Lietuvos sporto žurnalistai žaidė futbolo turnyre Egipte © Eurofootball.lt
Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto žurnalistų klubo „PRESS‘as“ komanda žaidė tarptautiniame futbolo turnyre Egipte. Turnyre, kurį organizavo Aleksandrijos biblioteka ir 100 metų jubiliejų švenčiantis „Alittihad“ futbolo klubas dalyvavo 10 komandų iš 7 valstybių. Lietuvos sporto žurnalistai pasidalijo 5-6 vietas.

Pirmose grupės rungtynėse „PRESS‘as“ susitiko su Irako žurnalistais. Po pirmo kėlinio lietuviai pirmavo 2:0, tačiau po pertraukos išleido iniciatyvą ir pralaimėjo rezultatu 2:4. Antrose rungtynėse lietuvius 6:0 nugalėjo šeimininkė Aleksandrijos bibliotekos komanda. Antrą turnyro dieną Lietuvos žurnalistai iškovojo abi pergales – rezultatu 4:1 nugalėjo Vokietiją ir 2:1 įveikė „EuroMed“ komandą, kurią sudarė Viduržemio jūros regione dirbantys žurnalistai.

Iškovojusi dvi pergales ir patyrusi du pralaimėjimus, Lietuvos žurnalistų komanda į pusfinalį nepateko dėl blogesnio įvarčio santykio ir grupėje liko trečia. Irako žurnalistai taip pat surinko 6 taškus, tačiau jie praleido mažiau įvarčių ir užėmė antrą vietą. Grupės nugalėtoja tapo visas keturias pergales iškovojusi Aleksandrijos bibliotekos komanda.

Galutinėje rikiuotėje „PRESS‘as“ pasidalijo 5-6 vietas su Rusijos atstovais. Turnyro nugalėtojais tapo „Alittihad“ klubo veteranai, jie finale 6:3 nugalėjo Aleksandrijos bibliotekos komandą. Bronzą iškovojo Irako žurnalistai.

Kelionė į Aleksandriją, kurią padėjo surengti kelionių organizatorius „Novaturas“, tapo tolimiausia „PRESS‘o“ komandos kelione per visą klubo istoriją. Iki tol tolimiausia Lietuvos sporto žurnalistų išvyka buvo į Kalnų Karabacho sostinę Stepanakertą.

Šiais metais „PRESS‘as“ taip pat ketina vykti į žurnalistų turnyrus Gnievine (Lenkija), Kišiniove (Moldova), Brianske (Rusija). Ukrainos žurnalistai ketino organizuoti turnyrą Krymo kurorte Aluštoje, tačiau Rusijai okupavus Krymo pusiasalį, turnyras buvo atšauktas.