"Žalgiris" žengia į ketvirtą Intertoto taurės etapą © Eurofootball.lt
Šiandien sužaidus atsakomąsias Intertoto taurės trečiojo etapo rungtynes paaiškėjo, jog nepaisant pralaimėjimo Atėnų "Egaleo" ekipai rezultatu 2-3, Vilniaus "Žalgiris" pateko į turnyro pusfinalį, kadangi prieš savaitę Graikijoje varžovus įveikė rezultatu 1-3.

Ketvirtajame Europos taurių etape iki šiol dar nebuvo žaidusi nei viena Lietuvos ekipa, taigi tai istorinis rezultatas. Geriausias lietuvių pasiekimas iki tol buvo pernai Vilniaus "Vėtros" pasiektas trečiasis to paties turnyro etapas.

Tolimesni vilniečių varžovai paaiškės rytoj po "Saint-Etienne" ir Klužo "Ecomax" komandų dvikovos. Pirmose rungtynėse Rumunijoje buvo užfiksuotos lygiosios 1-1.

Vilniaus "%c00032" 2 - 3 Atėnų "Egaleo"
(Pirmos rungtynės 3-1, bendras rezultatas 5-4)
3' [1 - 0] Virmantas Lemežis
33' [2 - 0] Igoris Morinas
40' [2 - 1] Prokopios Saganas
45' [2 - 2] Ioannis Chloros (11m.)
51' [2 - 3] Ioannis Chloros (11m.)

"Žalgiris": Leus; Mikuckis, Gražiūnas, Stonkus, Sorokinas; Maksimovič, Šilo (69' Osipovič), Jasaitis, Lemežis; Jašurek (90' Tereškinas), Morinas

Pirmąjį susitikimą Graikijoje keistomis aplinkybėmis buvo laimėjęs "Žalgiris" - tada "Egaleo" komandos treneris į aikštę išleido jaunimo ekipą, ir vilniečiai nugalėjo varžovus 3-1. Pasklido kalbos, kad dėl pirmų rungtynių buvo sutarta, ir į Vilnių graikai jau atvyko rungtyniauti kiek stipresne sudėtimi.

Šeimininkai aktyviai pradėjo mačą ir jau pirmoje atakoje grasino varžovų vartams, tačiau Karolio Jasaičio bandymas iš 16 metrų praskriejo pro šalį. Netrukus žalgiriečiai išsiveržė į priekį - trečią minutę po perdavimo iš kairiojo krašto smūgiu galva įvartį pelnė V.Lemežis.

"Žalgiris" toliau kontroliavo žaidimą ir stengėsi atakuoti - šeštą minutę Lemežio smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų, dar po poros minučių pakėlus kampinį du kartus iš eilės nedaug iki įvarčio trūko Tomui Mikuckiui smūgiavus galva. 20 minutę Jasaičio baudos smūgiu mušė tiesiai į vartininką, o pavojingame graikų išpuolyje laisvas "Egaleo" žaidėjas atakavo galva, tačiau nesukėlė didesnių problemų Pavelui Leusui.

31 minutę "Žalgiris" pelnytai padvigubino rezultatą - Andžejus Maksimovičius prasiveržė kraštu, perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ir ten laisvas atsidūręs Igoris Morinas iš kelių metrų nuginklavo varžovų vartininką. Šeimininkai užtikrintai pirmavo, tačiau atsipalaidavo ir neužilgo buvo nubausti.

Praleidusi du įvarčius "Egaleo" vienuolikė ėmė žaisti aktyviau, ir 40 minutę turėjo apmaudžiai išimti kamuolį iš savo vartų tinklo - vilniečių vartininkas nesėkmingai bandė išmušti kamuolį nuo varžovo, Prokopias Saganas sugebėjo baudos aikštelėje vykstančiame chaose permesti kamuolį link vartų ir tada Leusas išgelbėti savo komandos nebespėjo.

"Žalgiris" sutriko, ir po minutės svečiai turėjo dar vieną progą pasižymėti, bet šį kartą vartininkui su gynėju bendromis pastangomis pavyko užspausti varžovų puolėją, kuriam pavyko tik smūgis šalia vartų. 44 minutę gavęs kamuolį baudos aikštelėje graikas apsisuko ir smūgiavo tiesiai į P.Leusą.

Pirmasis kėlinys šeimininkams baigėsi itin nesėkmingai - po pražangos baudos aikštelėje 11 metrų baudinį realizavo ir rezultatą išlygino "Egaleo" ekipos kapitonas Ioannis Chloros. Komandos išėjo ilsėtis "Žalgirio" stadiono švieslentėje prie įvarčių degant dviems dvejetams.

Po pertraukos "Žalgiris" grasino varžovų vartams uždirbęs pora kampinių, o antrajame kėlinyje sužaidus tris minutės už gana abejotiną pražangą arbitras iš Ukrainos V.Godulyanas skyrė dar vieną baudinį į šeimininkų vartus, ir jį stojęs mušti I.Chloros vėl nepaliko didesnių vilčių P.Leusui - svečiai jau pirmavo, ir jiems norint patekti į kitą etapą jau užteko įmušti vos kartą.

Atsidūrę ant prarajos ribos žalgiriečiai šiek tiek suaktyvėjo, tačiau Jasaičio smūgis iš 15 metrų vėl skriejo šiek tiek šalia virpsto. Žaidimas po truputį nurimo, o įpusėjus kėliniui "Žalgirį" išgelbėjo tik skersinis, kai galingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo pirmo įvarčio autorius Saganas.

Netrukus po dar vieno reido "Egaleo" žaidėjui pritrūko tikslumo ir kamuolys praskriejo pro šalį. Įtampa po truputį augo, bet "Žalgiris" stengėsi nenusileisti varžovams - 70 minutę po dviejų kampinių graikams šiaip taip pavyko apsiginti, o dar po keturių minučių skyrus baudos smūgį iš 30 metrų galingai mušė Jasaitis, bet jam vėl pritrūko tikslumo.

Per paskutines penkiolika minučių Vilniaus ekipai pavyko sėkmingai apsiginti nuo graikų bandymų atakuoti, taigi "Žalgiris" nepaisant nervingo pralaimėjimo pateko į kitą etapą ir taip nutildė klubo kritikus, teigusius, kad šių rungtynių baigtis aiški ir graikai laimės jiems reikiama persvara.