Valensijos "Levante" šiame ture miesto derbyje sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Valencia". Galimybės užsitikrinti kelialapį į kitų metų UEFA Taurės turnyrą neišnaudojo Barselonos "Espanyol" futbolininkai, svečiuose sužaidę lygiosiomis su Pamplonos "Osasuna".

Nulinėmis lygiosiomis baigėsi dvikova Getafėje, kur vietos "Getafe" kovojo su "Sevilla", kuriai šios lygiosios smarkiai pablogino situaciją kovoje dėl kelialapio į UEFA Čempionų Lygą.

Netikėtai pergalę svečiuose iškovojo Sorijos "Numancia", 2-0 įveikusi Bilbao "Athletic" futbolininkus, kurie jau prarado viltis pakovoti dėl kelialapio į UEFA Taurę.

Tikrą kovinę dvasią pademonstravo San Sebastiano "Real Sociedad" vienuolikė, per paskutiniąsias dešimt rungtynių minučių išplėšusi lygiasias su "Albacete". Šeimininkai po dviejų Antonio Pacheco įvarčių pirmavo iki 84 minutės, kuomet Oscaras De Paula sušvelnino rezultatą, o jau per teisėjo pridėtą laiką tašką svečiams išplėšė Uranga.

Itin atkakli ir intriguojanti dvikova vyko Barselonoje: du kartus pasikeitus pirmaujančiai komandai ir įmušus šešis įvarčius lygiosiomis 3-3 pasibaigė susitikimas tarp šio sezono Ispanijos čempionų "Barcelona" ir "Villarreal". Pastaroji ekipa, kuriai visus tris įvarčius pelnė urugvajietis Diego Forlanas, šiomis lygiosiomis beveik užsitikrino kelialapį į kitų metų UEFA Čempionų Lygą. Po šio "hat-trick'o" D.Forlanas Ispanijos čempionate yra įmušęs 23 įvarčius - vienu mažiau, nei rezultatyviausias žaidėjas "Barcelona" puolėjas kamerūnietis Samuelis Eto'o.

Verta paminėti, kad pirmajame kėlinyje S.Eto'o nerealizavo 11 metrų baudinio - jo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinio apačią, tačiau nekirto vartų linijos.

Daugiausiai ovacijų "Nou Camp" stadione sulaukė trys "Barcos" žaidėjai - brazilas Edmilsonas, ispanas Gabri ir švedas Henrikas Larssonas - antrajame kėlinyje pasirodę aikštėje ilgą laiką nežaidę dėl sunkių kelio traumų.

Kitose sekmadienio vakare vykusiose rungtynėse nieko nelemenčią pergalę rezultatu 2-0 prieš Santandero "Racing" iškovojo "Malaga".

Sekmadienio rezultatai

Pamplonos "%c00018" 1 - 1 Barselonos "%c00102"
2' [0 - 1] Maxi Rodriguez
22' [1 - 1] Alberto Lopo (į savus vartus)

Valensijos "%c00197" 0 - 0 "%c00004"

"%c00212" 0 - 0 "%c00107"

La Korunijos "%c00089" 0 - 3 "%c00021"
7' [0 - 1] Javier Farinos
36' [0 - 2] Juan Arango
65' [0 - 3] Yoshito Okubo

"%c00039" 0 - 2 "%c00205"
8' [0 - 1] Carlos Merino
88' [0 - 2] Luis Tevenet (11 m.)

"%c00095" 2 - 2 San Sebastiano "%c00091"
9' [1 - 0] Antonio Pacheco
34' [2 - 0] Antonio Pacheco
84' [2 - 1] Oscar De Paula
90' [2 - 2] Uranga

"%c00106" 2 - 0 "%c00005"
18' [1 - 0] Edgar
90' [2 - 0] Marcio Amoroso

"%c00006" 3 - 3 "%c00086"
15' [0 - 1] Diego Forlan
30' [0 - 2] Diego Forlan (11 m.)
33' [1 - 2] Ronaldinho
37' [2 - 2] Ludovic Giuly
48' [3 - 2] Ludovic Giuly
70' [3 - 3] Diego Forlan