"Žalgirio" varžovas pusfinalyje - Klužo "Ecomax" © Eurofootball.lt
Klužo "Ecomax" antrą kartą šį sezoną atvyks į Vilnių. Rumunai šį sekmadienį Intertoto taurės ketvirtfinalyje sužaidė lygiosiomis 2-2 su Prancūzijos "%c00146" klubu ir dėka dviejų įvarčių, pelnytų varžovų arenoje, pateko į pusfinalį, kur jų jau laukia Vilniaus "%c00032". Pirmosios trečiojo etapo rungtynės Rumunijoje taip pat baigėsi lygiosiomis 1-1.

Netikėtai sėkmingai trečiajame pagal prestižą Europos klubinio futbolo turnyre rungtyniaujantis "Ecomax" klubas pirmame etape eliminavo Vilniaus "Vėtrą", o antrajame - ir garsųjį "%c00039".

Tuo tarpu "Žalgiris" kelyje į pusfinalį įveikė Lisburno "Distillery" (Šiaurės Airija), Daugpilio "Dinaburg" (Latvija) ir Atėnų "Egaleo" (Graikija) ekipas. Sekmės atveju Lietuvos klubo finale lauktų "Wolfsburg" - "Lens" dvikovos nugalėtojas.

"%c00146" (Prancūzija) 2 - 2 Klužo "Ecomax" (Rumunija)
Pirmosios rungtynės 1-1, bendras rezultatas 3-3
25' [0 - 1] Cristian Ambrozie Coroian (iš 11 metrų baudinio)
51' [1 - 1] Julien Sable
66' [1 - 2] Cosmin Tilinca
90' [2 - 2] Mouhamadou Dabo

23' iš aikštės pašalintas Herita Ilunga ("Saint-Etienne")
53' iš aikštės pašalintas Giorgy Laszlo Balint ("Ecomax")

Šeimininkams rungtynės prasidėjo nesėkmingai. 23 minutę "Saint-Etienne" gynėjas Heritas Ilunga (%p03122) ranka atmušė Adriano Ancos smūgiuotą kamuolį smūgį ir teisėjas ne tik skyrė 11 metrų baudinį, bet ir pašalino futbolininką iš aikštės. Baudinį sėkmingai realizavo ir rumunus į priekį išvedė saugas Cristianas Coroianas. Šeimininkai kėlinio pabaigoje turėjo kelias progas pasižymėti, bet Julienas Sable, Fredericas Piquionne ir Damienas Perquisas smūgiavo pro šalį.

"Saint-Etienne" antrąjį kėlinį pradėjo kur kas sėkmingiau ir jau pirmąją minutę turėjo puikią progą pelnyti įvartį, bet komandos kapitono J.Sable smūgis atsimušė į skersinį. Nepaisant to, J.Sable savo tikslą pasiekė 51 minutę, kai po rikošeto jam pavyko nuginkluoti rumunų vartininką ir atstatyti pusiausvyrą. Dar po dviejų minučių ir "Ecomax" liko dešimtyje - principingas teisėjas iš aikštės už grubų žaidimą išvarė Laszlo Balintą.

"Vėtros" skriaudikai netrukus taip pat turėjo realią progą pelnyti įvartį, bet A.Ancos smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė prancūzų gynėjas. Kitoje aikštės pusėje vartininkas Petru Turcas atmušė pavojingą gynėjo Vincento Hognono smūgį.

Mačo baigtį galutinai nulėmė 66-oji mačo minutė. "Ecomax" žaidėjo smūgis iš 35 metrų sudrebino vartų skersinį, o pirmasis prie kamuolio prišokęs Cosminas Tilinca nesunkiai pelnė savo 7-ąjį įvartį Intertoto taurės varžybose. Paskutinę mačo minutę 30 tūkstančių žiūrovų palaikomas prancūzų klubas dar kartą išlygino rezultatą - iš toli pasižymėjo 18 metų saugas iš Senegalo Mouhamadou Dabo. Nepaisant šio įvarčio, rumunai šventė lygiąsias, atvėrusias jiems kelią į pusfinalį.

Pirmasis mačas tarp "Žalgirio" ir Klužo "Ecomax" bus žaidžiamas jau ateinantį trečiadienį, liepos 27 dieną Vilniuje, o atsakomosios rungtynės Rumunijoje bus surengtos dar po savaitės, rugpūčio 3-ąją.